www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Blok - vibracija v stanovanju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 157
Aktiv.: 5.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2024 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_S je napisal/a:
@Mucek
Pred nekaj leti sem zbrani druščini na rojstnem dnevu mojega sorodnika pokazal svojega na elektriko doma predelanega Smarta. Poleg pride en "učeni" mož in začne nabijat kako so električni avti škodljivi zaradi sevanja baterij (WTF !??) in da se njegova žena (po poklicu zdravnica, trenutno v postopku odvzema zdravniške licence) ne more niti vsesti v električni avto, ker jo "sevanje od baterij prežarči in ji ne pusti dihat". Veste to je smrtno nevarno mi je nabijal.
Noro, noro, noro! Brick wall

Ne najdem besed za tako neuke pametnjakoviče.


V zvezi z baterijami bi omenil le toliko, da sem imel enkrat na zagrebškem letališču (pretres) podroben pregled osebne prtljage. Ne vem kaj jim je prikazovalo na monitorju, sprožil se je pisk in signalizacija, ko je šla prtljaga skozi pregledovalni tunel. Opomba, da so zaznali nekaj sumljivega, po selekciji in ponovitvah pregledovanja so bile vzrok baterije v fotoaparatu in še preostale v embalaži.
Bile so alkalne 1,5V velikosti R6.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 157
Aktiv.: 5.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2024 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prel1 je napisal/a:
Iztok_S je napisal/a:
@Mucek
Pred nekaj leti sem zbrani druščini na rojstnem dnevu mojega sorodnika pokazal svojega na elektriko doma predelanega Smarta. Poleg pride en "učeni" mož in začne nabijat kako so električni avti škodljivi zaradi sevanja baterij (WTF !??) in da se njegova žena (po poklicu zdravnica, trenutno v postopku odvzema zdravniške licence) ne more niti vsesti v električni avto, ker jo "sevanje od baterij prežarči in ji ne pusti dihat". Veste to je smrtno nevarno mi je nabijal.
Noro, noro, noro! Brick wall

Ne najdem besed za tako neuke pametnjakoviče.


V zvezi z baterijami bi omenil le toliko, da sem imel enkrat na zagrebškem letališču (pretres) podroben pregled osebne prtljage. Ne vem kaj jim je prikazovalo na monitorju, sprožil se je pisk in signalizacija, ko je šla prtljaga skozi pregledovalni tunel. Opomba, da so zaznali nekaj sumljivega, po selekciji in ponovitvah pregledovanja so bile vzrok baterije v fotoaparatu in še preostale v embalaži.
Bile so alkalne 1,5V velikosti R6.



No, nekoliko pravilneje je šlo v mojem primeru za posamezne člene elektrokemičnega vira napetosti v primerjavi z baterijo katera vsebuje skupinsko sestavo/povezavo posameznih členov.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3471
Aktiv.: 16.51
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2024 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

d'oh!
Ko so pred stoletjem naredili lokomotivo in tire, je bila skupina strokovnjakov, ki so trdili, da če človek preseže hitrost 100km/h, da lahko eksplodira....

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.83

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2024 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prel1 je napisal/a:
prel1 je napisal/a:
Iztok_S je napisal/a:
@Mucek
Pred nekaj leti sem zbrani druščini na rojstnem dnevu mojega sorodnika pokazal svojega na elektriko doma predelanega Smarta. Poleg pride en "učeni" mož in začne nabijat kako so električni avti škodljivi zaradi sevanja baterij (WTF !??) in da se njegova žena (po poklicu zdravnica, trenutno v postopku odvzema zdravniške licence) ne more niti vsesti v električni avto, ker jo "sevanje od baterij prežarči in ji ne pusti dihat". Veste to je smrtno nevarno mi je nabijal.
Noro, noro, noro! Brick wall

Ne najdem besed za tako neuke pametnjakoviče.


V zvezi z baterijami bi omenil le toliko, da sem imel enkrat na zagrebškem letališču (pretres) podroben pregled osebne prtljage. Ne vem kaj jim je prikazovalo na monitorju, sprožil se je pisk in signalizacija, ko je šla prtljaga skozi pregledovalni tunel. Opomba, da so zaznali nekaj sumljivega, po selekciji in ponovitvah pregledovanja so bile vzrok baterije v fotoaparatu in še preostale v embalaži.
Bile so alkalne 1,5V velikosti R6.



No, nekoliko pravilneje je šlo v mojem primeru za posamezne člene elektrokemičnega vira napetosti v primerjavi z baterijo katera vsebuje skupinsko sestavo/povezavo posameznih členov.


Ja lej, preveriti so morali, da nisi bombe nesel na letalo.
Jaz sem moral tam pustiti tekočino za leče v 100ml posodici. Tako pač je..
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 157
Aktiv.: 5.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2024 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dodal bi samo še sledeče v povezavi z galvanskimi členi, ker je osnovna tema druga.
Razumem, da so to lahko varnostni ukrepi pred vnosom na letalo, sem pa v povratni smeri Kanada ->Nemčija ->Hrvaška ravno tako imel druge galvanske člene in sem na preglednih točkah šel skozi brez podrobnega pregledovanja. Tako da ne vem za razliko ali kaj je bilo bolj sumljivo v prvem primeru.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3184
Aktiv.: 14.26
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2024 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem z galvanskimi členi sem zasledil tudi v eni izmed TV serij, ki prikazuje delo letališč. Tam je šlo za neko starejšo napravo, ki jo je potnik kupil nedolgo nazaj in tudi njemu ni bilo jasno, za kaj točno gre. Odprli so jo skupaj z osebjem. Mislim, da jim je bila sumljiva cilindrična oblika celic.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 87 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group