www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sušilni stroj
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sergej
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Avg 2006 19:43
Prispevkov: 280
Aktiv.: 1.30

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2008 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Think ... na tem forumu se najdejo odgovori iz astronomije, kvantne fizike, težkih matematičnih algoritmov, itd. ... pri enem navadnem pločevinastem bobnu, ki se vrti pa logike o posledicah centrifugalne sile zmanjka, ker taisti boben nima luknjic za odtok vode ... Laughing


Spet smo pri 107% in tehniki v svoji omejenosti tega še vedno ne moremo v celoti dojet. Po svoje je to razumljivo, ker to področje pokrivata sveti Rabat in sveta Marža - sodobna zavetnika trgovcev. Torej imaginarna komponenta tehničnega izdelka ostaja izven realnega horizonta.

Kupec je kralj in vedno lahko izbira med dobrim in še boljšim. Ker pa je sušilni stroj precej primitivna zadeva, je za boljše treba nekaj dodat. V tem primeru pač centrifugo. Sicer jo popolnoma nič ne rabiš. Lahko si pa ponosen, ker jo imaš in si jo drago plačal.

Zakaj ni luknjic je še razumljivo. Izdelava ni zastonj in brez je profit večji. Dosti manj mi je razumljivo, zakaj se v pralni stroj tlači vsa mogoča elektronika, ki potem v vlagi veselo crkuje. Stroj pa še vedno pere trikrat levo in trikrat desno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2008 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sergej je napisal/a:
Iztok je napisal/a:
Think ... na tem forumu se najdejo odgovori iz astronomije, kvantne fizike, težkih matematičnih algoritmov, itd. ... pri enem navadnem pločevinastem bobnu, ki se vrti pa logike o posledicah centrifugalne sile zmanjka, ker taisti boben nima luknjic za odtok vode ... Laughing


Spet smo pri 107% in tehniki v svoji omejenosti tega še vedno ne moremo v celoti dojet. Po svoje je to razumljivo, ker to področje pokrivata sveti Rabat in sveta Marža - sodobna zavetnika trgovcev. Torej imaginarna komponenta tehničnega izdelka ostaja izven realnega horizonta.

Kupec je kralj in vedno lahko izbira med dobrim in še boljšim. Ker pa je sušilni stroj precej primitivna zadeva, je za boljše treba nekaj dodat. V tem primeru pač centrifugo. Sicer jo popolnoma nič ne rabiš. Lahko si pa ponosen, ker jo imaš in si jo drago plačal.

Zakaj ni luknjic je še razumljivo. Izdelava ni zastonj in brez je profit večji. Dosti manj mi je razumljivo, zakaj se v pralni stroj tlači vsa mogoča elektronika, ki potem v vlagi veselo crkuje. Stroj pa še vedno pere trikrat levo in trikrat desno.

Očitno sem v citiranem postu pozabil omenit tudi poznavanje filozofije, marketinga, trgovinskih poslov in še kaj tipično slovenskega ... Rolling Eyes

@Sergej, če ti ni težko si najprej preberi zakaj sem sploh odprl to temo!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sergej
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Avg 2006 19:43
Prispevkov: 280
Aktiv.: 1.30

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2008 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem prebral in sem tudi odgovoril v tej smeri. Če si slučajno spregledal srž, ti svetujem, da vzameš čim bolj enostavno zadevo in ne nasedaš raznim nerazumljivim 'tehničnim' rešitvam.
Osebno dajem prednost kondenziranju z vodo - vsaj veš kje bo vlaga končala.

Lahko pa udarime eno debato, zakaj se za kondenzacijo in gretje ne uporablja peltierjev člen. To bi bilo bolj primerno za tak forum.

Ne filozofije, bolj področje psihologije pa je slepo zaupanje tehnikov raznim 'top-shop' reklamam... od 107% izkoristka pa do recimo te centrifuge. Mogoče to kaže na strahotno pomanjkanje samozavesti, zaupanja v svoje znanje in intelekt.

Pa brez zamere. V bistvu je to splošna kritika in ne leti direktno nate. Tudi sam sem nekoč najprej podvomil vase, če kaj nisem razumel. Mogoče je ravno to naša tipična lastnost. Potem sem pa prevečkrat slišal: 'Daj mir, Nemci že vedo.' Pa niso!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2008 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Še eno vprašanje za poznavalce te bele tehnike. Ta stroj ima tudi nastavljivo funkcijo centrifuge ( mislim da do 1200rpm ) kar sicer ni nič posebnega. Čudi pa me ta funkcija pri bobnu, ki nima po obodu nobenih luknjic ali špranj kot klasični PSi. Sem pregledal in pretipal cel boben. Kam odteka voda, ko jo centrifugalna sila stisne ob gladke in zaprte rostfrej stene ... Think


Nisem ravno expert za belo tehniko, vendar še nisem videl sušilca z 1200rpm, poleg tega pa se vrti po filcu!
To bo po moje kakšna "fora". Če ima male obrate pa itak ni dovolj centrifugalne sile za vodo, ki bi jo izvrgla skozi luknjice v bobnu.
Pa še nekaj - mislim, da ima sušilec samo enojen boben in ne tako kot pralni stroj.
Če boš odprl pokrov, boš videl vrteči boben! Preveri, če je res tako.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2008 1:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sergej je napisal/a:
Sem prebral in sem tudi odgovoril v tej smeri.
Nimam takšnega občutka.

Sergej je napisal/a:
Če si slučajno spregledal srž, ti svetujem, da vzameš čim bolj enostavno zadevo in ne nasedaš raznim nerazumljivim 'tehničnim' rešitvam.
Aha, enostavno je brez kondenzacije z debelo cevjo vroč zrak direkt speljat v zračnik in ogrevat vedno novega ...
Če je to zate enostavno ne vem. Res bi bil to nakup za 300€ ceneje, ampak je razmerje med porabo mojega sušilca proti "enostavnemu" sosedovemu 1,8kW : 9kW pri isti količini (7kg) osušenega perila.

Sergej je napisal/a:
Osebno dajem prednost kondenziranju z vodo - vsaj veš kje bo vlaga končala.
Tudi jaz. In če boš še enkrat bolj pozorno kot do sedaj pogledal moje prve poste sem iskal takšnega z najboljšim načinom kondenziranja ... in ga tudi našel.

Sergej je napisal/a:
Lahko pa udarime eno debato, zakaj se za kondenzacijo in gretje ne uporablja peltierjev člen. To bi bilo bolj primerno za tak forum.
Peltier je energetsko potratnejši od toplotnih črpalk s plinom in kompresorjem. In zato bi bila debata o znanih dejstvih tukaj brezvezna.

Sergej je napisal/a:
Ne filozofije, bolj področje psihologije pa je slepo zaupanje tehnikov raznim 'top-shop' reklamam... od 107% izkoristka pa do recimo te centrifuge. Mogoče to kaže na strahotno pomanjkanje samozavesti, zaupanja v svoje znanje in intelekt.
Je kdo kaj omenil reklamo? Se ti moj pristop, da vprašam ljudi, ki imajo prakso in izkušnje zdi zgrešen top-shop nakup?

Sergej je napisal/a:
Pa brez zamere. V bistvu je to splošna kritika in ne leti direktno nate. Tudi sam sem nekoč najprej podvomil vase, če kaj nisem razumel. Mogoče je ravno to naša tipična lastnost. Potem sem pa prevečkrat slišal: 'Daj mir, Nemci že vedo.' Pa niso!
Ni zamere ... debatiramo, ampak očitno ti nisi dojel pointa teme in mojega načina ter razlogov nakupa takšnega stroja.

-----------------------------------------------------------------

Lojz je napisal/a:
... Nisem ravno expert za belo tehniko, vendar še nisem videl sušilca z 1200rpm, poleg tega pa se vrti po filcu!
...
Preberi konec 17. strani in začetek 18. v tem PDFju. Wink

Nazadnje urejal/a Iztok Ned Jan 27, 2008 11:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2008 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da malo prekinem "prerekanje".
@ Iztok:
Napisal si, da si že popravljal PS&SS. Upam, da mi lahko pomagaš, preden stokilsko škatlo tovorim iz 6. nadstropja na servis. Imam Candy Alise (kombinirani PS/SS) in sušilec več ne deluje. Natančneje, po koncu sušenja je perilo prijetno toplo, kot mora biti, vendar vlažno.
Ker se je moje znanje o PS končalo pri starih Gorenjevih, nimam pojma, kje bi iskal kak kondenzator za vlago ali kaj podobnega. Prosim za nasvet.
Tudi če kdo drug kaj napiše, bo v redu, hvala! Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2008 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:
... Nisem ravno expert za belo tehniko, vendar še nisem videl sušilca z 1200rpm, poleg tega pa se vrti po filcu!
...
Preberi konec 17. strani in začetek 18. v tem PDFju. Wink[/quote]

Sem prebral, vendar pri moji slabi nemščini to ne razumem tako, da ima sušilec od nekaj do celo 1800rpm Shocked
Po moje je tako: Na koliko rpm si centrifugiral perilo v pralnem stroju, na toliko pač nastaviš v tvojem sušilcu, da stroj določi pogoje za sušenje.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2008 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Waldo, pri kombiniranih strojih ponavadi kondenzacijo opravlja hladna voda iz vodovoda, ki jo poseben elektro ventil spusti, da teče po kadi. Ta voda je dovolj hladna, da se sopara iz bobna zato prijema na stene kadi in kondenzira. Jaz bi najprej preveril, če tisti ventil dela in spušča vodo med sušenjem.
Bo pa mogoče o tem povedal več še kakšen boljši poznavalec teh strojev, ker takšno servisiranje ni bilo nikoli moje redno delo ... le občasna usluga prijateljem in znancem.

@Lojz, tudi jaz nisem dober poznavalec nemščine, ampak beseda "Schleuderdrehzahl" zagotovo pomeni "obrati centrifuge", znak U/MIN pa je po moje tudi kratica za obrate na minuto.
Ta stroj v nekaterih programih sploh ne dopušča nastavitev centrifugiranja. Običajno uporabim program MIX za mešano perilo in centrifuge (ki jo v tem programu dovoli do 1200rpm) zaradi tistih (ne)luknjic sploh ne vključujem, ker sem z rezultatom sušenja tudi brez nje zadovoljen.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2008 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Sodeč po zvoku se med normalnim sušenjem obrača počasneje kot 1x na minuto ... ravno toliko, da cunje stalno padajo preko toka zraka, ki gre preko centra od osišča bobna proti vratom kjer ga spet vsesa.

Centrifugo pa se lahko določi (v različnih programih niti ni vedno možna) po korakih 600, 1200 in največ 1800 rpm.


Najprej preveri ali se boben res vrti s 1800rpm, če tako nastaviš.
V pdf-ju ni nikjer omenjenom da je možno nastaviti 600 obratov, ampak od 800 dalje, če sva natančna. Očitno si dobil napačna navodila zraven stroja ali pa ne bereš pravilno.

Iztok je napisal/a:
@Lojz, tudi jaz nisem dober poznavalec nemščine, ampak beseda "Schleuderdrehzahl" zagotovo pomeni "obrati centrifuge", znak U/MIN pa je po moje tudi kratica za obrate na minuto.
Ta stroj v nekaterih programih sploh ne dopušča nastavitev centrifugiranja. Običajno uporabim program MIX za mešano perilo in centrifuge (ki jo v tem programu dovoli do 1200rpm) zaradi tistih (ne)luknjic sploh ne vključujem, ker sem z rezultatom sušenja tudi brez nje zadovoljen.


Nikjer nisem napisal, da beseda "Schleuderdrehzahl" ne pomeni "obrati centrifuge" in tudi vsem je jasno kaj pomeni "znak" U/MIN.
Še enkrat: zaradi testa hitrosti ( in ne zaradi (ne)luknjic ) vklopi 1800rpm pa da vidimo, če bo sušilec poletel.
p.s.
še normalni pralni stroji imajo le redki centrifugo na 1800rpm.

Iztok je napisal/a:
Po nekaj žehtah sem z njim kar zadovoljen. Posuši (MIX način) v uri in 20 minut. Sem pa opazil različno porabo elektrike od 1,48 do 1,66 kW na eno sušenje.

Vklopi centrifugo na 1800rpm in boš eno žehto posušil vsaj polovico prej in porabil polovico manj energije! Laughing

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2008 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Lojz, se ti globoko opravičujem za "hudo" napako o obratih. Res je minimum 800 in ne 600 kot sem napisal v tistem postu, ko nisem šel tako "pomembnih" svari prepisovat takoj dobesedno iz user manuala ... Liar

Zato si najbrž spregledal bistvo vprašanja, ki se je glasilo "zakaj centrifuga, če ni luknjic za odtok?" ... ne pa nategovanje za 100 obratov gor in dol. Razz
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2008 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno nisi ali nočeš preizkusiti in povedati kar nekaj stvari, ki sem (smo) ti jih predlagali in lahko samo predvidevam kaj se dogaja.
Tudi ne vem zakaj sprašuješ za mnenja druge, če pa sam najbolj veš kako in kaj in sploh vse demantiraš.
Sicer pa si sam rekel, da si zadovoljen s sušenjem in sploh ne vem kaj te muči.
Očitno pa se nihče ne čuti pametnejšega, zato bom tudi sam prenehal komentirat v tej temi.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
@Waldo, pri kombiniranih strojih ponavadi kondenzacijo opravlja hladna voda iz vodovoda, ki jo poseben elektro ventil spusti, da teče po kadi. Ta voda je dovolj hladna, da se sopara iz bobna zato prijema na stene kadi in kondenzira. Jaz bi najprej preveril, če tisti ventil dela in spušča vodo med sušenjem.
Bo pa mogoče o tem povedal več še kakšen boljši poznavalec teh strojev, ker takšno servisiranje ni bilo nikoli moje redno delo ... le občasna usluga prijateljem in znancem.

Iztok, hvala za pomoč. Sem razmontiral zadevo in ugotovil, da se je na stenah plastične cevi, ki na zadnji strani vodi iz kadi k ventilatorju, nabral konkreten zbit sloj vlaken. Zamašena je bila tudi šoba, kjer hladna voda brizga v vroč zrak in ga hladi.
Na srečo je cev iz prozorne plastike in sem kar hitro ugotovil, kaj je narobe. Po čiščenju sušilec spet deluje kot je treba.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Waldo, hvala za povratno informacijo ... me veseli, da si popravil ... kljub mojim dematijem ... Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group