www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aluminijasti profili

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PeterC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2004 20:22
Prispevkov: 204
Aktiv.: 0.92

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 10:14 am    Naslov sporočila:  Aluminijasti profili Odgovori s citatom

Pozdrav vsem

Zanima me, kje v okolici Ljubljane se da kupiti standardne aluminiaste profile, ki se lahko kombinirajo - privijačijo v ustrezno obliko.

Izgledajo pa tako:

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bistrica pri Mariboru
Ideal profili
Pa to ni poceni. Wink

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To so profili od Bosch-Rexroth -a. V tvoji bližini jih boš našel pri OPL Trzin, malo bolj oddaljeni pa so Hypex vendar pa je tako kot pravi Brane, zadeva ni poceni. Samo za informacijo, meter kvadratnega profila je cca. 8€.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Lescah imaš Hypex
Ljubljana: La & Co d.o.o
Trzin: OPL d.o.o.

Hypex-ovi profili in pribor niso popolnoma kompatibilnimi z tistimi, ki jih ponuja OPL/ La&Co (Bosch Rexroth). Je pa Hypex mogoče malo cenejši od OPL-a, vendar nima tako široke palete izdelkov.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 10:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PPG78 je napisal/a:
Samo za informacijo, meter kvadratnega profila je cca. 8€.
Tako je in to lahkega profila 30 X 30 mm! 40 X 40 je že čez 10€.

Še en moj izdelek s takimi profili.



IMG_0028.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  682.28 KB
 Pogledana:  104 krat

IMG_0028.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PeterC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2004 20:22
Prispevkov: 204
Aktiv.: 0.92

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je pa res drago...

Študiram da bi poleti zgradil CNC rezkar. S temi profili nisem vezan na fiksne dimenzije - če je kaj narobe se samo odvijači in popravi, zato so mi všeč.

Pa se da kupiti na metre ali je potrebno celo palico?

Bom jutri zavrtel par telefonskih številk pa malo povprašal po naslovih ki ste mi jih dali. Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pegla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Nov 2003 17:32
Prispevkov: 284
Aktiv.: 1.28
Kraj: Sv.Anton

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašaj Lipro Koper

L.P. Pegla
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PeterC je napisal/a:
To je pa res drago...

Študiram da bi poleti zgradil CNC rezkar. S temi profili nisem vezan na fiksne dimenzije - če je kaj narobe se samo odvijači in popravi, zato so mi všeč.

Pa se da kupiti na metre ali je potrebno celo palico?

Bom jutri zavrtel par telefonskih številk pa malo povprašal po naslovih ki ste mi jih dali. Hvala za pomoč.

V Inotehu, kjer kupujem je na metre. Počakaj malo da najdem kje je program z kompletnim materialom pa dobiš povezavo.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Še en moj izdelek s takimi profili.

Lepa mašinca za lepljenja nalepk. Applause
Si za vakum uporabil posebno črpalko ali si uporabil kar venturijev ventil in delaš vakum s pritiskom?

BTW, si si pa privoščil precej kvaliteten label senzor. Za skoraj enake nalepke sem v industriji videl kar običajno fotocelico, ki je registrirala jakost presvetlitve.
Še to ... nosilni papir teh nalepk je idealen za prenos tonerja na baker. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
1.) Si za vakum uporabil posebno črpalko ali si uporabil kar venturijev ventil in delaš vakum s pritiskom?
2.) BTW, si si pa privoščil precej kvaliteten label senzor. Za skoraj enake nalepke sem v industriji videl kar običajno fotocelico, ki je registrirala jakost presvetlitve.
3.) Še to ... nosilni papir teh nalepk je idealen za prenos tonerja na baker. Wink

1.) Festo pihanje (dere se ko vrag kljub dušilki), vzameš kaj imaš
2.) zadnji del prejšnje točke
3.) sem čital kam ti printaš predloge za TIV. Pri naši drugi firmi imamo teh ostankov na tone različnih širin.

Pa še za Petra:
Tukaj si lahko online načrtuješ in naročiš material ki ga rabiš Imaš vse, od vodil do pogonov, vrat vse mogoče kotnike, pritrdilni material.....

Hitro boš v območju k€! Wink

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez,kar lep stroj.Za ostanke od nalepke pa me zanima, koliko je velik format oziroma širina?Jaz sem prosil v trgovini in bom dobil trak,ki se uporablja pri tehtnici.Samo ozek je.Tako bo za manjši format.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:

1.) Festo pihanje (dere se ko vrag kljub dušilki), vzameš kaj imaš
2.) zadnji del prejšnje točke
3.) sem čital kam ti printaš predloge za TIV. Pri naši drugi firmi imamo teh ostankov na tone različnih širin.

Ja, vem kako je z materijalom pri izdelavi takih projektov. Tudi jaz sem že rešil kakšen problem z 10x predobrim senzorjem ... je bil pač pri roki in mudilo se je tako, da cena ni bila vprašanje. Smile
Ti vakum ventili so res glasni, ampak se (vsaj na "mojih" strojih) vključujejo samo za nekaj trenutkov, ko se nalepka prenaša iz papirja na ploščo.
Drugače pa sem največ delal na tiskalnikih nalepk kakršen je na sliki. Na prazne nalepke je sproti natisnil grafiko, alfanumerične oznake, zap. št., itd.

*******************************************************************

@PeterC povprašaj še v firmi Ceko IN, ki se ukvarja z montažo FlexLink sistemov. Mogoče se bo našlo kaj ostankov za en strojček, ker oni delajo kar velike projekte. Pred leti sem z njimi precej sodeloval pri avtomatizaciji (Simatic) in naši projekti se uporabljajo po celi evropi in tudi širše. Če jih boš kontaktiral se kar "izgovori" na Iztoka ... bodo že vedeli katerega ... Wink



CimJet_Markem.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  54.57 KB
 Pogledana:  20 krat

CimJet_Markem.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group