www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2007 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Djurodrljaca je napisal/a:
Imam pa še eno vprašanje. Bi se dalo na ta način narediti še "solder mask", torej bi pobarval vse razen padov, kjer se bo spajkalo. Ne vem pa, če bi toner zdržal temperaturo spajkalnika.


Žal ne bo šlo, ker je so bakrene povezave dvignjene nad podlago in se okoli povezav ne bi sploh nič odtisnilo.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2007 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No končno sem si tudi jaz omislil breskvico.

Nekaj porodnih krčev, nato pa brez problema.

Sem pa opazil eno zanimivost. Zadeva je boljše narejena ko je printana na čim bolj barvast papir in ne na čim bolj beli. Tiskal sem na letake trgovine in tam, kjer so bile kakšne črke, sadje in kaj podobnega je ostal baker popolnoma cel. Kjer je papir bel je pa malo požrlo. Opazil sem v bistvu da se pri prenosu tonerja (nemodificirana breskvica ~10 prehodov) prenese tudi barva letaka in zgleda naredi boljšo masko kot samo toner s printerja. Bom še malo sksperimentiral, ko bo kaj več časa.

Aja printer je konica minolta.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Big Poppa
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jul 2004 18:40
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.12
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vedno sem se izogibal temu,da bi sam delal tiskana vezja (nanašanje fotolaka in osvetljevanje se mi zdi nepojmljivo,da bi se jaz z mojimi rahlimi živci lotil Very Happy ).
Zdaj pa berem tole temo in me je tako zagrabilo,da sem še jaz letel v špar po ta čudežni strojček,ker se mi zdi enostavno fenomenalen postopek.Se bom v bližnji prihodnosti lotil...

BorisP,če bom imel pa kakšne težave se pa oglasim. Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Big Poppa je napisal/a:
Vedno sem se izogibal temu,da bi sam delal tiskana vezja (nanašanje fotolaka in osvetljevanje se mi zdi nepojmljivo,da bi se jaz z mojimi rahlimi živci lotil Very Happy ).

Nič strašnega ni. Le nekaj več časa vzame. Pa malo preveč fame so ljudje naredili okrog tega.
Tole z laminatorjem je seveda bolj priročno, a zakakšne stvari, ki morajo biti hudo natančno narejene bomo še vedno potrebovali lak in razbite cestne svetilke.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, pa sem tudi jaz nabavil breskvico. Spravil sem se poskušat in že v prvem poskusu dobil odličen rezultat. Zatem smo se v službi spravili k delu znanstveno. Naredili smo preizkusno tabelo (s črtami različnih debelin) in jo različno laminirali, poskusili različen papir in prišli do naslednjih ugotovitev:

1. najboljši je res papir za reklame, ki je tanek in v vodi hitreje odstopi, kot pa debelejši

2. rezultat je boljši, če je papir pobarvan, kjer ni barve, nam pri jedkanju baker rahlo površinsko nagrize (je hrapav)

3. če ti papir mečka pri tiskanju, ga pred tiskanjem prilepi s "krep" lepilnim trakom na navaden list papirja

4. rezultati so identični ob 4, 5,6,7,8,9 in 10 kratnem laminiranju

5. hrapav baker pri cinanju zelo lepo pokrije, pri srebrenju je tam površina rahlo motna, gladek del se bolj sveti; funkcionalno je povsem v redu

Uporabili smo nepredelano breskvico, ki je lepo "požrla" več različnih debelin ploščic za vezja. Laminirali smo torej na 120 stopinj (podatek na laminatorju).

Tiskali smo s HP1020 in s Samsungom ML-2250.

Pol ploščic smo jedkali z bolj agresivno raztopino, polovico pa počasi, z razredčeno mešanico solne kisline, peroksida in vode.

Skratka, odlična zadeva za hitro izdelavo prototipov v službi ali za hobi serije (2-3 kose) doma. Priporočamo Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eno provokativno vprašanje. Je kdo poizkusil po, večkratni uporabi z PCB, plastifikator uporabiti za to kar je namenjen? Se pravi plastificirati. Confused
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot namig. Rex-e so spet dobili v Hoferju Smile Cena je ša manjša kot je bila prej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 20:52
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Big Poppa je napisal/a:
Vedno sem se izogibal temu,da bi sam delal tiskana vezja (nanašanje fotolaka in osvetljevanje se mi zdi nepojmljivo,da bi se jaz z mojimi rahlimi živci lotil Very Happy ).
Zdaj pa berem tole temo in me je tako zagrabilo,da sem še jaz letel v špar po ta čudežni strojček,ker se mi zdi enostavno fenomenalen postopek.Se bom v bližnji prihodnosti lotil...

BorisP,če bom imel pa kakšne težave se pa oglasim. Cool


O pozdravljen,

ja ti se kar oglasi, pa ti pokažem, kako gre preden se odločiš za nakup...

LP
BorisP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 1:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem bil v H pa niso imeli nič . Ali lahko prosim kdo pove ali je v Lescah kaj breskvic ?
Hvala.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 8:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Breskvic ne, če imajo, imajo Rex-e. Ne vem pa koliko jih je še oz. ali jih je že zmanjkalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejs
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Mar 2007 13:58
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.32
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ferdo je napisal/a:
............
poskusili različen papir in prišli do naslednjih ugotovitev:

1. najboljši je res papir za reklame, ki je tanek in v vodi hitreje odstopi, kot pa debelejši

2. rezultat je boljši, če je papir pobarvan, kjer ni barve, nam pri jedkanju baker rahlo površinsko nagrize (je hrapav)
...................


Ko sem jaz delal s to metodo, mi je najboljše uspelo, če sem uporabil zadnji del nalepke (tisti papir ki ga ponavadi zavržemo). Ko se ohladi pa sam odstopi.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
2. rezultat je boljši, če je papir pobarvan, kjer ni barve, nam pri jedkanju baker rahlo površinsko nagrize (je hrapav)


Isto sem jaz ugotovil. Zgleda da barva, ki jo toner pobere s sabo dodatno (in boljše) zaščiti baker kot sam toner. Opazil sem tudi, da nekatere barve delujejo boljše kot druge. Verjetno zato, ker so nekatere sestavljene iz več pigmenta (CMYK se bolj križajo pri določenih barvah). Trenutni favorit je zelena. Bi se pa verjetno splačalo poizkusiti tudi s kakšnimi letaki, ki so velikokrat enobarvni. Bom poročal, če bo čas bom naredil eno malo primerjavo s fotografijami.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Printam na enak papir, kot za reklame le da je nepotiskan (iz tiskarne). Pečem na Rexu na 200°C dvakrat do trikrat. Površina je brezhibna, ni nagrizena
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.44
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Borber lahko napišeš kako tiskarji rečejo temu papirju?! ....

lp

lado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FreeLancer
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 27 Sep 2004 20:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.04
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 5:20 pm    Naslov sporočila: icon_cool  Odgovori s citatom

Pozdrav vsem skupaj ..
Danes dopoldan sem imel malo več časa in odločnosti,da si poiščem "svojo breskvico" in sicer v Ljubljani ..situacija je sledeča:

Sxxr-Bežigrad .. zadnjo je nekdo kupil 20min pred vami ..ne bomo več naročali (odgovor nekoliko naveličane trgovke)

Sxxr-Vič .. ne nimamo več ..mogoče bomo še dobili pošiljko

Hxxxr .. Žal nimamo..zmanjkalo

Sxxr-BTC .. ja,počakajate...ja še je nekaj kosov.. Smile tamle gor na polici poglejte

Vzel 2 kosa (1 rezerva) ostalo je še 14 kosov na polici

V nedeljo pa bo malo več časa,da še sam poskusim tole "mašinco" ..sem bil kar nekaj časa 'out' z raznimi pcb projekti (ahhh..v omari in predalu je še precej nedokončanih 'projektov', ki čakajo na oživitev)

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 14 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group