www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Linux - začetniško vprašanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mumbley
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 16:30
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.22

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 05, 2006 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

purkii je napisal/a:
Namesti prvo linux potem pa še XP-je. Linuxi ti na že obstoječih Xp-jih zbrkljajo marsikatero stvar

Se razume, če vzameš Slackware Linux in ustvariš dve primarne particije, si zbrkljal Windowse tako, da ti le kdor obvlada Linux lahko še reši zadevo brez formatiranja diska.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 05, 2006 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mumbley je napisal/a:
Se razume, če vzameš Slackware Linux in ustvariš dve primarne particije, si zbrkljal Windowse tako, ...


Ne razumem kako lahko kaj zbrkljas če ustvariš dodatni dve primarni particiji (če seveda veš, in je stevilo vseh skupnih primarnih particij >4).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mumbley
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 16:30
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.22

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2006 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mujo je napisal/a:
Mumbley je napisal/a:
Se razume, če vzameš Slackware Linux in ustvariš dve primarne particije, si zbrkljal Windowse tako, ...


Ne razumem kako lahko kaj zbrkljas če ustvariš dodatni dve primarni particiji (če seveda veš, in je stevilo vseh skupnih primarnih particij >4).

Windowsi se več ne dvignejo če ustvariš 2 primarne particije ker so preglupi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2006 6:23 am    Naslov sporočila:  re Odgovori s citatom

Rad bi vprašal kako delujejo Linux distribucije s SATA I in SATA II diski.
Imam namen zamenjat diske s SATA II . Občasno pa rad zaženem kako ''live '' verzijo kot Knoppix
Malo me skrbi zaradi gonilnikov ?

_________________
Moments before detonation ,....... TT


Nazadnje urejal/a lucca brassi Pet Apr 07, 2006 8:07 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2006 7:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mumbley je napisal/a:
Windowsi se več ne dvignejo če ustvariš 2 primarne particije ker so preglupi.


To se mi še ni zgodilo - čeprav sem ustvaril 2 primarni particiji.

lucca brassi, Meni SATA I disk deluje pod linuxom kot rakera. Problemi so bili le na začetku.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2006 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lucca, izberi distribucijo in pozeni instalacijski CD, pa bos takoj videl ali je dovolj sodobna, da deluje v redu (vse bi morale delovati, ce uporabis razumno novo verzijo in ne nekaj 5 let starega).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
limko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Apr 2003 8:51
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.11
Kraj: NAKLO

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2006 10:47 am    Naslov sporočila:  SUSE 10.1 in multimedija Odgovori s citatom

Kako prepričati SUSE 10.1 da bo delovala multimedija.
Razpolaga kdo z kakim "kuharskim receptom" za začetnike na SUSE X.X

Ja zadeva ki je opisana na
http://softwareinreview.com/cms/content/view/2/17/

dovolj tudi za ver 10.1

Hvala lep deževen dan...

73 limko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2006 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi ti tudi predlagal Ubuntu (Gnome desktop) ali Kubuntu (Kde desktop), če si začetnik. Odlikuje ga odlična podpora za periferijo na računalniku, enostavno inštaliranje dodatnih programov, hitrost (sam poganjam Kubuntu 6.06 verzijo na 800 MHz Duronu, 256 MB rama, 10GB HDD in deluje vse BP - v primerjavi z WinXP celo hitreje) in odličen suport preko forumov kjer dobiš tudi ogromno tutorialov.

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2006 4:30 pm    Naslov sporočila:  Re: SUSE 10.1 in multimedija Odgovori s citatom

limko je napisal/a:
73 limko


Lahko izvemo še znak?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Mar 2004 10:16
Prispevkov: 510
Aktiv.: 2.29
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2006 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred kakšnim letom dni sem si na računalnik naložil LINUX suse 9.1. Od takran naprej ga nisem kaj preveč uporabljal. Včeraj sem ga zopet malo prižgal in si rekel, da ga bom začel uporabljati zaenkrat samo za internet. Uštimal sem ADSL povezavo in vse ostalo, tako, da stvar dejuje.

Z interneta sem si potegnil dol Mozillo Firefox in Thunderbird, da bi uporabljal ta dva program (oba seveda za LINUX).

Sedaj pa ne vem kako se inštalirata. Kaj naj zaženem, da bom pognal instalacijo teh dveh programov.

Če mi lahko kdo na hitro pove, da si ne razbijam preveč glave.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2007 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dipsi111 je napisal/a:
Jaz bi ti tudi predlagal Ubuntu (Gnome desktop) ali Kubuntu (Kde desktop), če si začetnik. Odlikuje ga odlična podpora za periferijo na računalniku, enostavno inštaliranje dodatnih programov, hitrost (sam poganjam Kubuntu 6.06 verzijo na 800 MHz Duronu, 256 MB rama, 10GB HDD in deluje vse BP - v primerjavi z WinXP celo hitreje) in odličen suport preko forumov kjer dobiš tudi ogromno tutorialov.

LP Boštjan


Pozdravljen!

Imam Linux Ubuntu 5.10 in nikakor mi ne zazna kot boot CD. A imaš kak predlog kako ga naj inštaliram?

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2007 11:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si pravilno posnel sliko na CD (torej ne .iso na CD, temvec kot sliko) ?
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2007 12:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat je napisal/a:
Si pravilno posnel sliko na CD (torej ne .iso na CD, temvec kot sliko) ?


Hm...dobil sem že posnet DVD. Na temle DVD-ju so pa neke datoteke,ki niso kot slika(glej spodnjo sliko).


_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2007 6:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potegnil, sem si novejšo verzijo ubunt in zapekel. Če kdo rabi kaj infromacij o njem, lahko najde tukaj.
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group