www.elektronik.si
nr.5 - napajalnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Revija www.elektronik.si

Avtor: r0b1Kraj: Nm PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 2:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Končno sem si vzel čas da do konca usposobil tudi svoj napajalnik, pri tem pa sem naletel na težavo. Na sliki je stanje na LCD-ju ob vklopu. Če premikam enkoder se vse dogaja zelo počasi, šele po daljšem pritisku se kurzor premakne naprej. Če nastavljam potenciometre se na LCD-ju nič ne spremeni.

Mogoče kaka ideja kaj bi bilo narobe

Avtor: krupivnkKraj: Lj PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 3:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si kaj spreminjal fuse bite?
V tej temi preglej kakšne so pravilne nastavitve. Glavni problem pa je CLKDIV fuse bit.

Avtor: r0b1Kraj: Nm PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 3:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Spreminjal nisem nič. Na sliki se vidi kako so nastavljeni

Avtor: r0b1Kraj: Nm PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 6:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot kaže mi je uspelo usposobit zadevo Smile Očitno sem bil malo nepazljiv pri lotanju

Avtor: SiByteKraj: Sv. Trojica v Slov. g. PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 12:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tud sam sem končno do konca sestavil napajalnik, imam pa tažavo saj ne dobim iz njega nikakeršne napetosti Sad na zaslončku se vse da lepo nastaljat tok in napetost na izhodu pa je 0V oz 0,10V.

Ob izklopu pa skoči nametost na 12V, ali še več Sad

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 1:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Špica ob izklopu in vklopu se lahko pobije z dodatkom enega tranzistorja (je opisano v reviji ali na forumu). Glede nedelovanja pa malo premeri napetosti (izhod R2R, vrata mosfetov, itd)...

btw imaš pravilen FW? Od v1.4 naprej zahteva par sprememb na vezju.

Avtor: SiByteKraj: Sv. Trojica v Slov. g. PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 1:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za informacije.

SW je starejši mislim da 1.3a

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 6:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 1:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kroko je napisal/a:
Moja dva napajalnika nista nikoli delovala pravilno in ju nisem uspel usposobiti.

Bi mi jih lahko kdo, ki to dobro obvlada, usposobil in posodobil z modifikacijami (firmware, tranzistor proti špici,...)? Seveda ne zastonj.

Škoda se mi zdi, da ležita v omari. Rad bi ju začel uporabljati.

Kdaj prideš na obisk ?

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 7:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: krupivnkKraj: Lj PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 10:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rb je breme, ki ga čuti napajalnik na izhodu. Očitno napajalnik nameri nekaj malega toka(offset pri ojačevalniku). Ampak dvomim da je to vzrok težav, razen če imaš tokovno omejitev nastavljeno tako nizko.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 10:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: Krampus PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 11:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kroko, meni se zdi, da boš res moral na obisk proti Primorju.
Vzemi si čas, naloži kar te teži, pa na pot. Very Happy

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 11:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se opravičujem, ker ne sledim temi,.. preprosto ne utegnem. Zaradi zdravstvenih težav sem sam doma in pade vse delo samo na mene. Vmes seveda tekam do bolnišnice.
Kroko, si dobrodošel, a ne v tem in naslednjem tednu.

Stran 35 od 36

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group