www.elektronik.si
centralno ogrevanje na elektriko
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2004 9:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
dipsi111 je napisal/a:
Citiram:
Hm Dipsi111 samo to bi poravil , da je tvoj račun za elektriko vsak mesec enak in ne odraža dejanske porabe.


Moj račun ni vsak mesec enak (pavšalen), ker vsak mesec plačam po porabljeni energiji (odčitam števec in grem osebno plačat na elektro). Poleg tega imam dokaj enakomerno porabo čez celo leto - če odštejem kurjavo, saj imam vse glavne porabnike (bojler, pralni stroj, ...) na časovnih urah tako, da koristim kolikor se le da cenejšo tarifo el. energije. Sproti - dnevno - si tudi beležim porabljene kWh tako da imam kar dobro statistiko porabe in moram reči da imam kar linearno porabo (se vidi da sem energetik v podjetju kjer delam Smile ).



LP Boštjan


Very Happy Odlično Boštjan, tako bi verjetno morali delati vsi , pa bi resnično privarčevali OGROOOmno energije.
No v Kopru pa je kurilna sezona zeloo kratka. Verjetno bi čisto drugačne račune imela Silvo in Kralj Neutral
Ideja o mericu porabe pa ni slaba , posebej če misliš recimo porabnike krmiliti preko PC . Nekje sicer imam načrt za "tokovne" klešče , mogoče pa bi se kaj takega dalo uporabiti v te namene Very Happy podatke pa bi pošiljal s pomočja TDA5051 kar po Wink omrežju

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 10:10 am    Naslov sporočila: icon_roleplay 
----------------------------------------------------------------------------
Pravkar se odločam za to obliko ogrevanja v manjšem vikendu (cca 35 m2), pa me zanimajo vaše izkušnje z Glamoux radiatorji (prisilno kroženje zraka??) in pa izkušnje z radiatorji, ki imajo marmorno ploščo. Kakšne so prednosti in pomanjkljivosti enih ali drugih? Ali se pri prisilnem kroženju zraka nastajajo prašne lise na zidu? Skratka; dajte kaj pohvalit ali pa skritizirat, da mi malce olajšate odločitev, saj so cenovno obe možnosti približno enakovredne, pa tudi podatki proizvajalcev mi ne pokažejo nekih razlik.

Avtor: milansKraj: Dravograd PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 9:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kar se tiče radiatorjev Glamoks nimam ravno velikih izkušenj, ker sem jih šele pred kratkim nabavil. Radiatorji delajo tako kot je napisano v navodilih in tudi termostati delajo zelo točno.Oblikovani so tako, da ne delajo lis na steno in nimajo vgrajenih ventilatorjev, saj delajo kot klasični radiatorji.
Stanovanje imam veliko približno 54 kvadratov.V večjem prostoru sem namontiral 1 radiator 1,5 KW, v dveh manjših pa po 1,2KW (za 1,2KW ima akcijo merkur z termostati vred!).
Sedaj ko je že par dni temperatura občutno padla sem vklopil dva radiatorja in sta v kratkem času ogrela stanovanje na želeno temperaturo(22stopinj), potem pa sta se vklapljala na zelo kratek čas za dogrevanje. Danes pa sem na močnejšega priklopil še uro za merjenje porabe, da si bom lahko izračunal stroške za ogrevanje(vsaj na grobo).

Po prvih izkušnjah lahko potrdim temu kar je napisal dipsi111 in tudi jaz priporočam te vrste radiatorjev.
Morda bi še priporočil montažo dveh 1,2KW radiatorjev in bi ju lahko vklapljal po potrebi skupaj ali posamično. Razlika v ceni enega 2KW radiatorja ali pa dveh 1,2KW-atnih pa ni velika(okrog 10000 sit.).
Je pa tudi res da z drugimi nimam izkušenj in drugih ne morem ne pohvalit ali kritizirat.

Avtor: BogyXKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 11:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ti radiatorji se mi zdijo nekam dragi ( merkur 40.000 za 1.2 KW).

Drugi proizvajalci ponujajo podobne za 10 - 15.000 sit.

V čem je razlika - grejejo verjetno oboji enako ( saj je izkoristek tako cca 100% Smile.

Mogoče tišje delovanje - ali še kaj drugega.

Lp
Bogdan

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 12:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Drugi proizvajalci ponujajo podobne za 10 - 15.000 sit.


Kakteri so tisti "podobni" ? Pa kake so moči?

Avtor: BogyXKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 12:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
1.5KW moči

Za proizvajalce pa morem še pogledat.

Avtor: BogyXKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 1:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem pred 1 uro našel dva z cenami, zdaj pa ne najdem več Sad

Sam bom kupo v eni trgovini pred Zgornim Duplekom v Mariboru ( takoj ko prideš čez kanal Drave (smer MB-Duplek) na levo ( ne spomnim se točno - Tadeko ?).
1.5 kW - mehanski termostat za 13000 sit.


To je sicer brez cen:

http://www.koop.si/flexel.html

https://mal.e-trgovina.com/cgi-bin/b2bshop.cgi?action=showprod&cat=161212&prod=1612&namen=1

Avtor: dipsi111Kraj: Koper PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 2:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Največja razlika med Glamox radiatorji ter ostalimi je v samem grelcu ter v termostatu. Glamox radiatorji imajo tako skonstruirane grelce, da imajo čim večjo površino ter da nimajo prevelike temperature na samih grelcih. Če pogledamo Glamox-ov grelec vidimo, da je sestavljen kot kak hladilnik za polprevodnike - rebrast, s tem pa se poveča efektivna površina grelce. Z večjo površino grelca pa dosežemo boljši prenos toplote na zrak. Drugi (beri cenejši) radiatorji imajo ponavadi za grelec kar spiralo iz cekas žice, katera ima efektivno površino približno 0. Druga zgodba je temperatura grelca. Pri Glamox radiatorjih je le-ta relativno nizka (na račun površine) saj lahko radiator kljub minimalni debelini cca 4cm normalno držimo brez se opeči (cca 45°C). Prednost tega je minimalno sušenje zraka v prostoru ter s tem tudi minimalno dviganje praha, kar ni zanemarljivo. Pri poceni radiatorjih je temperatura grelca zelo visoka - ponavadi je na meji žarjenja. Posledica tega je, da imajo ponavadi taki radiatorji še prisilno kroženje zraka z ventilatorjem zaradi zadostnega hlajenja samega grelca. Vse to pa vodi k veliki suhosti zraka ter velikemu dviganju praha v bivalnih prostorih.
Kar se tiče termostatov, Glamox-ov termostat drži nastavljeno temperaturo v mejah +- 0,3°C ostali mehanski termostati pa imajo natančnost reda +- 2(lahko tudi 3)°C. Vse to pa vodi k prihranku energije ob uporabi Glamox-ovih radiatorjev.

Upam, da se nisem preveč razpisal ampak to so moja opažanja pri uporabi Glamox-ovih ter tudi cenejših radiatorjev.

LP Boštjan

Avtor: BogyXKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 10:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za razlago.

Našel sem ime one druge trgovine - Tadex ( Dupleška 239).

Sam bom še malo počako - pravzaprav grem zdaj prvo pogledat, kako deluje sploh ta cenejši - verjetno je res spirala, vmes pa kot pri "kilerju" prečni trakovi.
In seveda še ventilator.

No to so samo predvidevanja, ko bom pa pogledo pa poročam.

Je pa glede prihranka energije računica - kako dolgo lahko za razliko (40.000-13.000=27.000) ogrevaš stanovanje?

Lp
Bogdan

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 10:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Počasi bo vrjetno lahko dal svojo oceno Milan. Wink Koliko sem videl pri Milanu radiatorji proti pričakovanju res zelo grejejo. Na vseh ima nameščene ure, ki beležijo porabo. Kakršnih koli radiatorjev z ventilatorjem ti ne priporočam. Zakaj, je lepo obisal dipsi111.

Avtor: milansKraj: Dravograd PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 10:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na tej strani si lahko ogledaš vse tehnične karakteristike omenjenih glamox električnih radiatorjev.

http://www.keros.si/glamox.htm

Avtor: milansKraj: Dravograd PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2004 6:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pri KOOP- u sem povprašal še za te vrste radiatorjev.Cenik in tehnične karakteristike so v priponki.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group