www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Povezava mobitela z PC-jem (IR povezava)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
djtey
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 20:01
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2004 8:11 pm    Naslov sporočila:  Povezava mobitela z PC-jem (IR povezava) Odgovori s citatom

Mene pa zanima,kako bi naredil povezavo med mobitelom in PC-jem z IR povezavo?
Prosim, če ste lahko natančni, ker sem amater glede tega in nimam pojma kako se bi zadeve lotil.


Aja pa vprašal še bi kaj potrebujem (kakšna priklopa) za povezavo Motorole V200 in PC-ja, da bi lahko prenašl Java iger in MIDI.

LP vsem Laughing


Nazadnje urejal/a djtey Sre Sep 29, 2004 12:38 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bjack
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Jul 2004 9:30
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.23
Kraj: hribe

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2004 9:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce ima tvoja plata ir podporo enostavno kupis tfds 4500 ( mislim da stane okol 1k sit ) in se dva upora pa dva kondenzatorja - ce plata ne podpira ir, potem ti ostane se rs232.

LP

_________________
Make everything as simple as possible, but not simpler.
Albert Einstein
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djtey
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 20:01
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2004 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hmz...hvala za odgovor, ampak bi mi lahko kdo malo bol podrobno razložil to??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2004 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej na www.infrarotport.de

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
djtey
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 20:01
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2004 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tnx PPG78!

Aja pa vprašal še bi kaj potrebujem (kakšna priklopa) za povezavo Motorole V200 in PC-ja, da bi lahko prenašl Java iger in MIDI.

LP vsem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2004 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj ne vem za motorolo. Imam Nokio 3650 in deluje povsem brez problema. Na PCju imam USB IR port. Kot PC zazna telefon se uspostavi povezava in enostavno posljes nanj karkoli si pac zelis...
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m.matic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2004 22:43
Prispevkov: 189
Aktiv.: 0.85

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2004 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v čem je bistvena razlika med
IRDA 1

in

IRDA 2
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m.matic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2004 22:43
Prispevkov: 189
Aktiv.: 0.85

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2004 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem nabavil vso stvar pa mi žal ne deluje! INFO: POVEZAVA NA INFORMACIJE

Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2004 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako zadeva iz prve, kot druge povezave bi morala delati brez problema, če je vse narejeno kot je treba. Tukaj ni kaj posebnega za povedat. Kaj si pravzaprav nabavil in kaj ti ne dela? Problem boš pa moral vsaj malo opisat.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
m.matic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2004 22:43
Prispevkov: 189
Aktiv.: 0.85

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2004 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nabavil sem element 15ohnski upor ter IR senzor ter kabel + konektorje za na matično!


Stvar sem priklopil in zagnal programček od nokie in ne da nobenega odziva oz ne zazna telefona! sprejemnik in oddajnik IR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m.matic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2004 22:43
Prispevkov: 189
Aktiv.: 0.85

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2004 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No in končno deluje!

Sestavil sem vezje iz te strani in uporabil tudi filter.

HW:
Treba je povdariti da je treba dobro poriniti konektor na katerega je zacinjen kabel v plastičen okvir sicer ni dober kontakt z matično ploščo!
Poleg tega je pomembna tudi pravilna namestitev 4.7mikroF kondenzatorja (tantalovega) [+ je na Vcc in - na GND strani].
SW:
Tukaj bi rad opozoril, da je treba v BIOSU vklopit IRDA,TxD in RxD morata biti pravilno izbrana (ali 0 1 ali 1 0 - odvisno od matične). Če ne bosta se vam bo IR sprejemnik/oddajnik ZELO grel in ne bo delal. Poleg tega mora biti izbrana opcija IR - TxD,RxD.

Kako ugotoviti ali stvar deluje ali ne?

Najbolj preprosto je, če enostavno opazujete TFDU4100 (ali kak drug) z digitalnim fotoaparatom (le ta ga bo videl medtem ko sami ne boste opazili utripanja).

-možna ugotovitev: pri meni oz na moji matično mi stvar z samo enim uporom NI delovala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Za hobi tudi jaz sestavljam Ir napravice za priklop na matično ploščo. Prav tako uporabljam TFDU 4100. Sestavil sem delujoče vezje z enim uporom 14 ohm tako, da je tudi ta varianta mogoča. Preizkušeno na več matičnih ploščah. Razporeditev pinov je glede na TFDS 4500 drugačna tako, da je potrebno paziti, da pravilno zvežeš.
Ne da bi delal reklamo, samo mi je ostalo še nekaj modulov, ki bi se jih rad rešil. Če kdo potrebuje, naj se oglasi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vizzzi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Apr 2003 14:37
Prispevkov: 45
Aktiv.: 0.20
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!

Kot naročeno! Very Happy Danes sem bil v HTE kjer jih je zmanjkalo, dobijo pa jih šele čez dva tedna. Vzel bi pa enega!

LP Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
soso
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Jan 2005 14:00
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2005 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dan!
Tudi jaz sem razmisljal da bi si naredil IRDA vmesnik samo imam en problem glede kontaktov na maticni plosci MSI ( MS-6330)
V knjigici od maticne so kontakti narisani takole
..... JMDM1
..... IR
torej v vodoravni liniji. Ko pa sem skatlo odprl pa sem sel gledat pa so postavljeni navpicno in takole oznaceni
J
M
D
M J
1 2
. .
. .
. .
. .
. .


Je pa tudi da nikjer ne pise IR ampak predvidevam da je to isti kontakt J2 sam kontra postavljen ker je tudi tocno na istem mestu. Zdaj pa kak naj vem ce je ta pravi za IR? Pa kak naj vem kateri kontakti so rx,tx ... Al se zacne od spodaj ali od zgoraj?

http://www.infrarotport.de/mobo/msi.HTML
Kr tukaj so vodoravno postavljeni pa ne vem kak naj zdaj z temi?
Pa se to? Kaj se lahko v najslabsem primeru zgodi ce kaj narobe nardim? LP Bostjan

/* Preberi si pravila ! Frenki */
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2005 2:24 pm    Naslov sporočila:  IR Odgovori s citatom

Zanima me povezava nokija mobitela z ir na rs 232 ali usb konektor na racunalniku. Prikljucevanje na motherboard mi ni prevec vsec. Tudi potem ni mozno ir prenesti na drug racunalnik.


LP
Matjay
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group