www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Polnilec z TEA 1102

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2003 10:26 am    Naslov sporočila:  Polnilec z TEA 1102 Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni!

Kot nov član tega foruma bi rad pohvalil odločitev, da se ustvari konkurenca.Vsaka konkurenca je zdrava in prinaša novosti.Imam pa vprašanje za Silvota, s katerim sem okupiral že na Elektro-n in še vedno nisem prišel do konca.Silvo, upam, da ne gnjavim preveč, se pa opravičujem, ker bom skopiral kar cel post, ki sem ga nazadnje napisal na konkurenčnem forumu.


"Čas dopustov nekatri izrabimo za delo doma.Tako pač je in nič ne moreš pomagat.Torej, jaz sem še zmeraj pri tem polnilcu ob katerem mislim, da bi lahko položil doktorat.Sicer sem (mislim vsaj ) že zelo blizu, imel pa bi vprašanje za kogarkoli, ki je tale polnilec naredil predvsem pa bi ga naslovil na Silvota, ki pravi, da mu ta reč deluje.
Ko priklopim napajanje polnilca se mi prižge led-fast charge -no batery ne sveti.Potem priklopim akumulatorske celice (v mojem primeru 6kom)-se stanje ne spremeni.Pritisnem tipko refresh se preko TIP110celice ispraznijo-med praznenjem gori led refresh, stvar preklopi nazaj na-fast charge (zanimivo, da led komajda sveti), no že po kakšni minuti pa mi zasveti led 100% napolnjeno, kar pa seveda ne drži.Meril sem polnilni tok, ki je 1A in sedaj vprašanje.
Namesto BYD74 sem dal 1N5821 (ali je to možen vzrok) za napako.Zanima pa me tudi, koliko mora bit napetost na pin1 TEA1102, sam sem jo namreč nastavil na 1,325V poskusil tudi z 2,6V, pa je stanje nespremenjeno. Zanima me tudi, ali led dioda-fast charge mora utripati, ali med polnjenjem samo gori in ali ni malo "kruto" polnjenje celic z 1A?
Torej če kdo ima idejo ali bi poznal rešitev že vnaprej HVALA.
LP
Boco "


No, če je možen odgovor se že vnaprej zahvaljujem, hkrati bi pa postavil še vprašanje, če ima kdo kak načrt za polnilec, ki bi ga lahko krmilil preko COM ali USB na PC.

Sicer pa vam želim obilo uspeha z novim Forumom.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14556
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2003 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede polnilca; sedaj sem v službi sem mimogrede pogledal sem, pri roki nimam ne načrta ne polnilca. Koliko se spomnim (vsaj pri enostavni aplikaciji -katero vseskozi uporabljam) je en jumper s katerim definiraš čas polnjenja. Točeno kateri je ne vem na pamet ( se lahko zvečer od 21 do 22 v "živo" čujemo na klepetu - povezava na dnu foruma) bom doma stvar pogledal. Kar se polnilnega toka tiče 1A bo kar vredo. 0.5A je pri enostavni aplikaciji. Koliko se spomnim kompleksnejša vleče okrog 1A.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2003 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK Silvo,hvala.

Se mi je zdelo, da boš v službi in čisto jasno mi je, da ne moreš vedeti na pamet kaj in kako.Če ne bo preveč, se zvečer slišiva na chatu, saj bi res prišel s tem polnilcem enkrat do konca.Torej med 21 in 22 uro velja.
Lep pozdrav.
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pero
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2003 10:03
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.65
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2003 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zivjo!

Kje bi lahko dobil ta cip?

lp,
Pero


ps.:To je moje prvo sporocilo na tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14556
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2003 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pero,

Sam sem ga kupil v HTE. Mislim, da je bila cena okrog 1200 sit

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kym
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2003 12:35
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2003 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Tudi jaz sem se je lotil izdelave ponilca TEA 1102. Sestavil sem kompleksnejšo varianto, za linearen način delovanja (linear mode).
Pojavili pa so se mi identični problemi kot jih je imel BOCO (ko vstavim baterije, mi po parih sekundah signalizira da so 100% napoljene), zato bi bil zelo hvaležen če bi dobil kakšen namig kako jih rešiti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2003 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav.
No, mogoče bom lahko pomagal.prvo vprašanje, kaj se zgodi, če pritisneš tipko refresh?Drugo vprašanje-kako si nastavil jumperje?En jumper namreč podaljša čas polnjenja in zadnje vprašanje, če si pravilno obrnil tranzistorje, kot so BD in TIP.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kym
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2003 12:35
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2003 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav!
Jumperje sem nastavil nekako tako, kot se je razvidelo s slike ki jo je pripel Silvo na enem od forumov: bazo TR2 na pin 18 (linear mode), na LED strani pa sem vklopil samo multi LED. NTC imam začasno izključenega. Ko sem pritisnil refresh je ledica, dokler sem tiščal tipko sicer gorela, nato pa je takoj ugasnila. Kot sem že omenil je polnenje prekratko, približno minuto, to se dogaja tudi sedaj ko v vezju ni tranzistorja TIP110, ki sem ga odstranil. Tranzistor bd231 pa je prispajkan pravilno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kym
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2003 12:35
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2003 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa da ne bom nevljuden Embarassed

Lp
KYM
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2003 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kym,

Mogoče pa imaš samo slab kontakt na baterijah! Pred 100leti (ok naj bo 15) sem naredil en polnilec za ni-cd s komparatorji itd... Pravilno in do konca so se napolnili akumalatorčki samo, če so bili prilotani ali pa res trdo vpeti! Preveri še to varijanto ...

lpm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 76 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group