www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Povečan odjem električne energije ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2004 7:16 pm    Naslov sporočila:  Povečan odjem električne energije ? Odgovori s citatom

Tole je vprašanje za tiste, ki delajo v distribuciji električne energije. Danes zjutraj sem bil klican v podjetje zaradi defekta ( delal je manjši del proizvodnje zato ni bilo dežurnega električarja) Vse skupaj je bilo zelo čudno - izpadlo je nekaj bimetalov pregorele so varovalke, na eni liniji so se pojavljale neobičajne stvari. Ko sem pomeril napetost sem bil prav presenečen saj je bila medfazna le okrog 340V. Shocked Seveda sem šel preverit v stikalni prostor na fiksne merilce, ki so potrdili mojo meritev. Preveril sem tudi napetosti na v samem transfornatorju, na kar sem ugotovil, da je napaka pri sami distribuciji. Poklical sem dežurnega na DES za VN. Ta mi je odgovoril, da so že obveščeni ter že delajo preklope. Ne gre pa za defekt. Stanje se je ob ca 10h normaliziralo. Sam pa sem začel razmišljat, da se je letos dosti ljudi, glede na drage naftne derivate odločilo za cenejšo električno ogrevanje.
Kar očitno pa naj bi se povečala prodaja raznih električnih ogrevalnih teles. A glede na to lahko v letošnji zimi pričakujemo kak električni mrk? So distributerji pripravljeni na to ?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2004 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prejšno zimo je bil tudi pri nas enak problem. le da se je to dogajalo kakšen mesec. Medfazna napetost je bila tudi tam okoli 350v. Ko smo delali celodnevne meritve na enofazni napetosti so bili padci tudi do 200v. Potem se seveda nisem več poglabljal v to ker je bilo preveč drugih stvari.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gogi
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2003 7:14
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2004 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V kakšnih mejah mora biti medfazna napetost? Odstopanja v plus in minus od 400Vac ?
Hvala.

Gogi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group