www.elektronik.si
driver za cnc ??

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: hvonKraj: Avče PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 11:43 pm    Naslov sporočila:  driver za cnc ??
----------------------------------------------------------------------------
pozdravljeni,sem nov tu na forumu, pa me zanima kakšen driver bi rabu za takšen koračni motor, seveda driver za 3 osni cnc..

http://www.nc-step.de/catalog/product_info.php?cPath=21&products_id=153&osCsid=m8b90p0thj119vvblkl5c0cu17

in kje se ga da kupit,ali ima kdo mogoče kakšne veze al kaj podobnega

hvala ..lp

Avtor: smartgsm PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 10:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
driver za 3 osni krmilnik lahko dobiš tukaj:

http://www.bolha.com/oglas1682630

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 10:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali pa tukaj.

Avtor: hvonKraj: Avče PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 12:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slowfly je napisal/a:
Ali pa tukaj.


ja to sem neki gledal, samo me še zanima,če bi s tem drajverjem lahko krmilu bipolarni koračni motor,,? navrhu v 1 postu kjer sem dal link je verjetno unipolarni motorček, samo ima slabše karakteristike kot bipolarc. samo na bipolarnega lahko daš pa večje tokove in moment je kljub višjim vrtljajem še vedno velik proti unipolarnemu,[slovenščina je zame švedska vas] da bi rad mel bipolarnega.. v bistvu nimam niti motorjev še,zato pa sem prišel sem na pomoč,če bi mi pomagali pri nakupu.. gledam pa za motorčke z malo večjimi momenti,pa tud če stane eden 200 eur . odloču sem se za izdelavo cnc-ja,samo sem pa tak tip človeka da dam rajši več denarja,kupim boljšo robo in je na koncu stroj kot se gre Smile

vodila bom dal pa takšna:


slika je izposojena-vodila mam še za kupit,samo se še odločam med dvema firmama..upam da jih dobim že ta teden

no pa še za navojna vretena me zanima-gledal sem za inox vretena s trapeznim navojem,[slovenščina je zame švedska vas] da ta stanejo 140 eur meter,bronza matica pa 50 eur..koliko stanejo pa kroglična vretena(nisem nikjer dobil cenika teh vreten,če bi hotu vedet bi pa ponudbo mogu nardit in čakat...)? so verjetno kar veliko dražja od navadnih

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group