www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Temp. laminatorja
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 3:51 pm    Naslov sporočila:  Temp. laminatorja Odgovori s citatom

Zanima me, do kakšne temperature ste navili svoje laminatorje? Na začetku predelav je bila omenjana temperatura 220 stopinj, vendar dvomim, da jo je kdo navil in uporablja s tako visoko temperaturo, ker se nad 200 začne topiti levi nosilec ... verjetno bo 180 kar zadnja meja za večkratno uporabo. Smile

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj sploh predelujete? A ne dela kar originalni čisto vredu pri nekaj prehodih? Pa še za originalno funkcijo (plastifikacija...) je uporaben potem! Very Happy
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 5:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri originalni temperaturi malo pod 100 se kljub 10im prehodom toner sicer prenese, vendar ostane na bakru zrnat, kar se vidi pod že pod dobrim povečevalnim steklom in kasneje po jedkanju, ker kislina površinsko malo razje - matira tudi zaščiteno površino.
Pri 180 pa se toner po 2. prehodih prelije enakomerno kot lak na baker in ga tudi z nohti ni mogoče več spraskat ... in tudi papir sam odstopi.

Nekaj se vidi tudi iz teh slik.





Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni je (po dolgem mučnem trpljenju ko sem ugotovil da je treba baker doooooobro očistit!!! ) delalo z nepredelano, ampak sem kljub temu nabavil (v ETIS servis tržaška) tak termostat s temperaturo 175 stopinj (tip je sicer trdil da je 165, ampak gor piše 175???) - (original je 145) tako da je malo večja. Vgradil sem si stikalo da lahko novi termostat izklopim in brekskvico uporabim kot laminator, če je treba.
Mi je šla pa prva preko maximuma, ker se je stopila (moja napaka v vezavi).
Koliko ---noben ne ve...preveč, v glavnem...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ploščice iz slik nisem posebej čistil. Vzel sem jo iz original embalaže - polivinil vrečke in spustil čez laminator. Cool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2007 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje pa si dobil ta termometer?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2007 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek4 je napisal/a:
Kje pa si dobil ta termometer?


Na oko izgleda kak industrijski za panel, s kako PT100 sondo?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2007 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je industrijski low-coast termoregulator (za tipalo FeCuNi) z nekaj osnovnimi funkcijami ... PDF

Kje sem ga dobil? Lahko ugibaš ... art.nr. je 198643 Smile



Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2007 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da sem nekje že napisal. Varna meja za breskvo je 200 stopinj celzija. REX je bolj "korajžen in zdrži okoli 225 stopinj (to niso ocenjene vrednosti ampak je bilo potrebno uničenje dveh laminatorjev, da sem to izvedel-izmeril). Moj REX trenutno dela brez težav na 220 st. celzija. Breskvica ima pač slabšo plastiko. Mislim, da je optimum nekje med 180 in 200 stopinjami celzija, vsaj po prebrani literaturi. Če vam dela z manj, potem imate drugačen toner od večine. Moj HP1010 z originalnim tonerjem na 120 ali 140 stopinjah ne preide s "spam" papirja na laminat v uporabni obliki.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
geier
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 1:58
Prispevkov: 278
Aktiv.: 1.25

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 2:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,
Nikjer nisem zasledil, da bi kdo komentiral, zakaj sta noter eden zraven drugega 2 termostikala vezana vzporedno.
Hvala za pomoc
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 7:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da en služi za izklop,če slučajno drugi termostat ne dela.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.44
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok

Kakšen papir imaš to na slikah?

Drugače sem tudi jaz probal da breskvica ne zdrži 220 stopinj.Zdaj sem izdelal stranici iz aluminija z bronastimi pušami .Zdej bo menda bolj sigurna...


lp

lado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 8:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dva termostata ---hm...to sem tudi jaz že razmišljal...sicer ima za zaščito tretji termostat - no, termično varovalko na, mislim okoli 176 stopinj. Ta dva sta pa na 105 in 145, kolikor se spomnim. Je malo čudno...ko bi bila dva enaka, ajd, ampak različna...? Jaz bi prej rekel da mora biti en model s spremenljivo temperaturo in dodatnim stikalom, to kar mi kupujemo je pa okleščena verzija in so dali samo brik notri Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lado, to je papir od nalepk. Če hočeš tiskati na njga rabiš tiskalnik, ki ne zvija papirja. Sem probal z mojim, ki ga zvija in se ni nič preneslo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lado je napisal/a:
Iztok
Kakšen papir imaš to na slikah?
Kot je napisal @_ID_ je to nosilni papir od nalepk, ki je iz ene strani prevlečen s silikonskim premazom - podobno kot povoskan papir.


lado je napisal/a:
Drugače sem tudi jaz probal da breskvica ne zdrži 220 stopinj.Zdaj sem izdelal stranici iz aluminija z bronastimi pušami .Zdej bo menda bolj sigurna...
Škoda ker nisi naredil kar dveh stranic ... Smile


_ID_ je napisal/a:
Lado, to je papir od nalepk. Če hočeš tiskati na njga rabiš tiskalnik, ki ne zvija papirja. Sem probal z mojim, ki ga zvija in se ni nič preneslo.
Ni nujno. Jaz sprintam najprej na klasičen A4 list in potem na mesto vezja s selotejpom nalepim manjši silikoniziran papir, ki je le kakšen cm večji od vezja. Potem pa še enkrat sprintam na isti A4 list ...
Čeprav moj HP L4 rad kaj pomečka se mi tako še nikoli ni nič zataknilo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group