www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji gorenje - opisi napak
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 59, 60, 61  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
harum
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Feb 2006 8:25
Prispevkov: 172
Aktiv.: 0.78
Kraj: Vitanje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aleš je napisal/a:
Hvala Matevž za informacijo. tudi sam sem slišal od serviserja, da so sedaj vsi novi stroji plasirani na trg brez testov in da imajo potem serviserji živo štalo na terenu. Confused

To ni res pa pika! Mad Mad Mad
Za kretenske serviserje ki take neutemeljene bedarije naokoli blebetajo (o Gorenju) bi bilo treba uvesti sankcije.
Nape pa Gorenje samo uvaža, zato o tem ne bi vedel kaj več...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

harum je napisal/a:
aleš je napisal/a:
Hvala Matevž za informacijo. tudi sam sem slišal od serviserja, da so sedaj vsi novi stroji plasirani na trg brez testov in da imajo potem serviserji živo štalo na terenu. Confused

To ni res pa pika! Mad Mad Mad
Za kretenske serviserje ki take neutemeljene bedarije naokoli blebetajo (o Gorenju) bi bilo treba uvesti sankcije.
Nape pa Gorenje samo uvaža, zato o tem ne bi vedel kaj več...


Ne vem kako je z drugimi modeli, ampak naš zagotovo ni bil pretestiran, kot bi moral biti. Že samo dejstvo, da novi firmware ne omogoča več hitrosti 1600 rpm ampak 'samo' 1200 nekaj pove...
Če je normalno, da pri pralnem stroju v prvih letih crkne navitje motorja, glavni ležaj (tega lahko zamenjajo samo na servisu), tečaj na vratih, potem res ne vem, kam gre industrija.
Drugače pa čisto razumem kako je dandanes s plasiranjem novih izdelkov na trg. Če želiš ostati konkurenčen, je pač treba čas razvoja novega izdelka čim bolj skrajšat. Temu posledično se skrajša tudi čas testiranja izdelka. Je pa tudi možno, da temu ni tako in da smo imeli samo stroj z nekaj defekti, ki niso serijski.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aleš
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Okt 2006 22:12
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 12:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je že res, da večji kot so obrati večja je centrifugalna sila. Ampak, po moje, ko steče večina vode ( to naj bi se zgodilo že pri 1200 obratih Confused ) iz perila potem ni več večjega efekta, pa če imaš 5000 obratov.
Kar se tiče serviserjev in pa kvalitete stroja pa bom poskusil opisati zadeve glede na dejstva.
Če preberete nekaj sporočil nazaj sem imel in ŠE IMAM Mad probleme s pralnim strojem. Pokličem serviserja ( cca 1 mesec nezaj) naj pride pogledat. Seveda se zmeniva za ˝fuš˝ ( prevod: delo na črno Cool. Ker seveda človek pozabi name, se nato en teden po mojem klicu opraviči, potem pa očitno zopet pozabi name.
Nato zadevo pogledam sam, ugotovim,da se je odlomilo dvoje ušes na nosilcu motorja, zopet pokličem serviserja, on pa ,da moram zamenjati kotvo bobna in pa kup stokanja.
Seveda cenovno ne gre skozi, da bi kupil novo kotvo bobna, zadevo uredim sam ( včeraj ), nato ugotovim, da so tudi ležaji fuč, zamenjam (danes, pred cca dvema urama), nakar ugotovim, da je tudi križ fuč, saj se je manjši ležaj, ki je pri jermenici , vrtel v križu, tako da je sedež ležaja rahlo pobralo in sedaj ležaj pleše v križu. Jutri bom lahko nabavil še nov križ Rolling Eyes. Stroj je star 5 let, bilanca pa je naslednja:
1 krat menjana elektronoika
2 krat popravilo nosilca motorja
2 krat menjan križ
1 krat menjan boben
1 krat menjana kotva bobna

Če je to stestiran stroj Exclamation Question. Glede serviserja pa tako zgodba pove dosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 6:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, kje so dobri stari časi...pri nas doma imamo gorenje by International, starega preko 20 let, bil je eden prvih ki je imel 400 ali 600 obratov(ne vem točno, pa tudi ne grem štet Evil or Very Mad ). Zamenjan je bil programator in boben - notri je takrat serviser dal RF varianto. In dela kot satan.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aleš
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Okt 2006 22:12
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj vam javim, da mi je ravnokar uspelo popraviti pralni stroj.
Zadevo z ležajem, ki je ˝lajal˝ v sedežu sem uredil tako, da sem okoli zunanjega roba ležaja založil tanko pločevino, ravno toliko, da sem ga lahko rahlo potolkel v sedež. Very Happy Zadeva sedaj deluje odlično. ( Samo kako dolgo? Confused ).
Na stroj bom pa dal etiketo; NE UPORABLJAJ VEČ KOT NA 1200 OBRATIH!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@aleš ali si zamenjal tudi simering ker, če ne boš kmalu spet menjal ležaje in vse ostalo.Jaz ko "pobere"ohišje ležaja ponavadi malo "natočkam" po ohišju in potem zalepim z za to namenjenim lepilom in potem je v redu.
So pa tudi ljudje malo površni ker mora že v redu ropotati ali cviliti, da pokličejo za popravit. So pa tudi taki, ki takoj ko malo začne cviliti ležaj na malo večjih obratih
pokličejo pomoč. Tudi sam nisem pristaš prevelikih obratov.
Imam pa tudi jaz slabo izkušnjo z enim drugim modelom tega proizvajalca in sicer
pri bratovem pr.st.smo že menjali motor,amortizerje in prejšni teden tudi programator-je mehanski stroj je star cca 5let in opoažam, da se res kvaliteta vseh slaba . Verjetno vse postaja potrošna roba.
LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleš
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Okt 2006 22:12
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, Srečko, sem pozabil omeniti, da sem menjal tudi semering. So me opzorili, da je to treba tudi narediti.
Kar se pa tiče časovne menjave ležajev, sem pa že omenil, da mi je bilo priporočeno, da naj se menjajo ležaji na vsake dve leti. V mojem primeru ležaji niso bili tako slabi, samo problem je bil ta , da je eden od ležajev ˝plesal ˝po ležišču. Od zadnje menjave ležajev pa je preteklo točno dve leti (nekaj dni več), ker še imam shranjen servisni listek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2007 8:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

samo eno vprašanje ---a to imate vi ki sami popravljate starejše stroje od 5 let ? A nimajo vsi zdaj 5 let garancije?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aleš
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Okt 2006 22:12
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2007 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj je imel 2 leti garancije.Star je dobrih 5 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2007 3:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aja...saj ne vem točno kdaj so začeli s to garancijo...očitno pred manj kot 5 leti...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2007 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ah, proizvodni testi v Gorenju so tudi mene razočarali. Kupil sem najdražjo steklokeramiko in jo poizkušal priklopiti kar sam.
Ni šans.... (da ne omenjam daljinskega izprasevanja o fazah nulah varovalkah in podobnih stvareh s strani servisa)
Kličem serviserja-pride čez teden dni.
Poizkuša tudi on, a ne gre. Na koncu v delavnici ugotovi, da je bila napaka na inštalaciji (še tiste 4 žice je težko zvezati pravilno) hudomušni komentar Gorenjevega serviserja pa je bil, da je bila plošča najbrž delana v petek popoldan ali v ponedeljek zgodaj zjutraj.
Iz zgodbe je jasno razvidno, da nekaj v končni kontroli šepa. Morda samo na liniji, za slovenski trg. Smile

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2007 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, kje so dobri, stari časi...
tudi kolega je mesec ali dva nazaj kupoval steklokeramiko od bosch-a - RF varianto - prinese domov, razpakira, je bila odrgnjena. Nazaj, dobi drugo, je bila na robovih zelo grdo zakrivljena - jo je samo nesel nazaj in zahteval denar nazaj. Zdaj razmišlja, kaj bi nabavil. Tudi Nemci niso več, kar so bili, kaj šele mi...včasih smo rekli najbolje Gorenje, je dobra stvar, blizu servis, deli zagotovljeni...zdaj pa...kolega ima pomivalca Gorenje mu je crknilo stikalo za indikacijo soli je teba cel rezervar menjat in ga morajo dobit iz španije Shocked to pa traja dva meseca...ne vem, a ga to z ladjo pripeljejo in še čakajo da se mi s hrvati zmenimo kje je naše morje, al kaj?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
klemen1972
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Avg 2005 16:40
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 08, 2007 10:52 pm    Naslov sporočila:  f 32 Odgovori s citatom

tudi meni javlja napako f32
po 3 min se zacne motor zaganjati
vendar ne stece in javi napako
ce je kriva elektronika
ali se jo da popraviti doma
ali je traba kupiti novo
plato
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2007 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

klemen, poglej najprej konektor na motorju.
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
klemen1972
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Avg 2005 16:40
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2007 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

konektorje sem preveril, tudi zice in krtačke
ker motorcek zacne trzati, vendar ne 'zalaufa'
imam na sumu merilec vrtlajev ki je
pripet na motor ali pa elektroniko
zal ne vem kako naj stestiram merilec
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 59, 60, 61  Naslednja
Stran 2 od 61

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group