www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Svedri za TIV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:
Z dobrim svedrom se za podlago lahko uporabi navaden karton od embalaže. Pri kartonu mene moti papirni prah, zato ga ne uporabljam.


To jaz že kar nekaj časa uporabljam, zaradi lomljenja svedra in tudi obrabi se manj (pri slabši kvaliteti svedra).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz za podlogo uporabljam iverko. Iverka je dovolj mehka, je pa v iverki vmes tudi kakšen trd lesni drobec in ravno tisti trdi lesni drobci in luknja v njih dela probleme za občasno lomljenje svedrov. Sveder se zaradi takih lukenj zlomi predvsem takrat, ko hitimo z delom in če so vrtljaji prenizki. Če delamo pazljivo ali s stojalom, z dovolj visokimi vrtljaji (pretiravat ni treba) se sveder ne zlomi, ker z lahkoto povrta les pod ploščo.

Kadar vrtam serije, oziroma za vrtanje enakih plošč uporabljam kose iverke, ki je namenjena samo za točno določen tip tiskanega vezja. Ker vrtam po 2, 3 ali celo 4 plošče naenkrat, moram plošče natakniti na centrirne igle (obrabljeni HSS 1mm svedri), tako da so plošče točno ena nad drugo in vedno na istem mestu, kar pomeni, da so tudi v iverki luknje vedno na istem mestu. Tak način zanesljivo ščiti pred lomljenjem. Prav tako se ne lomijo pri novi podlogi brez lukenj.

Svedre tudi jaz pošljem po pošti ...

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa dam kar stiropor spodaj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, sem jaz edini, ki da spodnji del nadometne gewiss doze pod ploščico? Edini pogoj je ta, da je ploščica dovolj velika, da ne pade v škatlico. Ko gre skozi sveder ne zadane v nič. Tako nisem zlomil še nobenega, niti 0,8mm. Samo vedno krajši je taradi brušenja (ni ravno najboljša kvaliteta svedra, tako vsakih par 100 lukenj podrsaš po kremenu in deluje spet odlično).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.16
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je sveder dober in so obrati pravi, ni nujno, da je ploščica podložena. Če je ploščica preveč v zraku, se pri vrtanju upogiba in lahko zlomi sveder.

Za zares gladke robove lukenj na spodnji strani mora biti tiskanina podložena.

Pri CNC machini ploščica mora biti obvezno podložena (linolej in podobno), sicer je sveder ne prevrta skoz in skoz.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.62
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oni svedri iz Pordenona so Nemski. Da so tako poceni pa je vzrok, da so rabljeni, ampak za naso uporabo so se vedno povsem dobri (beri, kar pise VolkD) in jaz se tudi podpisem na to!
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Oni svedri iz Pordenona so Nemski. Da so tako poceni pa je vzrok, da so rabljeni, ampak za naso uporabo so se vedno povsem dobri (beri, kar pise VolkD) in jaz se tudi podpisem na to!


Bo vrjetno držalo. Uporabljal sem svedre, ki mi jih je poslal Reber ter Simon. Nisem opazil razlike. Na zadnje sem jih dobil od Boris-a. Za te pa nisem prepričan, če sem jih že sploh sprobal. Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.57
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2007 9:06 am    Naslov sporočila:  Re: Svedri za TIV Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
Rabi bi svedre za TIV. Premera nekje 0.5mm. Ima kdo kaj izkušenj s tem v sloveniji? Lahko kdo priporoči kakšno trgovino v Ljubljani?

V Ljubljani je ne poznam- je zame preveč oddaljena Laughing Imajo pa svedre tudi v trgovini Neuhold v Grazu, cena je verjetno na spletni strani, pošiljajo tudi po pošti.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2007 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Svedri od Borisa so odlični FR4 luknjajo kot maslo in sem več kot zadovoljen z njimi. Sem jih sicer par zlomil po lastni neprevidnosti d'oh! Drugače sem pa ugotovil, da je najboljša podlaga do zdaj kos mehkejšega lesa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bonny
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Jan 2007 19:43
Prispevkov: 268
Aktiv.: 1.28
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hoj..
No naj se jaz napisem da se za podlago odlicno obnese 2mm pluta. Tista tapoceni v kolutu sirokem pol metra in dolgem (huh kolk ze?!?) O** Me***r... skor povsod jo majo. Svedra se nisem zlomil (tud 0.4 ne) . No ja sem ga zlomil ampak v predalu... Sicer se pa Pordenone spet bliza...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group