www.elektronik.si
nr.5 - napajalnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Revija www.elektronik.si

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 7:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potem bi lahko prosim eno tiv še za mene.

Avtor: RUros PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2009 3:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
andrejj je napisal/a:
Potem bi lahko prosim eno tiv še za mene.


Se pridružujem Very Happy Tudi zame eno tiskanino .

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 9:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz bi vzel 2. Smile

Avtor: ikarKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 6:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi zame eno.

Avtor: s51zgKraj: JN76BC - Srednje brdo PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 8:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Darko, tudi jaz sem interesent za eno tiskanino.

lp
Janez

Avtor: PrimozLKraj: okolica Vipave PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 10:55 pm    Naslov sporočila:  DAC namesto R2R
----------------------------------------------------------------------------
Živijo Darko,

Že lepo, da se ljudje spoznajo z R2R vezjem v vlogi DAC, ampak DACi so že tako poceni in natančni, da se PMSM nima smisla mučit z R2R vezjem. Npr.:
12-bitni LTC2630 stane manj kot 2 EUR 12-bit DAC
14-bitni AD5641 pa manj kot 4 EUR 14-bit DAC.

Bi se najbrž našel še kakšen, samo jaz sem malo LT fan in najprej pogledam k njim, ker me do sedaj njihovi čipi še niso razočarali ali v kakšnem projektu pustili na cedilu, takoj zatem pa k AD.

Boš malo razmislil v tej smeri, da se resolucija in točnost popravita?


LP Primož.


Nazadnje urejal/a PrimozL Pon Sep 07, 2009 8:42 am; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 11:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne dvomim v natančnost, mogoče je malo problem hitrost, sploh če gre za čipovje s serisko komunikacijo.
Kar precej let nazaj sem delal "podoben" usmernik., ki je še danes v rabi. Ima možnost digitalne nastavitve naptosti ter "popravljanja" izhodne napetosti. Uporabil seml philipsov PCF8591 (i2C) ki ima le 8 bit-en DA. Tokovno omejitev pa sem naredil čisto analogno OP-> transistor.... kajti sam AD-DA je bil daleč prepočasen. Sploh zaradi rabe i2C.

Avtor: PrimozLKraj: okolica Vipave PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 8:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Ne dvomim v natančnost, mogoče je malo problem hitrost, sploh če gre za čipovje s serisko komunikacijo.


Živijo Silvo,

Hitrost? Si pogledal PDF od LT čipa? Vanj lahko pišeš z najvišjo CK frekvenco 50 MHz. V splošnem to pomeni, da lahko delaš na ATmega čipu s HW SPI s polno hitrostjo ali pa s SW emuliranim SPI brez vsakih čakalnih stanj. V največ par us vpišeš novo vsebino v DAC.

Ne razumem, zakaj bi bilo nekje 100k vpisov na sekundo premalo.

LP Primož.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 9:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Datasheta nisem bral, je pa darkotova rešitev vsaj 10x hitrejša od vsakega DA-ja s serijsko komunikacijo, kajti R2R nasloviš z enim ukaznim ciklusom procesorja. uS so zelo pomembne, če gre za regulacijo toka, kjer le ta ščiti napravo ter priključeno vezje pred uničenjem. Zakaj je se je Darko odločil za tako izvedbno bo povedal sam. Jaz sem le domneval glede na izkušnje.

PS
Recimo tudi za meritev toka obstajajo simpatični senzorji. Allegro

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 10:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Zakaj je se je Darko odločil za tako izvedbno bo povedal sam.

A res prav moram, ali je mogoče že tudi samoumevno ? Gre se vendar za KISS.

Avtor: KemenbKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 9:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
+1 tiv se zame.

LP Kemenb

Avtor: cyber92Kraj: Šmarje(Koper) PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 5:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
+1 tiv zame

Avtor: powrKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 12:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
powr je napisal/a:
tudi meni 2 kom

Popravek 4 kom bi vzel, če pa bojo se ohišja oz kit kompleti sem pa tudi interesent

Avtor: airwolf PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 10:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da bom na svoji delovni mizi našel prostor za ta napajalnik. Sploh če pride do kit variante. Tako da, en kos.

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 5:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če bo KIT komplet sem interesent (programiranja se še nisem naučil niti še nimam programatorja)

Stran 3 od 36

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group