www.elektronik.si
siemens PLCji programiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Avtomatizacija v industriji

Avtor: pouleKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 2:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Žal nimam prostih analognih izhodov. Je pa seveda ena od opcij, da jih dodam.
Berem tole in tole.

Avtor: dragoonKraj: Trojane PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 10:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
preko MPI z global data dela BP. Kaj konkretno te zanima? Imeli smo neke težave enkrat z mrežo večih krmilnikov ki so vsi prenašali precej podatkov, ampak smo rešili.
obvezno dodaj en "alive" bit ki naj utripa s kakim hz, ker nimaš neke indikacije če komunikacija pade. Alive bit potem vežeš na nek timer, in če poteče ti je to sporočilo da ni komunikacije.

Avtor: pouleKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 11:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ok, hvala za odgovor. Hotel sem samo potrditev, da gre s S7300 (da ne izgubljam časa)
Stvar je dokaj enostavna in deluje. Če komu prav pride nekaj slikic...



konfiguracija mreže. CPU-ji na različnih naslovih. Z miško na MPI, desni klik in "Global Data"



Kreiramo tabelo (za subnetwork). Z miško na vsak stolpec (1. je rezerviran), izberemo CPU... . Dopišemo naslove podatkov (Simbolno naslavlanje ne gre).
Za vsako polje izberemo sender ali receiver.



Poženemo compile in pritisnemo download. Vmes vpraša če vzame "default scan rates". Naloži CPU-je po vrsti, po vrsti se tudi restartajo.

Test v tabeli... Na enem CPU-ju (slave) vpisani podatki se refreširajo na drugem (master).



Lp.








[img][/img][img] [/img]

Avtor: JOSTKraj: Lokovica PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 9:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem MPI global data uporabljal že večkrat in deluje brezhibno. Povežeš lahko tudi več PLC-jev med sabo. Konfiguracija je dokaj skrita, tako da če ne veš da obstaja jo težko ugotoviš že na obstoječem projektu. Če napraviš upload nekega PLC-ja, kateri uporablja to komunikacijo, se nastavitve shranijo v Sistem data.

Avtor: danilokKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2016 1:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi sam že večkrat uporabil, vendar je treba pazit pri večjih razdaljah med cpu-ji(v navodilih je predpisana razdalja). Ne gre na takšno razdaljo kot npr. Profibus ali ethernet.
Lp,

Avtor: pouleKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 1:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ponovno iščem kakšne namig.

Preko krmilnika (S71200) bi rad na panelu (KTP700) prožil določeno zaslonsko sliko.
V TIA portal-u.
Naj bi se dalo z "Job mailbox". Ima kdo kak primer, tutorial ali vzorec programa, kako se to nastavi...

V starem PRO Tool-u si imel pri panelih Area pointer "Screen number",...

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 7:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo
Imam problem povezat S7-1200 z računalnikom. Tipkovnico je tia portal takoj prepoznal (simatic panel) in jo je majstor na daljavo sprogramiral. PLCja mi pa ne uspe povezat. Izklopil sem AW, požarni zid, updatal tia portal... Vse je enako, kot pri tipkovnici (napajalnik, kabel), probal sem z omrežnim kablom direkt, pa preko usb vmesnika. Enostavno ga tia portal ne najde. Kaj še lahko sprobam?
lp

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še slika:

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A lučke pri ethernet priključku utripajo, ko povežeš kabel? A lahko preko tega USB to gigabit" adapterja povežeš še kaj drugega? A veš, kakšen IP naslov je na panelu? Poskusi ping na ta naslov: run -> cmd -> ping naslov

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2017 9:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ena verzija tia portala (mislim, da 13) je imela težave z mrežnimi karticami v pc-ju. Enostavno ni našel na mrežni karti nobene naprave. Si priklopil plc na drug pc z istimi nastavitvami pa ga je našlo. V verziji 14 so to mislim, da popravili.
Za moje pojme je tia portal katastrofa od softwara.
Če poznaš naslov plc-ja, daj mrežno v isti subnet in poskusi.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2017 10:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
MarkoM je napisal/a:

Za moje pojme je tia portal katastrofa od softwara.


To ne velja le za tia portal ampak za ves software kateri je povezan s Siemens plc-ji in Siemens pogoni. Ne govorim na pamet, se že skoraj trideset let pobijam s temi zadevami

LP

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 2:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ro-bi je napisal/a:
Zdravo
Imam problem povezat S7-1200 z računalnikom. Tipkovnico je tia portal takoj prepoznal (simatic panel) in jo je majstor na daljavo sprogramiral. PLCja mi pa ne uspe povezat. Izklopil sem AW, požarni zid, updatal tia portal... Vse je enako, kot pri tipkovnici (napajalnik, kabel), probal sem z omrežnim kablom direkt, pa preko usb vmesnika. Enostavno ga tia portal ne najde. Kaj še lahko sprobam?
lp
Poizkusi crossover kabel.

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 9:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Z istim kablom se tipkovnica (panel) poveže takoj.

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 11:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A ping dela?

Avtor: Door9 PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2018 11:38 am    Naslov sporočila:  Mitsubishi FX3G-24MR/ES
----------------------------------------------------------------------------
Ve mogoče kdo, če se da na omenjenem PLCju modificirati program, ki je že naložen na krmilnik? Uporablja se kot krmilnik na rotor vratih.

Prav tako me zanima, če je možno krmilnik povezati na mrežno kartico za dvostransko komunikacijo nadzora in odčitavanja podatkov iz PLC v mrežo.

Stran 7 od 8

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group