www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BD912, KT206 - razlika?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 5:39 pm    Naslov sporočila: icon_question BD912, KT206 - razlika? Odgovori s citatom

Lep pozdrav
Nameravam narediti(oz. dokončati) neko vezje, v katerem naj bi uporabil KT206. Ko sem nabavljal material mi je prodajalec dal namesto tega BD912. Rekel je da sta ta dva v bistvu ista, le v starosti se razlikujeta. Baje ne delajo več KT206. Sedaj jaz hočem za vsak primer preveriti, če sta res enaka. Dobil sem datasheet od BD912, od KT206 pa ga ne dobim nikjer! Prosil bi, če ima kdo ta datasheet da mi ga posreduje.

Prosil pa bi tudi, da mi razložite, kako bi iz datasheet-a prebral, da sta enaka. Think

Že vnaprej hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aja, tu je še datasheet od BD912.


bd9xx.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  bd9xx.pdf
 Velikost datoteke:  97.28 KB
 Downloadano:  20 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če me spomin ne vara, je KT206 triac, ki je bil dobavljiv ko sem sam jaz hodil v šolo (ca 25 let nazaj) Uporabil sem ga v svojih prvih light showih Wink Ne vam natančno a je bil to vzhodnonemški ali celo iskrin proizvod. Bil je v TO 220 ohišju imel je okrogle nogice. Če si nogico malo močneje ukrivil je le ta zelo hitro odletela trdo pri ohišju Sad
BD912 je transistor torej, če se ne motim glede KT206 elementa nista zamenjiva. Lažje bi bilo, če bi povedal za kako aplikacijo gre.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2321
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je že omenil Silvo je KT206 tiristor in ne tranzistor. Informacije pa so v prilogi.

Lp, Peter



D0048591.pdf
 Opis:
Tiristorji ISKRA semi

Download
 Ime datoteke:  D0048591.pdf
 Velikost datoteke:  35.21 KB
 Downloadano:  33 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi je zdelo da me je prodajalc Arrow Ne gre jim zaupat!
Gre za stroboskop, je že skoraj narejen, manka mi samo še ksenonka in pa ta triac.
Sedaj me pa zanima kateri triac bi bil najprimernejša zamenjava za tega(KT206).

Hvala že vnaprej!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napiši kateri prodajalec in kje, da ga pošteno popljuvamo.

Če rabiš tiristor, kar gotovo rabiš za stroboskop, potem vzemi TIC106, TIC116 ali TIC126 ali še bolje, cenejše, BT151, BT152
TIC so splošni, BT pa dela Philips in so modeli ki so popolnoma enaki, le oznake so druge in cena nižja.

Pri triacih je podobno.
Če pa rabiš hud tiristor pa 2N6509


Za omenjene tiristorje pa bo google našel pdf

veliko uspehov in čim manj Liar
prodajalca pa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Karakteristika KT 206/600 iz tehnične knjige iz leta 1987:
KT 206 je TIRISTOR za el napetost do 600V in max el. tok do 3 A. Vklopna enosmerna napetost je 3V in vklopen enosmerni tok je 10mA. Proizvajalec ISKRA

V kolikor je potreben tiristor s takšno karakteristiko se ta lahko dobi v več tgovinah z elektronskim materialom

Prodajalec ni usposobljen za svoje delo, zato v bodoče na vprašanja, ki ne pozna pravilnega odgovora naj ne odgovarja in tako zavaja kucev. Saj je to za uradno osebo kaznivo dejanje.

L.P. jp


Nazadnje urejal/a jp Pet Jul 30, 2004 10:47 am; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Če me spomin ne vara, je KT206 triac...

PPG78 je napisal/a:
Kot je že omenil Silvo je KT206 tiristor in ne tranzistor.

Razlika med triac in tiristor?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 30, 2004 6:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Triac je za izmenični tiristor pa za enosmerni tok. Mislim, da je KT207 triac ?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 30, 2004 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Karakteristika KT 207/200- 600 iz tehnične knjige iz leta 1987:
KT 207 je TRIAK za el napetost do 200- 600V in max el. tok do 5A. Vklopna el. napetost poz ali neg je 3V in vklopen el. tok je 40mA. Proizvajalec ISKRA

V kolikor katerega zanimajo podrobnosti (so zelo zanimive) delovanja triaka in tiristorja je na razpolago s podrobnim opisom literatura tudi v knjižnicah. Da bo napisana teorija v omenjeni literaturi razumljiva, so nujno potrebne praktične vaje.

Delovanje triaka in tiristorja je zelo enostavno, osnovna razlika delovanja je le, da se triak na krmilni elektrodi proži lahko z dovolj velikim (el. tokom in el. napetostjo) negativnim ali pozitivnim impulzom, tiristor pa samo s pozitivnim impulzom. Uporaba obeh pa je možna v enosmernem in izmeničnem tokokrogu.
Za tiste ki še ne obvladajo predlagam praktičen preizkus izpravnosti in delovanja Triaka in Tiristorja z analognim ohm- merilnikom, ki ima, vsaj dva bat. člena (skupaj 3V). Na hitro se lahko ugotovi ali je el. element triak ali tiristor in njegova izpravnost. Pri bipolarnih ali unipolarnih tranzistorjih pa je včasih potrebna primerjava z novim. Pri tranzistorjih je v večini bolj praktičen digitalni ohm-memerilnik.

L.P. jp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 18, 2004 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

K opisu z dne 30. 7. pripenjam kopije podatkov el. elementov - tiristor, triak, diak v naslednjem sporočilu

L.P. lp


Nazadnje urejal/a jp Sre Avg 18, 2004 4:34 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 18, 2004 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

L.P. lp


podatek- tiristor, triak, diak.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  podatek- tiristor, triak, diak.zip
 Velikost datoteke:  1.76 MB
 Downloadano:  29 krat



Nazadnje urejal/a jp Sre Avg 18, 2004 4:46 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 18, 2004 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kopije podatkov el. elementov - tiristor, triak, diak sem v ponovnem urejanju združil v eno datoteko.

L.P. lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group