www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Foto postopek
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
chistabo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Feb 2008 23:09
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2008 10:24 pm    Naslov sporočila:  501 sa crtom Odgovori s citatom

Slowfly, kje je to 'pri meni'?

MarE69, hvala, po vsem prebranem na Internetu sem se odločil (in že izdelal) za UV osvetljevalno enoto (fotostrip v kratkem).

Cenil bi 'in vitro' pomoč pri začetnih korakih.

031 77 22 72

LP

Simon

_________________
Če ni konja, je tudi traktor dober.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75556.06

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2008 12:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2008 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:

Ponavadi med razvijanjem po ploščici nežno vlečem-brišem še s čopičem, ki ima zelo nežne "kocine". Wink


TO mi je manjkalo!
Sem včeraj naredil skoraj profesionalne ploščice v prvem poskusu. Ponavadi namreč cel popoldan čistim/barvam/sušim/osvetljujem/razvijam ploščice do koristnega rezultata. Če drugače ne, mi je med razvijanjem namreč pobegnil tudi neosvetljen lak.

Aja, uporabljam pa Positiv 20 in za osvetljevanje razbito VTFE žarnico. Dovolj dobro za količino cca 10 ploščic na leto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2008 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ chistaboo

Če ga rabiš, te fotolak še vedno čaka, le oglasiti se boš moral.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chistabo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Feb 2008 23:09
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2008 9:06 pm    Naslov sporočila:  UV osvetljevalna naprava iz skenerja Odgovori s citatom

Zdravo!

Z besom v srcu vas obveščam, da je iz neznanih mi razlogov ravnokar izginil CEL!!! čudovit post o izdelavi UV osvetljevalne naprave, s katerim sem se zabaval zadnji 2 uri. Zato bo ta njegov post-naslednik bistveno bolj jedrnat.

Slika 1
Pripravim material:
- star skener - hvala Bobi!
- 2 dušilki za neonske svetilke, vsaka 2x9W
- 4 štarterje za te svetilke, skupaj z okovi za štarterje
- 8 okovov svetilk
Cena: 9€, ES* pri Lj-Kolinska
- 4 UV svetilke, http://www.sylux.si/Sylux/Skupine/01/Pdf/UV/Fblack350.pdf - Cena: 13€

Slika 2
Kanibaliziram (hvala avtorju za umestno besedo) drobovje, ki ga deportiram v rezervne dele.

Slika 3
Poiščem primerno razporeditev / razmak med svetilkami.

Slika 4
Iz Aluminijastega L profila narežem nosilce okovov. Na montažnih mestih okovov zvrtam luknje za pritrditene vijake.

Slika 5
Provizorično preverim pravilnost izvedenega dela. Okove štarterjev s silikonsko pištolo prilepim na stalna mesta.

Nadaljevanje sledi...



Osvetljevalna Pripravim material.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  34.89 KB
 Pogledana:  13 krat

Osvetljevalna Pripravim material.jpg



Kanibaliziram drobovje.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  60.75 KB
 Pogledana:  15 krat

Kanibaliziram drobovje.jpg



Razporedim UV žarnice.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  44.62 KB
 Pogledana:  11 krat

Razporedim UV žarnice.jpg



Alu nosilci nosilcev žarnic.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.61 KB
 Pogledana:  3 krat

Alu nosilci nosilcev žarnic.jpg



Nosilci na mestu - silikonska pistolja.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.33 KB
 Pogledana:  5 krat

Nosilci na mestu - silikonska pistolja.jpg



_________________
Če ni konja, je tudi traktor dober.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
chistabo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Feb 2008 23:09
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 9:32 am    Naslov sporočila:  UV osvetljevalna naprava iz skenerja - 2. del Odgovori s citatom

Slika 6
Originalni napajalni del oskubim do potrebnega kosa, ga odrežem, ostalo vrnem med rezervne dele.

Slika 7
Namestim dušilki, ki ju prav tako prilepim s silikonsko pištolo.

Slika 8
Elemente zvežem, dokončam žarilni (svetilni) del.

Slika 9
Izdelava odbojnika - del, ki odbija svetlobo tja, kjer jo potrebujemo.
Iz trde podlage (karton ipd.) izrežem del, ki bo nameščen pod svetilke. Oblečem ga v Alu folijo (kuhinjsko), 'gladka' stran je navzven.

Slika 10
Alu folijo preprosto prilepim z lepilnim trakom.


Nadaljevanje sledi...



Napajalni del - kanibaliziram.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  80.36 KB
 Pogledana:  3 krat

Napajalni del - kanibaliziram.jpg



Elementi na mestu - silikonska pistola.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  61.82 KB
 Pogledana:  4 krat

Elementi na mestu - silikonska pistola.jpg



Elementi zvezani - naprava sveti.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  44.86 KB
 Pogledana:  2 krat

Elementi zvezani - naprava sveti.jpg



Oblečem trdno podlago z Alu folijo.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  54.98 KB
 Pogledana:  3 krat

Oblečem trdno podlago z Alu folijo.jpg



Prilepim z lepilnim trakom.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.58 KB
 Pogledana:  3 krat

Prilepim z lepilnim trakom.jpg



_________________
Če ni konja, je tudi traktor dober.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
chistabo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Feb 2008 23:09
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 9:50 am    Naslov sporočila:  UV osvetljevalna naprava iz skenerja - 3. del Odgovori s citatom

Slika 11
Odbojnik namestim pod svetilke. Pripravim dva stranska trakova, ki bosta zatesnila še preostali prostor okoli svetilk.

Slika 12
Detajl stranskih trakov.

Slika 13
Napravo sestavim. Osvetljevalna enota je končana.

Slika 14
Rezultati prvih poskusov:
Leva ploščica - ups, pozabil razredčiti razvijalec.
Desna ploščica - predvidoma je ena osvetljevalna šablona (bakrene povezave na TIV) premalo, potrebni sta 2 šabloni, ena na drugi, ena je zrcalna. In pa jedkalna tekočina je bila premočna .

Zaključek:
Za tiskanje šablon uporabljam Lexmar* X75 All-in-one pljuvalnik, prozorno folijo za ink jet tiskalnike.
Čas osvetljevanja je cca. 4 minute.
Čas razvijanja z D Developerjem je cca.1 - 2 minute. Razredčim ga 1:8.
Jedkam z HCl + H2O + H2O2 - 2:2:1. HCl in vodo zmešam, TIV ploščico 'nataknem' na izolirano bakreno žico, ki služi kot ročaj, da se ne dotikam tekočin. Dodam H2O2 in takoj jedkam. Čas jedkanja je od 3 - 5 minut.

Pri vseh postopkih (razen osvetljevanja) sproti preverjam dogajanje na TIV.

Hvala za vašo pozornost,

LP

Simon



Odsevnik na mestu - dodam robčka.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  62.57 KB
 Pogledana:  1 krat

Odsevnik na mestu - dodam robčka.jpg



Robčka Detajl.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  48.5 KB
 Pogledana:  1 krat

Robčka Detajl.jpg



Sestavim in testiram.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  50.72 KB
 Pogledana:  2 krat

Sestavim in testiram.jpg



Prvi poskusi Ho ho ho.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  30.24 KB
 Pogledana:  33 krat

Prvi poskusi Ho ho ho.jpg



_________________
Če ni konja, je tudi traktor dober.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
refosk
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Apr 2003 20:45
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.27
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2008 12:42 pm    Naslov sporočila:  osvetljevanje Odgovori s citatom

Mene pa zanima koliko časa in na kakšni razdalji je potrebno osvetljvati ploščico premazano s P501 s Philipsovo žarnico PLS 9W10 UV G23?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2008 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker vidim da imaš bolj malo prispevkov, mogoče še ne več, da se "po novem" tiskana vezja dela z laminatorjem.
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DrRogla
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2005 18:00
Prispevkov: 336
Aktiv.: 1.51
Kraj: Hrastnik, Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2008 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če pa že želiš po foto postopku izdelovati vezja, pa najbolje da sam poskusiš... Premažeš z lakom in daš osvetljevat, s tem da ob rednih intervalih zakriješ večji del laka. To potem razviješ in vidiš "kdaj" se najlepše razvije.
_________________
LP, Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
refosk
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Apr 2003 20:45
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.27
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2008 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trot je napisal/a:
Ker vidim da imaš bolj malo prispevkov, mogoče še ne več, da se "po novem" tiskana vezja dela z laminatorjem.

Pred leti, ko sem še imel laserski tiskalnik sem naročal n-peel folijo iz VB in nato toplotno prenašal PCB.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BostjanVidmar
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Jan 2008 13:46
Prispevkov: 299
Aktiv.: 1.52
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2008 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Delam tudi jaz tak osvetljevalec in me zanima katere fluorescentne sijalke priporočate? Sam se ne morem odločiti med tema dvema:
http://www.svetila.com/en/osram-light-bulbs-66/sun-lamps-120/l-40-79-k-1160.html
in
http://www.internetnatrgovina.com/product_info.php?products_id=597

Zanimajo me tudi podatki za prvo, kot sem gledal na strani piše samo o pigmentu, česar pa jaz ne rabim Laughing

In če bi kdo vedel še bolj natančne dobavne roke? Jaz bi to rabil še ta teden (počitnice).

_________________
SHAFT - Loved by FEW Hated by MANY Feared by ALL.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
refosk
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Apr 2003 20:45
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.27
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem vzel tole: http://www.svetila.com/en/osram-light-bulbs-66/uv-lamps-119/pls-9w-10-uv-g23-philips-1174.html .
Obnese se zelo dobro pri osvetljevanju na razdalji 25 cm, 5-8 minut. Ploščica je bila namazana z foto P-501.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
safarictomi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Maj 2010 19:25
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.25
Kraj: MORAVCIv slo. goricah

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2011 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Po ogleduvanju osvetljevalnih naprav na forumu sem se tudi jaz odločil da izdelam svojo, zdaj pa imam težavo in sicer nisem prepričan če sem izbral prave elemente za gradnjo osvetljevalne naprave.

Za ohišje bi uporabil star skener.
nato bi uporabil 4 X neonke http://www.internetnatrgovina.com/product_info.php?products_id=601
zraven k neonkam bi uporabil še te okove http://www.internetnatrgovina.com/product_info.php?products_id=4005 ( niso mi ravno všeč zaradi načina priklučitve neonke, nevem če lahko vzamen kakšne druge okove ??? lahko daste kakšen link prosim z bolj primernim ukovi ),
nato bi še uporabil 4 X dušilke primerne za neonke http://www.internetnatrgovina.com/product_info.php?products_id=2611&cPath=109_325

Mi lahko svetujete glede izbire posameznih elementov za osvetljevalno napravo. Nisem prepričam ali imam vse potrebne elemente še mi kaj mogoče manjka ???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2011 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z malo sreče dobiš na bolhi obrazni solarij po nizki ceni. Vsebuje že UV sijalke, okove in dušilke, pa še timer dobiš za povrhu

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group