www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zanimivo branje uClinux

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75308.22

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2004 10:08 pm    Naslov sporočila:  Zanimivo branje uClinux Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Djurodrljaca
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 16:31
Prispevkov: 393
Aktiv.: 1.76
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 16, 2004 12:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ob prebiranju podatkov o uClinux, sem se odločil da bom probal narediti router.

Ali mi lahko kdo svetuje kateri procesor bi bilo pametno uporabiti za to?

In še najpomembnejše, koliko (približno) bi lahko stal končni izdelek (ne bi rad v nekaj dal 50 000 sit (ali več) za nekaj, kar lahko kupim dosti ceneje in mogoče tudi dosti boljše).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 17, 2004 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolje tiste, ki so najbolj podprti? Coldfire, ARMi (sem spada Dragonball).

Routerji so smesno poceni. Nikakor ne bos prisel niti blizu cene, ki jih imajo v trgovinah.
Racunaj na to, da je tak procesor tezko dobit, pa se v BGA ohisjih so (vecinoma).

Lahko pa kupis ze narejene ploscice uDIMM ali kaj je ze, vendar ... za to ceno dobis ze zelo dober router.

Se bi napisal... se mi mudi

Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Djurodrljaca
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 16:31
Prispevkov: 393
Aktiv.: 1.76
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 17, 2004 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

slawc je napisal/a:
Najbolje tiste, ki so najbolj podprti? Coldfire, ARMi (sem spada Dragonball).


Tudi sam sem razmišljal v tej smeri. Problem je tudi v tem ker jih je kar malo preveč in se teško odločiš.

Cena Coldfire procesorjev se giblje nekje med 15$ in 20$ (to sem zasledil nekje na internetu), je pa verjetno tudi problem dobavljivost.

Z izdelavo se bi se mogoče dalo kaj narediti preko faksa, a se glede tega nisem še nič pozanimal, ker sem še zmeraj nisem odločil, če ga bom delal, ker je potrebno najprej čim več podatkov dobiti, da se pretehta izvedljivost projekta (gre se pa bolj za hobi kot za kaj drugega - z nečim se pa moraš ukvarjati).

Najbolj me zanima, kako bi se dalo narediti dva priklopa za mrežo - WAN in LAN, ker sem povsod zasledil, da imajo samo enega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75308.22

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2004 12:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2004 7:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hja, dobro premisli ... bos videl da te bo drago prislo. Koliko osnov o vsem tem pa imas?

Lahko pa probas tudi tako: kupis linksys W54G WL router in ga malce shekas. Odlicen development sistem za vse to. Ljudje so ze napisali razne svoje neuradne popravke za firmware. Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Djurodrljaca
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 16:31
Prispevkov: 393
Aktiv.: 1.76
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2004 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
WL phy so tudi v enem čipu...

sicer pa: http://www.broadcom.com/collateral/pb/6335-PB00-R.pdf

ali pa: http://www.micrel.com/product-info/sys_on_chip.shtml

Shocked


Mislim je tisto od Broadcom čip za ADSL modem.

Od Micrel pa je kar spodbudna ponudba. Za 20$ dobiš čip, ki je ruter in switch ter ima možnost priklopa za PCI (za uporabo v WLAN).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Djurodrljaca
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 16:31
Prispevkov: 393
Aktiv.: 1.76
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2004 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oz. 15$ za čip brez PCI.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group