www.elektronik.si
Sprememba na Filemanagerju
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Forum in Filemanager

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2004 9:09 pm    Naslov sporočila: icon_warning Sprememba na Filemanagerju
----------------------------------------------------------------------------
Glede na število uporabnikov Filemanager-ja (cca 470) in uporabnikov foruma (cca 350) sem na filemanagerju uvedel majhno spremembo. Download uporabniku filemanagerja se dovoli, če je le-ta tudi član foruma. Filemanager je v končni fazi vsaj po mojem mnenju namenjen podpori uporabnikom foruma. Preverjata se uporabniško ime in e-mail naslov uporabnika. Registriranim uporabnikom foruma to ne bi smelo predstavljati problema, dopuščam pa možnost, da je kdo ob registraciji navedel ta podatka različna. V tem primeru lako na željo uporabnika te podatke popravim.

Komentarji so seveda dobrodošli.

Lp, Frenki


Nazadnje urejal/a frenki Pon Maj 09, 2005 7:50 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2004 10:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moj predlog je tudi dnevni limit 10 datotek. Zakaj ; ko gledam log datoteko vidim, da pred vsem uporabniki z drugih govornih področij hočejo Filemanager dobesedno spraznit. S tem seveda noben član foruma ne bi bil prikrajšan. Če bi prekoračil dnevni limit se bi oglasil Frenkiju ali meni ter bi željene datoteke zaneslijo dobil. Konec koncev smo na forumu sami "domači". Tisti slučajni "padalec" bi pač lahko snel le 10 datotek. Seveda je to le moj predlog. kaj mislite ostali uporabniki?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2004 11:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo dober predlog. Tole bom popravil v kratkem, če ne bo nekih tehtnih argumentov proti. Mislim pa, da stalnih obiskovalcev tak način ne bi smel motiti.

Lp, Frenki

Avtor: reberKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2004 1:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dnevni limit bi jaz dal samo eno ali dve datoteki iz filemanagerja, seveda pa bi bil lahko dnevni limit za uporabnike foruma z več odgovori, torej za redne goste, lahko večji, 10 ali celo več, oziroma neomejen. Ali pa bi bilo mogoče bolje, da dnevni limit ne bi bil pogojen s številom odgovorov, ampak s časom članstva ali pa kar oboje.

Avtor: ceroKraj: vipava PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2004 2:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
strinjam se z rebrom zakaj bi morali člani foruma trpeti tudi za tiste ki to niso

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2004 3:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlog za "limitiranje" downloada je pred vsem zaradi takozvanih "padalcev". Še enkrat, če se bomo odločili za kakeršnokoli limitiranje nihče od ČLANOV foruma ne bo prikrajšan. Tudi, če bi porabil dnevni limit bi mu administrator omogočil download, ki bi ga še želel. Glede samega arhiva ,DocDB , ki je na forumu pa za člane ne ne bi bilo kakih omejitev. Frenki je tudi obljubil, ko bo imel malo več časa, bo to bazo še malo dodelal in bo postala še bolj uporabna.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2004 6:02 pm    Naslov sporočila: icon_impressed 
----------------------------------------------------------------------------
Napisani predlogi bi morali biti sprejemljivi za večino aktivnih članov foruma. Da nekoliko stimuliramo aktivnejše sodelovanje na forumu pa je iz tegale nastala naslednja verzija. Dnevni limit za download iz Filemanager-ja se računa tako, da se vzame desetina objavljenih prispevkov na forumu. To na kratko pomeni, da dnevni bonus uporabnika s 30 prispevki na forumu znese 3 download-e, uporabnika s 156 prispevki pa 15. Za normalne potrebe bi moralo tole odgovarjati. V primeru, da se bo našel kdo, ki bi res ta dan svoj dnevni bonus izkoristil, bom poskrbel, da bo do željene datoteke kljub temu prišel.

Kot je omenil že Silvo, pa bomo DocDB poskusili dodelati do te mere, da bo tudi ta postal koristen.

Lp, Frenki

Avtor: matijapKraj: Žirovnica, LJ PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2004 10:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa uporabniki z malo objavami, npr. pod 30? Mislim, da bi bilo bolj pravično, če bi uvedli nek minimum, npr. 5 prenosov/dan, za uporabnike z več kot npr. 20, 30 (?) objavami pa bi se število izračunavalo po frenkijevi formuli.
To predlagam zato, ker število objav ni zmeraj sorazmerno z dejansko 'vrednostjo' uporabnikov. Pretirano pogojevanje števila prenosov s aktivnostjo v forumu bi po moje lahko privedlo do ti. 'nabijanja postov', ki je na žalost preveč poznano na drugih forumih. Tega do sedaj tukaj nisem opazil, bi pa močno vplivalo na kvaliteto foruma v negativnem smislu. Neutral

Avtor: reberKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2004 9:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
matijap je napisal/a:
Kaj pa uporabniki z malo objavami, npr. pod 30? Mislim, da bi bilo bolj pravično, če bi uvedli nek minimum, npr. 5 prenosov/dan, za uporabnike z več kot npr. 20, 30 (?) objavami pa bi se število izračunavalo po frenkijevi formuli.
To predlagam zato, ker število objav ni zmeraj sorazmerno z dejansko 'vrednostjo' uporabnikov. Pretirano pogojevanje števila prenosov s aktivnostjo v forumu bi po moje lahko privedlo do ti. 'nabijanja postov', ki je na žalost preveč poznano na drugih forumih. Tega do sedaj tukaj nisem opazil, bi pa močno vplivalo na kvaliteto foruma v negativnem smislu. Neutral


Če si dobro prebral kaj je zgoraj napisano, predsem kaj je frenki napisal, potem veš, da ni problema in da lahko zaprosiš za višji limit, če boš rabil in ga tudi zanesljivo dobil.
Takih uporabnikov, ki bodo rabili višji limit in bodo do njega tudi upravičeni, bo po mojem mnenju zelo malo, saj bodo tisti med bolj ali manj rednimi uporabniki foruma, pa čeprav imajo nekateri malo odgovorov, saj nekateri bolj berejo kot pišejo.

Avtor: slawc PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2004 1:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:

Kaj pa uporabniki z malo objavami, npr. pod 30? Mislim, da bi bilo bolj pravično, če bi uvedli nek minimum, npr. 5 prenosov/dan, za uporabnike z več kot npr. 20, 30 (?) objavami pa bi se število izračunavalo po frenkijevi formuli.
To predlagam zato, ker število objav ni zmeraj sorazmerno z dejansko 'vrednostjo' uporabnikov. Pretirano pogojevanje števila prenosov s aktivnostjo v forumu bi po moje lahko privedlo do ti. 'nabijanja postov', ki je na žalost preveč poznano na drugih forumih. Tega do sedaj tukaj nisem opazil, bi pa močno vplivalo na kvaliteto foruma v negativnem smislu.



Bedarija, zakaj bi moral nekdo, ki sicer objavi malo postov, biti prikrajsan? Nekateri pac ne visijo/visimo ves dan na forumu, vseeno se lahko zgodi, da bi potreboval vec datotek. Poleg tega, v cem je smisel prositi za visji limit, ce ga potem dobis bp?


Citiram:
Moj predlog je tudi dnevni limit 10 datotek. Zakaj ; ko gledam log datoteko vidim, da pred vsem uporabniki z drugih govornih področij hočejo Filemanager dobesedno spraznit. S tem seveda noben član foruma ne bi bil prikrajšan. Če bi prekoračil dnevni limit se bi oglasil Frenkiju ali meni ter bi željene datoteke zaneslijo dobil. Konec koncev smo na forumu sami "domači". Tisti slučajni "padalec" bi pač lahko snel le 10 datotek. Seveda je to le moj predlog. kaj mislite ostali uporabniki?


Kaksno zvezo imajo sedaj doljemalci iz drugih govornih podrocij z omejitvijo? Ce lahko nekdo sname datoteke in ni clan foruma, je popolnoma irelevantno iz katerega govornega podrocja prihaja. Ce si razmisljal o mejitvah na domace in tuje, to smrdi po diskriminaciji. Mozno pa da sem te narobe zastopil.

Ni treba komplicirat, lahko postavite omejitev ampak za vse enako (tako za clane kot neclane - katerim se sploh ne omogoci dostopa do filemanagerja).

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2004 2:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Kaksno zvezo imajo sedaj doljemalci iz drugih govornih podrocij z omejitvijo?
Po logih se vidi, da le ti prihajajo od drugot. Zato se je tudi tukaj forumu odprl en topic s tem namenom. Težava je v tem, da FM ni v sklopu foruma, zato je tam potrebna tam posebna registacija. Na tak način na njega hodijo tudi nečlani. Res Frenki tisto z število prispevkov na forumu ni najboljše merilo za kvoto downloada. S tem se znajo na forumu nabirat brezvezni posti. Predlagam, da se vsem uporabnikom registriranim na forumu dodeli kovta 10 datotek dnevno. Neregistriranim pa 1. Bolj zanimiva bi mogoče bila možnost večanje kvote s prispevki na FM. Recimo 10 prispevkov bi kvoto povečalo za 1. S tem bi se tudi sama baza večala.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2004 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Razčistil bi rad, da tule teče debata o dnevnem limitu za download na Filemanagerju.

Glede padalcev: če se najde uporabnik iz domene wp.pl ( Kajvemkje ) in v enem dnevu sname 171 datotek (ni član foruma in verjetno ga kmalu spet ne bomo videli - sploh pa ne na forumu z namenom, da pomaga komu - (razen če bi ga zanimala še kaka datoteka) zanj težko najdem kak boljši izraz od napisanega. Ali tole ne diši po diskriminaciji do tistih, ki se trudijo za to, da bi pomagali drugim (v svojem prostem času seveda)?

Slawc, ne bom polemiziral glede prikrajšanj, le moje mnenje je, da bi o prikrajšanju lahko govoril tudi v drugačnem kontekstu. Forum je v končni fazi orodje, namenjeno medsebojni komunikaciji.

Še Silvov predlog: mislim, da je dober in sem ga spravil v življenje: dnevna kvota se računa 3 + ( prispevki na forumu / 10 ) + ( uploadi na FM / 10 ) .

Lp, Frenki

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2004 9:01 pm    Naslov sporočila: icon_great 
----------------------------------------------------------------------------
Če prav razumem; Registriran uporabnik brez sporočil na forumu ter brez uplodanih datotek na Filemanager lahko DNEVNO sname 3 datoteke. Za vsakih 10 sporočil na forumu se mu DNEVNA kovta poveča za 1 prav tako za 10 uplodanih datotek. Tole se mi zdi pravilno Applause sploh upload na Filemanager Prepričan sem, da veliko naših članov ima kaj koristnega FREE gradiva. S tem, da ga naloži na Filemanager se mu tudi kot nagrada trajno poveča DNEVNI limit. Še enkrat, NIHČE od članov foruma s tem ne bo prikrajšan. Če bo kdo potreboval kako datoteko ter je porabil dnevni limit naj se oglasi Frenkiju ali meni. Željeno datoteko bo zanjesljivo dobil. Bomo pa s tem "stopili na prste" takim v zgoraj opisanem primeru, od katerih nimamo nič.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2004 9:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Natančno tako Silvo.

Lp, Frenki

Avtor: slawc PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2004 10:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Smesno se mi zdi locevanje med domace in tuje, navsezadnje sam IP ali domena ne pove nic o tem cigav je kdo. Je pa res, da je to lokalni forum in da od pravega poljaka ne mores pricakovati neke pomoci oz. kontra.

Nikar ne pozabite preverjati kvaliteto UL stvari, ker si bo nekdo kvoto dvignil tudi s smetenjem fm.


Anyway: admin ima lahko doloca pravila kot zeli, saj fm ni pravica ampak privilegij (prav tako to velja za sam forum).

LP,
Slawc

Stran 1 od 5

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group