www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Možno, ker sem tiskalnik dobil takorekoč zastonj. No povoskan papir je zakon, po dveh valjčkanjih na predelani breskvici(nevem koliko stopinj- ploščice ne morem držati v rokah) je toner "prilepljen" na baker, papir pa odstopi sam od sebe in ga bi bilo možno uporabit celo večkrat.
Problem je le v gostoti tonerja zaradi slabega tiska.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hja, to s tem povoskanim papirjem sem imel tudi jaz v mislih že dalj časa.
Edina stvar pri tem papirju, ki si mi zdi malo sumljiva je prenos tonerja pri lasercu.Ta papir se da dosti bolj naelektriti kot navadnega, in ne vem kako vpljiva to na kakovost slike.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero, saj se naelektri samo boben...

Drugače mi je pa danes uspelo brezhibno vezje po temlem postopku. Ni opazne napakice... Je pa skoraj v celoti v SMD narejeno, tako da sem kar zahteven!
Površina je čisto gladka, robovi pa ostri.

serdzodj, kako si pa jedkal? Možno je, da si imel premočno koncentracijo.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja imel sem kar močno koncentracijo, 1:1:1 - kislina:peroksid:voda. Ampak je že sam tisk zelo porozen, da na nekaterih mestih kar sije skozi.
Drugače pa s povoskanim papirjem ni problemov, slika je kvalitetna ravno toliko kakor pri navadnem papirju, le včasih se toner ne prime lepo in se rahlo razvleče. Pri mojem tiskalniku to odpravim tako da papir naravnost skozi spustim in ne navzgor, da se ne zvija.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene bolj zanima če kaj voska ostane na vročih valjih laserja. Dolgoročno tole verjetno ni preveč zdravo.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dolgoročno smo itak vsi mrtvi! Cool Cool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!
Sicer sem to metodo par mesecev nazaj (neuspešno) poskušal tudi jaz, ampak z likalnikom, in ker ste seveda tudi mene zrajcali in bom šel na lov za tem sadjem... naj mi eden pove kaj je zdaj bolje---rex ali breskva ?
(za vsak slučaj če bo izbira Evil or Very Mad )?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Highlag je napisal/a:
Mene bolj zanima če kaj voska ostane na vročih valjih laserja. Dolgoročno tole verjetno ni preveč zdravo.

Tole je najbrž nepotrebna bojazen, ker je vosek itak obrnjen proti bakru. Pa tudi če bi ga kaj prišlo na valjčke jim to najbrž ne bi škodilo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Highlag je najbrž mislil valjčke tiskalnika. Na otip, je papir na katerega sem tiskal in še nepotiskan papir, enak, zato predvidevam da ni nič voska ostalo na valjčkih in kot sem že rekel, papir se da večkrat uporabit, ker zelo lepo odstopi od tonerja in to brez namakanja v vodi. Potrebno je le imeti dober tiskalnik, ki tiska zelo "gosto" in pa valjčkanje na okrog 170-200 stopinj, po mojih izkušnjah. Zanima me edino to če bi bolj grel ali bi se toner kaj razlezel po površini?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

serdzodj je napisal/a:
Highlag je najbrž mislil valjčke tiskalnika. ...

Imaš prav, ampak na to nisem pomislil, ker se valj v tiskalniku ne segreva in zato najbrž na njemu ne bo posledic ... pa še tista plast najbrž sploh ni vosek čeprav tako izgleda. Če bi bil vosek, bi ga bilo pri 200 stopinjah najbrž precej po bakru in bi se hkrati tudi vpil tudi v nosilni papir kar pa se ne zgodi.

In tudi še kaj drugega sprintamo vmes ... papir pa ima neverjetno vpojnost voska tako da je čiščenje zagotovljeno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A lahko mogoče nekdo pove, kateri papir "reklamni" se najbolje obnese (gladek, manj gladek, tanek....), ker imam soseda, ki dela v tiskarni in bi mogoče lahko dobil kaj tega papirja nepotiskanega.
Pa prosim za konkretne odgovore.
Hvala in lp
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm.. če bi bil jaz na tvojem, bi ga prosil za vzorce...
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

boco je napisal/a:
A lahko mogoče nekdo pove, kateri papir "reklamni" se najbolje obnese (gladek, manj gladek, tanek....), ker imam soseda, ki dela v tiskarni in bi mogoče lahko dobil kaj tega papirja nepotiskanega.
Pa prosim za konkretne odgovore.
Hvala in lp
Boco


Nepotiskanega nisem probal. V mojem primeru se najbolje obnese potiskan papir, kajti sam tisk se prenese zraven na tiskanino. S tem se še poveča obstojnost pri jedkanju. Sam uporabljam izključno sparove reklame. V priponi ravno narejeno vezje za en displej. Tiskanina je narejena z omenjenem papirjem brez vsakega retuširanja.
Upori na vezju so 0805



P3250019.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  405.24 KB
 Pogledana:  50 krat

P3250019.jpg



mutiplex 4x.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  mutiplex 4x.pdf
 Velikost datoteke:  8.81 KB
 Downloadano:  16 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je kdo poskusil s papirjem za peko piškotov?
V pečici zdrži kar dolgo, torej bi lahko bil za večkratno uporabo.
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Ali je kdo poskusil s papirjem za peko piškotov?
V pečici zdrži kar dolgo, torej bi lahko bil za večkratno uporabo.
LP,
Igor


Poskusil sem s paus papirjem - bi rekel, da je skoraj podoben. Brez uspeha. Toner ne gre s papirja.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 17 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group