www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predvidevam, da se toner tvojega tiskalnika peče na večji temperaturi. Potrebna bo predelava oz. menjava tiskalnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predelava breskvice ali tiskalnika? Zdaj poskušam s papirjem od nalepk, upam na boljše rezultate.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprosti, slabo izražanje. Predelava breskvice. Treba jo bo spraviti na malce večjo temperaturo. Meni je pomagal VolkD, njemu pa S55m. Izbiraj Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje pa bi dobil primeren termostat(oz. termostate, ker sta dva v breskvici)?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naslikano natanko na tretji strani te teme. Rabiš pa en termostat od tiskalnika, ki je nastavljiv.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbrž si mislil termostat od likalnika? A mogoče veš tudi do koliko stopinj "preživi" breskvica, in kolikšna je maksimalna temperatura termostata iz likalnika?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

serdzodj je napisal/a:
Najbrž si mislil termostat od likalnika? A mogoče veš tudi do koliko stopinj "preživi" breskvica, in kolikšna je maksimalna temperatura termostata iz likalnika?


Nikakor nad 220 st C! Se začne topiti. Maximalna temperatura termostata iz likalnika je tolikšna, da je grelci v breskvici ne bodo nikdar dosegli (regulacija je čisto mehanska z navojem in navzgor gre po moje tudi čez 400 stopinj). Ko imaš že eno predelano breskvico, lahko na drugi temperaturo nastaviš z opazovanjem (poslušanjem) tiste že umerjene, pod pogojem da obe startata s sobne temperature. Pogoj je tudi, da lahko termostat nastavljaš ob popolnoma zaprti ali odprti breskvici (enako zaprta-odprta, kot tista že umerjena.Razlika bo minimalna.
Z 240 stopinjami C sem "stopil" REX-a, da ni več uporaben, saj so se valji deformirali in niso več okrogli, da o plastičnih nosilcih ne izgubljam besed Sad . Upam, da je moja izkušnja dovolj za vse. Ni slabo, če se valji vrtijo še vsaj 5 minut po izklopu grelcev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam reklamni papir vedno prilepim na A4 list, navaden pisarniški papir in to obvezno s krep selotejpom ("abdek" trak po domače). Prej mi je Samsung mečkal reklame. Breskvica deluje na 120 stopinj Celzija, kar je verjetno premalo za toner. Zanima me, če kdo ve na koliko greje REX? Očitno bom moral narediti tudi sam modifikacijo, da bo nanos tonerja lep in površina bakra lepo gladka povsod na vezju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V breskvici sem, zamenjal termostata z termostatom iz likalnika in dodal še stikalo za izklop grelcev(po nasvetu s55m). Temperaturo sem pa naravnal kar na otip in se zdaj toner lepo prime na baker. Tiskalnik imam pa očitno slab, ker so vezi že na papirju zelo porozne, po jedkanju je bila pa cela ploščica porozna.
Ali bi se toner kaj razlezel po površini če bi bolj pogrel?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tomaž, poglej, če ti printer v nastavitvah slučajno ne printa na "šparoven" način. Mora printati s čim večjo gostoto (najbrž 600dpi) Torej, Printers and faxes-properties-general-printing preferences in nastaviš najvišjo gostoto in odstraniš kljukico pri econo mode, če se slučajno tam nahaja.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Toliko časa že kurite to temo, da sem moral probat ... Laughing

Od začetka seveda obup in Evil or Very Mad ... potem pa sem k LaserJet 4L na 300 dpi in plastifikatorju s prenizko temperaturo v pomoč dodal še bel povoskan papir za zavijanje salame in 400 stopinj vroč zrak iz rework štacjona ... in rezultat ...



Ploščica je žrtveno jagnje in ima zato gor še beli tisk širine 0,1mm, ki se že v osnovi ni dobro natisnil na papir.

Jutri (no že danes) sledi še jedkanje s finimi SENOtovimi kristali.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

U res papir za mesnine. To sem tudi jaz enkrat nafehtal v trgovini, kar sem probal je šlo odlično. Bo treba spet kaj poskusit. Je pa problem to, ker se v vodi ne topi tako dobro.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 2:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne rabiš nobenega "odtapljanja" z vodo! Po 10-ih valjčkanjih in pomoči vročega zraka ta papir še iz vroče ploščice skoraj sam odstopi brez sledi kakšnih črnih pikic na njemu. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam na Laser jet 4L nastavljeno maximalno resolucijo in brez "šparanja" tonerja, ampak je tisk na katerikoli papir porozen, ploščica je pa po jedkanju zelo groba in vezi so ponekod prekinjene.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zmanjkuje tonerja?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 16 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group