www.elektronik.si
Vprašanja avtorjem
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Revija www.elektronik.si

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2009 9:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa vprašanja avtorjem? Rolling Eyes

Darko. Zanima me kaj se zgodi z žičkami v transformatorju? So za v kanto in je treba nove ali so dobre "stare" - prekuhane?

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2009 10:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
Darko. Zanima me kaj se zgodi z žičkami v transformatorju? So za v kanto in je treba nove ali so dobre "stare" - prekuhane?

Bakrena lakirana žica brez problemov prenese tovrstno obdelavo v loncu vode. No največkrat pa potrebujemo povsem drugačno žico in drugačno navijanje, tako, da tega dela ni mogoče izkoristiti.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2009 10:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala Darko. Tole moram pa preizkusiti.

Avtor: digitalKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 10:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, ali obstaja podatek, kolikšna je točnost ure (opisane v reviji)? Kašna metoda kalibracije se uporablja v praksi? Konkretno me zanima koliko prehiteva (zaostaja) na mesec. Rabil bi za krmiljenje rolet, torej odstopanje za par minut na mesec ni kritično.

lp

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 10:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
digital je napisal/a:
Silvo, ali obstaja podatek, kolikšna je točnost ure (opisane v reviji)? Kašna metoda kalibracije se uporablja v praksi? Konkretno me zanima koliko prehiteva (zaostaja) na mesec. Rabil bi za krmiljenje rolet, torej odstopanje za par minut na mesec ni kritično.

lp


Natančnost ure zavisi od točnosti kristala.

Avtor: digitalKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 10:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To mi je jasno, zato pa se uporabi kristal (ki je bolj točen od resonatorja in ta bolj točen od RC člena). Saj vem, vezje lahko sestavim, pa merim in preizkušam, tako kot si se ti potrudil za članek. Vendar sem se na forum prijavil tudi zato, da kaj izvem brez da preizkušam in s tem prihranim čas ali pa naredim več.
Zanimalo me je kakšno odstopanje lahko pričakujem, že za to da vem, če bo odstopanje večje od pričakovanega, da je nekaj narobe pri mojem vezju, ....

Hvala in lp

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 10:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vsaj nekaj 10 ppm ("promilijonov" - je to primeren izraz ? Very Happy ), ce se ne sinhronizira z nobenim drugim virom in ne kalibrira glede na pdoatke sinhronizacije.

Avtor: MadMax PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 12:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ppm = parts per million , torej miljoninka.

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 1:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za stotinke/tisocinke je pa "procent/promil" primeren ? Mr. Green

Avtor: MadMax PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 2:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Heh, menda...
Kaj pa naj, ko pa sta že tako udomačena, da ju raje uporabljamo kot stotinka/tisočinka....
Najbrž zato, da izgledamo bolj strokovno? Whistle

Procente in promile poznajo že osnovnošolci, pipieme pa niti študentarija ne...

Avtor: digitalKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 5:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hvala, ppm kot enota se uporablja v podjetjih kot merilo za sprejemljivo ali dejansko stanje kakovosti (slabih komadov na miljon izdelanih). Če ima neka firma slabe komade v odstotkih, ne bo dolgo, zato ppm.

lp

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 4:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Darko,ne vem na kateri strani bi vprašal.Mogoče pa na to stran.Načrt za indikatorja GSM signala ni napisana in mene zanima koliko je vrednost kondenzatorja C3?Kam to C4,C5,C6 in C7 na tiv?

Avtor: upor_nikKraj: vipavska dolina PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 9:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja to je to, ko se dela prehitro! Če nekaj delaš z evforijo( zagnanostjo) se take napake zelo hitro zgodijo! Če nič ne delaš, le čakaš, da bo kdo nekaj neredil namesto tebe, je rezultat pozitiven! Ti pa si v minusu!
Hvalevredno je da znaš brati načrt, in s tem opozoriti avtorja. Za vse druge, ki se samo čudijo......

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 9:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
andrejj je napisal/a:
Darko,ne vem na kateri strani bi vprašal.Mogoče pa na to stran.Načrt za indikatorja GSM signala ni napisana in mene zanima koliko je vrednost kondenzatorja C3?Kam to C4,C5,C6 in C7 na tiv?

Res je. Pomotoma je izpadla vrednost C3 kondenzatorja, ki je 100nF.

Razporeditev elementov na tiskanem vezju namenoma ni narisana, ker je dobro vidna iz priloženih slik. Z nekaj sledenja po načrtu se zlahka vidi kje je kak element. Pri tem pa se naučimo razmišljati o vezju samem.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 7:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem to napravil tako kot si pisal.Po načrtu sem pregledal in pisal vrednost na sliki.Edino ne vem kam in kje na sliki tiskana vezja C7 ali C6?

Stran 1 od 5

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group