www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIR (Pasivni infrardeči) senzor - stikalo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2004 9:15 am    Naslov sporočila:  PIR (Pasivni infrardeči) senzor - stikalo Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Ali je že kdo videl, da prodajajo kje PIR senzor-stikalo, tako, ki ima samo dve žici za priklop in bi se montiralo kar v dozo stikala namesto stikala.
(Očitno ne morem skriti svoje lenobe: rad bi stikalo kar zamenjal s senzorjem)
Stvar se mi ne zdi neizvedljiva. Med tem, ko napajanje napravice pri izklopljenjem stanju ni problem, bi moral pri vklopljeni luči ukrasti nekaj toka bremena, tako da bi imel dovolj moči, da bi napajal timer, ki čez čas zadevo izklopi. No, ja pa seveda dovolj majhno bi moralo biti vse skupaj, da bi šlo v podomezno dozo za stikalo.

Vilko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2004 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko,

V prilogi imaš datasheet za "PT8A2611" - ne vem sicer kako je z dobavljivostjo čipa pri nas. Je pa narisan tudi primer "2wire" aplikacije, tako da lahko vidiš kako je izvedeno napajanje.



PT8A2611-2621.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PT8A2611-2621.pdf
 Velikost datoteke:  85.13 KB
 Downloadano:  63 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2004 10:34 am    Naslov sporočila:  Nekaj je narobe: Download ne gre Odgovori s citatom

Nekaj je narobe, ne uspem pretočiti prilogo k sebi. Ko kliknem na 'download', se odpre v Internetexplorerju novo prazno okno, in potem nič. Sicer nimam problema z download postopki. Ali mi prosim pošlješ datoteko po elektronski pošti? Naslov pošiljam v zasebnem sporočilu.
Hvala
Vilko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2004 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko,

To mislim, da je hiba samega IE, ki ne uspe zagneti Adobe Acrobata. Vrjetno imaš nastavljeno, da ti PDF dokumente na klik kar odpira. Meni Firefox pripono normalno sname. Dokument lahko snameš, če na njega klikneš z levo tipko ter izbereš "Shrani povezavo na disk" Vseeno ti bom poslal na email.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2004 11:24 am    Naslov sporočila:  Hvala, Silvo! Odgovori s citatom

Hvala, Silvo!

Email in datoteko sem prejel. Ja, to je rešitev, ki jo iščem, samo sedaj je potrebno to še narediti in to tako filigransko profesionalno, da bo šlo v dozo stikala. In seveda bi moralo imeti še mehanizem za pričvrstitev.

Če bi dobil čip, bi verjetno bil v stanju zlotati ploščico, seveda pa potem manjka vse drugo, kar je ponavadi iz plastike, ki ne vem, kako bi naredil.

Ali ni kje trgovina, kjer kaj takega kar prodajajo?
Vsekakor sem ti hvaležen za priloženi datasheet.

Prisrčen pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2004 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z dobavo čipa bo vrjetno bolj kriza Sad. Če pogledaš datasheet gre očitno za mikrokontroler. Brez težav bi bilo tako aplikacijo izvesti s kakim mikrokntrolerjem, ki vsebuje komparatorje. (nap PIC16F628-) Mogoče v prihodnosti, če bom imel kaj časa poskusim nekaj narediti.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2004 9:01 am    Naslov sporočila:  Čip je tudi PIR senzor. Odgovori s citatom

Čip je tudi PIR senzor.
Ni samo mikrokontroler z komparatorji. Če bi pa iz datasheet-a vzel samo princip delovanja, kombinirati nek drug PIR senzor z mikroprocesorjem, potem bo problem vse spraviti podometno dozo za stikalo. Mislim, da je to naloga za industrijo, da vrže tak izdelek na trg, amaterji tukaj nimamo kaj iskati. Potrebna je poleg vsega še tehnologija izdelave plastičnega ohišja, plastičnih leč, mehanske pričvrstitve...
Tukaj jaz odpadem, kot gumb od srajce...
Pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2004 7:16 pm    Naslov sporočila:  IR senzor Odgovori s citatom

Vilko!
Poskusite v Conradu,kataloška številka je 62 62 44-22 (unterputzbewegungsmelder 2Draht-technik).

Pozdrav
Vlado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 24, 2004 7:47 am    Naslov sporočila:  Ja, Vlado, to je to! Hvala! Odgovori s citatom

Ja, Vlado, to je to! Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 26, 2004 10:24 am    Naslov sporočila:  Kupil pri Conradu za 5300.- sit toda Odgovori s citatom

Omenjeni senzor sem kupil pri Conradu BTC hala D za 5300.- sit. Toda že ko sem si ga ogledal, sem videl, da nič ni tako zapleteno kot izgleda, temveč bolj!

Conradov senzor se sicer električno res veže kot enostavno stikalo in tudi deluje tako. (Preizkušeno za ohmsko obremenitev do 300 W, se pravi, fluorescenčne žarnice odpadejo, sicer pa za le te sploh ni dobro, da se pogosto prižigajo in ugašajo.)

Montaža pa je drugačna, kot pri običajnih stikalih. Običajna stikala imajo neke vrste železne grabljice, ki jih z vijakom zategneš tako, da se zagrizejo v stene plastične doze. Ta senzor le tega nima, temveč sem moral izvrtati luknjice 5mm zraven doze in pritrditi senzor z vijaki, ki sem jih privil v vložke v zidu.
Zame, ki imam dve levi roki, je bil to projekt!
Senzor ima potem še plastično masko, ki pokrije glave vijakov. Tako da je končni izgled v redu.

Vilko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudolph
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Feb 2004 9:47
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.12
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 31, 2004 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko,

sicer pozna informacija, vendar ti bo mogoče prav prišla v prihodnosti.
Sem kupil IR senzor-stikalo v trgovini v Novem mestu, za 4700 sit.
Montaža je enostavna, montira se ga kot navadno stikalo.
Poleg vklopa z IR senzorjem lahko vključimo tudi vklop na plosk-zvok
(nastavljiva občutljivost za vgrajeni mikrofon).
Ni kaj, dve stvari v enem in lep dizajn.
Trgovina EVENTUS, POVHOVA ULICA 1, 8000 Novo mesto,
telefon pa je (07) 393 28 24.

Lep pozdrav
Rudi


Nazadnje urejal/a rudolph Sre Sep 01, 2004 1:22 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group