www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BSD, Samba in 137Gb++

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.26
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 8:09 am    Naslov sporočila:  BSD, Samba in 137Gb++ Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Koliko pa je taka plata primerna za postavitev hišnega backupa? Gor bi dal BSD in sambo, pa dva diska po 200GB.


Mare. Mislim da zna biti s platami ranga P3-- problem z diski večjimi od 137 Gb. Ostalih problemov mislim da ne bo.

Sam imam doma za share Debian linux, pII 233, 128 Mb ram in 2x 120 disk, pa sem zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75340.71

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 8:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z diski je problem predvsem v BIOSu (torej do boota), potem zna OS uproabiti LBA48 - vsaj Linux zna, zagotovo pa tudi *BSD. Ce diodas en manjsi disk, potem ni problema.

Jaz sem imel skatlo, BIOS katere je znal delati samo z diski do 8 GB, pa ni bilo nobenih tezav z dostopom do 80 GB in 200 GB diska, ko se je OS enkrat zbudil z manjsega.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.73

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar je rekel Sokrat lahko potrdim tudi sam.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor se spomnim obstaja tudi en driver za DOS in posledično za WIN do win98, ki opravi posobno, če ne celo boljšo funkcijo.
V BIOS vpišemo manualno disk, ki ima enako število glav in sektorjev na stezo, kot resničen disk. Tako se računalnik zbota in požene driver, ki nato OS-u pravilno interpretira disk.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem se tistih driverjev vedno izogibal, ker sem imel same tezave z njimi takrat, ko sem popravljal kaksno s*anje. Ce ni slo drugace, sem raje dal kontroler z lastnim BIOSom.

Stvar deluje podobno kot SCSI kontrolerji: ob bootu je se en dodaten "setup", potem pa ta BIOSek naredi hook na INT13 in tako opravi sam promet z/na diske, ki so priklljuceni na ta kontroler, za tiste, ki so prikljuceni na onboard kontroler, pa prepusti originalnemu BIOSu.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En trik kako bootati s prevelikega diska je, da preprosto uporabiš zagonsko disketo/cd. Lep čas sem na takšen način zaganjal svoj strežnik, ki je imel samo 80GB disk. Zadeva deluje na Linuxu, v OpenBSD pa je nisem uspel realizirati.

Lp Tine
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group