www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cel hec je v tipu tiskalnika in ne v rex-u ali breskvici.

Sodobni tiskalniki tiskajo hitro in uporabljajo drugačen toner, ki se zapeče pri nižjih temperaturah. Zdaj imam hp1020 in stvar deluje pri precej nižjih temperaturah kot naprimer hp4l ali hp5p.

Tore, če iamte tiskalnike serije hp1010 dalje potem ni potrebno predelati ne breskvice ne rexa. V nasprotnem bo potrebno predelati enega ali drugega.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam HP LJ 1200 in imam breskvico in rexa. Na breskvici, ki ni predelana deluje prenos OK, na rexu - nepredelanem pa zadeva ne deluje (poizkusil z 20x prehodom skozi rexa).

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobilica
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Mar 2007 17:42
Prispevkov: 176
Aktiv.: 0.85
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zivijo,sem probal tudi jaz,ampak z likalnikom.dipsi111,to so tiskalniki 10xx,ne 1xxx.

Jaz imam 1018,in sem sel kar z likalnikom,in v eni minuti,sem bil preveč nestrpen,sem odstranil in sicer robovi so bili lepi,celo 0,1 mm se je videla,ampak malo,ampak se sploh ni prijel cel toner gor,ker nisem dovolj časa za gretje.In uporabil sem nek paprer,ki ima zeleno mrežo,in je gor znak za emona farma ihan.

Moram rečti,da je zelo dobro Wink.

_________________
"Simple is the best!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobilica je napisal/a:
dipsi111,to so tiskalniki 10xx,ne 1xxx.


1200 je dražji model, obstaja pa tudi Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobilica
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Mar 2007 17:42
Prispevkov: 176
Aktiv.: 0.85
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aja,se opravičujem Wink.
In sem probal,ampak ne vem zakaj sem dvakrat dal printati paper,se mi je zamaknilo,pa ne vem,kaksni so rezultati.Ta toner od tega tiskalnika je zelo dober,celo spraskati se ne da dobro.Se eno vprasanje,obstajajo plosčice v velikosti A4?

_________________
"Simple is the best!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobilica je napisal/a:
Se eno vprasanje,obstajajo plosčice v velikosti A4?

Da.

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damjanc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jul 2004 18:07
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.11
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem tudi jaz nabavil breskvico in jo modificiral s termostatom od likalnika. S poskušanjem sem določil primerno temperaturo za mojega Lexmarka E232, tiskal pa sem na Sparov papir. Najboljši rezultat sem dosegel z letakom za lepljenje nalepk. Glede na spodbudne rezultate bom očitno zavrgel osvetljevalko, razvijalec in Positiv Very Happy
Moram pa še omeniti, da je kvaliteta belega tiska neprimerno boljša kot pri industrijsko izdelanih pcbjih (=sitotisk)! Avtorjem postopka pa vse zahvale... Pa še par slik za referenco:



2007_04110004.JPG
 Opis:
brikanje varnostnega stikala
 Velikost datoteke:  1.43 MB
 Pogledana:  1 krat

2007_04110004.JPG



2007_04110005.JPG
 Opis:
termostat od prastarega likalnika
 Velikost datoteke:  1.45 MB
 Pogledana:  8 krat

2007_04110005.JPG



2007_04110006.JPG
 Opis:
gumb za nastavljanje temperature
 Velikost datoteke:  1.38 MB
 Pogledana:  1 krat

2007_04110006.JPG



2007_04110019.JPG
 Opis:
pcb v prvem poskusu
 Velikost datoteke:  1.42 MB
 Pogledana:  48 krat

2007_04110019.JPG



2007_04110023.JPG
 Opis:
beli tisk
 Velikost datoteke:  1.42 MB
 Pogledana:  10 krat

2007_04110023.JPG


Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale bo boljša.


bt.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  379.77 KB
 Pogledana:  11 krat

bt.JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damjanc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jul 2004 18:07
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.11
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakopak sem pozabil zrcaliti...
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vladek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 14:11
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.50
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2007 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjanc je napisal/a:
.............. Glede na spodbudne rezultate bom očitno zavrgel osvetljevalko, razvijalec in Positiv Very Happy ................. :


Nisem bil tako radikalen, za vsak slučaj sem zadevo shranil na podstrešju, kjer se bo kakšno leto nabiral prah.... Smile


lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2007 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem "Breskvašem"

Glede na to, da sem TIV izdeloval po postopku prenos tonerja že pred 5 leti s pomočjo likalnika mi ni bilo treba kaj dosti, da sem se pridružil in nabavil breskvico Very Happy . Najprej sem poiskusil seveda z nepredelano in različnimi vrstami papirja. Prijatelj dela namreč v tiskarni in mi je prinesel nekaj vzorcev, predvsem tako vrsto papirja na katero tiskajo reklame.
Zanimivo je to, da se le pri eni vrsti papirja toner prenese na ploščico, ampak je le ta zelo slabo zapečen.Uporabljam službeni printer HP 1020. Zanima me, kaj se zgodi pri vas s tonerjem, če narahlo, ampak res narahlo popraskate z nohtom.Ali toner lahko odpraskate ali ne in če ga, ali takšno ploščico kljub vsemu jedkate. Ko sem še delal z likalnikom, je toner namreč šel dol težko celo z gobico za pomivanje posode.
Prilagam tudi sliko rahlo ponesrečenega poiskusa, predvidevam pa da je prenizka temperatura, zato sem breskvico že pripravil na operacijo -Termostatt iz likalnika.
LP
Boco
Boco



IMG_1228.JPG
 Opis:
Testna ploščica
 Velikost datoteke:  502.61 KB
 Pogledana:  8 krat

IMG_1228.JPG



IMG_1229.JPG
 Opis:
Vzorci papirja......
 Velikost datoteke:  395.87 KB
 Pogledana:  16 krat

IMG_1229.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobilica
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Mar 2007 17:42
Prispevkov: 176
Aktiv.: 0.85
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2007 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo eno vprasanje,se da narociti te breskvice oz. rexa preko neta?
Jaz bi bil zelo hvalazen,ce bi mi kdo lahko poslal po posti enega od tega.
Ali pa vsaj navedel link do to spletne strani. Smile Smile .Pa lepi rezultati!

_________________
"Simple is the best!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2007 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od Domžal do Ljubljane pa res ni tako daleč.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobilica
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Mar 2007 17:42
Prispevkov: 176
Aktiv.: 0.85
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2007 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No,hotel sem vprašati,če je v Bližini BTC ali IC elektronike,ali na kratko v Centru Ljubljane kakšna trgovina,ki ima te laminatorje,ker ne vem kaj bom delal med počitnicami.
_________________
"Simple is the best!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2007 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prečitaj si še enkrat to temo ! Od začetka do konca.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 20 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group