www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 12:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laughing ... kakšni problemi ...

Jaz sprintam vezje na papir, ki ostane od nalepk (nosilni papir - izgleda sicer povoskan, vendar je gor silikonski lak). Po nekajkratnem prehodu skozi laminator ta papir kar sam odpade brez namakanja, krtačkanja, opečenih prstov in ostalih užitkov.

Seveda se tudi črna barva, brez kakršnih koli ostankov na papirju, v celoti preseli na baker ... Cool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 6:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hm...potem je edina varianta še da ne očistim dovolj ploščice, ker drugega se ne morem spomnit zakaj me zeza...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lagrange
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Okt 2003 10:07
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.74
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 10:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ploščična higiena je nadvse pomembna!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Jaz sprintam vezje na papir, ki ostane od nalepk

Samo dvoje je možno:Ali porabiš tako veliko količino nalepk, ali pa narediš enormno malo tiskanin.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za to se da uporabit tudi samolepilna folija za zvezke oz. tisti gladek ostanek. Je poceni in dovolj velika za razliko od večine nalepk.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, to folijo sam uporabljam pri izdelavi Al ohišij. Aluminijasto pločevino oblepim s to folijo zato, da ne ranim površine. Ko je škatla končana, folijo odstranim. Podlago sem do sedaj zavrgel. Sedaj pa bo izgleda prišla prav. Laughing
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zanimivo, namreč jaz sem poskusil pritnati na eno takih podlag od nalepk, pa se je toner samo delno prijel nanjo, tako da je bilo vse skupaj neuporabno...

lagrange--> kako potem ti recimo delaš? Jaz sem dosedaj uporabljal ali plutovinast zamašek in VIM (ali arf) ali pa vileda gobo (grobi del). Včeraj sem z viledo dosti bolj intenzivno drgnil in mogoče je tudi to posledica da mi je delalo.
Bi mi pa prav pripla kakšna ideja kaj uporabiti - mogoče kakšen fin polir blok, zelo fin smirkov papir..? Zgleda da vim prah ni dovolj Mad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
futuristic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2003 16:07
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam viledo, ki ima črno spodnjo plast in je tako groba kot smirkav papir.
Res odlično očisti umazane ploščice na katerih se mi je prah nabiral osem let.
Do sedaj mi je še vedno iz prve uspelo z nepredelano breskvico.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Protonček,
Nikjer nisem zasledil s kakim tiskalnikom tiskaš.
Še enkrat:
- Sam tiskam s HP1020 najboljša resolucija tisk za prosojnico.
- Tiskam na reklamni sparov papir. Le tega prilepim s selotejpom na običaji A4 list papirja, kajti zgodilo se mi je, da tiskalnik ni vedno hotel potegniti sparovega lista.

- skozi laminator (nepredelana breskvica vse skupaj porinem 5 -6 x). Če je bilo prehodov več se je papir težje odstanil -sicer je lepo odstopil le toner

- ploščico čistim z zelo finim smirkovim papirjem vpetim na disk v stebernem vrtalnem stroju. (novih - čistih ploščic pa sploh ne čistim)

-ploščico dam v posodo, ki jo sicer uporabljam za jedkanje. Ko pridem do pipe je običajno že hladna. Na njo spustim toplo vodo z pipe - običajno pustim, da voda rahlo curlja v posodo. S tem se namreč meša. Po kakih 5 minutah papir na manjših ploščicah običajno čisto sam odstopi. Na večjih pa se običajno še malo drži, ampak gre vstan brez vsake sile oz trganja.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

futuristic-->a suho viledo, brez vode in čistil?

silvo---menda sem mogoče celo nekje omenil...imam barvni laser konica minolta 2500W, tiskam na 2400x600 dpi črno (seveda - mogoče bi lahko probal barvno?)
no, lahko bi prišel do Xerox 3150 8model za 18.000 SIT)
Papir imam enak in enako ga nalepim, ker sem enkrat četrt ure cufal ven ostanke spara--- Evil or Very Mad
Finta je ker imam jaz stare ploščice ki so malo oksidirane, ampak sem ta oksid uspešno odstranil cillit bang-om potem pa še z viledo
Samo nekaj še-- a ti natiskan spar papir kaj prilepiš na ploščico 8s selotejpom) ? Da se ne bi recimo premaknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
futuristic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2003 16:07
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja s suho viledo. Je isto kot bi imel zelo fin smirkav papir. Nekaj časa drgnem vzdolžno, nekaj časa prečno, še malo krožno in se sveti kot iz zlata. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ploščice raje pobrusi s 1000-ko brusilnim papirjem. Brusi v eni smeri (ne krožno ipd.), potem pa v isti smeri baker očisti še z acetonom/nitrom.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:

Samo nekaj še-- a ti natiskan spar papir kaj prilepiš na ploščico 8s selotejpom) ? Da se ne bi recimo premaknil...


Ne, ne lepim. Papir odrežem nekaj mm več kot je velika ploščica. Že pri prvem prehodu se rahlo prime, ter se upogne čez robove, tako da se ne premika. V laminator ga potisnem tako, da je ploščica na vrhu. Ploščico na drugi strani pa potem na straneh primem za papir.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aha. Ja hvala za nasvete. Torej mi ostane še dvoje---da nimam dovolj čisto ploščico ali napačen printer. Za printer bom čez vikend probal še xerox-a.
Je pa recimo zanimivo da bi bila ploščica z Epson glossy-em veliko lepša - ostrejši,bolj gladki robovi in večja ločljivost, samo ker je papir relativno debel, se mi skoraj nič tonerja sploh ni preneslo---s spar papirjem se mi je vsaj 70-80% preneslo, tako da škoda. Malo me motijo ti rahlo nazobčani robovi če gledaš od blizu, ampak...ne moreš imet vsega, ni kaj...

bom danes nabavil še smirkov papir, pa čez vikend spet poskušanje do nezavesti Wink
(ni kaj, sem trmaste sorte in enkrat bo moral pametnejši popustit in to definitinvo nisem jaz Twisted Evil )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lagrange
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Okt 2003 10:07
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.74
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enkrat sem nasel neke gobice, ki so podobne tistim, ki jih imajo centralarji za ciscenje cevi pred lotanjem. Gobica je nekoliko bolj fina. Da se jo dobiti v Merkurju (Merkur na vicu jo ima na oddelku z laki ter barvami). Mislim, da se celo imenuje gobica za ciscenje bakra. Podobno rec sem potem nasel se v merkatorju. Zadeva se najbolj spominja na hrapavi del gobice za pomivanje posode.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Naslednja
Stran 24 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group