www.elektronik.si
Študentski CNC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: sebo1976Kraj: 5271 PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 9:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem zasledil te ponudbe iz de, so zelo dobre in imajo odlične cene. Edino tisti kontroler na paralelnem portu je neuporaben na novih pcjih. Ali je arduino uno z cnc shieldom dovolj dober za prvi cnc? Vem da mi boste vsi priporočali Krokov cnc, vendar za se igrat na začetku..

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 8:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ima kdo kakšne izkušnje z driverjem (digitalni) Leadshine DM542E?

Avtor: kose19Kraj: okolica Kobarida PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 9:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem uporabil dva driverja pri eni aplikaciji. Krmilil ju je plc. Nimam pripomb glede delovanja.

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 9:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Model DM542E ali DM542EU?

Avtor: kose19Kraj: okolica Kobarida PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 9:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da je bil model DM542EU. Si prebral datasheet, kakšna je razlika med njima?

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 9:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za DM542E sem ga našel za DM542EU pa ga na Leadshine spletni strani ni (model nikjer ni niti omenjen) Think Čudno glede na to da ga ponujata dve nemški trgovini.

Avtor: kose19Kraj: okolica Kobarida PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 10:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Našel sem samo tole. Mislim, da bistvene razlike ni.

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 10:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdijo se mi kar solidni sploh po specifikacijah in za tako ceno (45€) Dancing

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 12:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Katera žica je A+,A-,B+B- če jih vežem bipolar paralel?
Je tako pravilno?
Rdeča+Belomodra = A+
rdečebela + modra =A-
Zelenobela + črna =B+
Črno brla + Zelena =B-




Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 4:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja je OK (ce si pripel pravilne sheme).

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 6:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala.

Avtor: lojz54Kraj: Portorož PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2019 8:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali je že kdo naredil podoben cnc.Prosim za izkušnje,predvsem me zanima kaj menite o mostu
Link https://hackaday.com/2014/07/11/400-diy-cnc-machine-is-surprisingly-simple/

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2019 8:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
1. Kakšen materjal bi rezkal?
2. Vodila od predalov niso kaj dosti vredna ker majo dosti "lufta"...
Iz lastnih izkušenj ti lahko povem da tole z lesom in vodili od predalov je res lahko samo za kakšen stiropor malo porezkat toliko da vidiš osnove in se malo igraš.

Avtor: lojz54Kraj: Portorož PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2019 8:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala. Saj to imam tudi namen.Vprašal sem zato,če mi kdo svetuje kaj je bolje oziroma lažje narediti z osnovnim orodjem.,premični most,premična mizica,ali ta varianta ki je na povezavi

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 6:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam sem imel prvega z fiksnim mostom in premikajoco mizo.

Stran 50 od 51

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group