www.elektronik.si
Povečan odjem električne energije ?

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2004 7:16 pm    Naslov sporočila:  Povečan odjem električne energije ?
----------------------------------------------------------------------------
Tole je vprašanje za tiste, ki delajo v distribuciji električne energije. Danes zjutraj sem bil klican v podjetje zaradi defekta ( delal je manjši del proizvodnje zato ni bilo dežurnega električarja) Vse skupaj je bilo zelo čudno - izpadlo je nekaj bimetalov pregorele so varovalke, na eni liniji so se pojavljale neobičajne stvari. Ko sem pomeril napetost sem bil prav presenečen saj je bila medfazna le okrog 340V. Shocked Seveda sem šel preverit v stikalni prostor na fiksne merilce, ki so potrdili mojo meritev. Preveril sem tudi napetosti na v samem transfornatorju, na kar sem ugotovil, da je napaka pri sami distribuciji. Poklical sem dežurnega na DES za VN. Ta mi je odgovoril, da so že obveščeni ter že delajo preklope. Ne gre pa za defekt. Stanje se je ob ca 10h normaliziralo. Sam pa sem začel razmišljat, da se je letos dosti ljudi, glede na drage naftne derivate odločilo za cenejšo električno ogrevanje.
Kar očitno pa naj bi se povečala prodaja raznih električnih ogrevalnih teles. A glede na to lahko v letošnji zimi pričakujemo kak električni mrk? So distributerji pripravljeni na to ?

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2004 8:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prejšno zimo je bil tudi pri nas enak problem. le da se je to dogajalo kakšen mesec. Medfazna napetost je bila tudi tam okoli 350v. Ko smo delali celodnevne meritve na enofazni napetosti so bili padci tudi do 200v. Potem se seveda nisem več poglabljal v to ker je bilo preveč drugih stvari.

Avtor: gogi PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2004 8:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V kakšnih mejah mora biti medfazna napetost? Odstopanja v plus in minus od 400Vac ?
Hvala.

Gogi

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group