www.elektronik.si
Koristne rešitve
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2009 8:57 pm    Naslov sporočila: icon_idea Koristne rešitve
----------------------------------------------------------------------------
Na forumu je ogromno raznih koristnih pogruntavščin, rešitev v sili itd... Žal se le te med množico sporočil zgubijo, ter jih je težko najti. Zato sem v ta namen odprl sporočilo, ki bo stalno na vrhu. Tako da taka sporočila pišite v to temo.

Zandjič sem omenil improviziranje pri pritrditvi foijskega konektorja. Takrat nisem imel doma fotaparata. Danes sem zadevo "dokumentiral".

Avtor: ljudskoKraj: Koroška-Mežica PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 5:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, kakšne letvice tukaj uporabljaš? Izgledajo mi nenavadne, ker imajo na obeh koncih enako dolge kontakte. Poleg tega so le-ti okrogli. Se opravičujem za offtopic.

Avtor: David2204Kraj: Ljubljana - Nova Gorica PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 12:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kolikor je meni znano, tem headerjem pravimo tudi machine headerji. Poskusi pogledat po Farnellu, mogoče jih dobiš. Smile

Avtor: bungeeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 7:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Te pin letvice prodajajo pri nas in se jih brez posebnih problemov dobi. Primer iz cenika HTE pri IC-ju stran ni delovala....

Avtor: mcrideKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 10:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super tema, upam da bo se vec podobnih nasvetov;)

Avtor: matyKraj: Svečina PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 3:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
En primer držala za orodje. Vodila so mišljena za predale, zato imajo vgrajen armortizer, kateri ublaži zapiranje. Kupljena so v merkurju in na njih je zavarjen L profil, da sem lahko pritrdil desko na njih.

Avtor: sebastjan.kamensekKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 4:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No jaz sem taisto stvar porabil malo frugače...

Avtor: program_erKraj: Maribor (Pohorje) PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 5:39 pm    Naslov sporočila: icon_idea Re: Koristne rešitve
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Na forumu je ogromno raznih koristnih pogruntavščin, rešitev v sili itd... Žal se le te med množico sporočil zgubijo, ter jih je težko najti. Zato sem v ta namen odprl sporočilo, ki bo stalno na vrhu. Tako da taka sporočila pišite v to temo.

Zandjič sem omenil improviziranje pri pritrditvi foijskega konektorja. Takrat nisem imel doma fotaparata. Danes sem zadevo "dokumentiral".


Ne razumem, zakaj imate vsi takšne probleme z konektorjem za tale kabel. Jaz sem letvico enostavno zalotal gor Razz

Po mojem mnenju praktično, majhno in še kontakt je dober Wink

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 6:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo fino bi bilo če bi mesto spoja in konektorjq ojačal s kakšnim epoksijem.

Avtor: mcrideKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 7:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@maty in @sebastjan.kamensek kje sta kupila pa "držalo za orodje", merkur? Kakšna je cena?

lp, hvala

@Highlag ojačaš lahko tudi z "vročim lepilom" tisto pištolco za par €....

Avtor: matyKraj: Svečina PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 8:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@mcride : mislim da sem tudi držalo dobil v merkurju jap...drugače pa tako imajo podobne bauhaus,obi,...

@sebastjan.kamensek : jaz bi tudi raje imel tako kar na zidu, je bolj pregledno, samo problem je, ker ni zidu poleg mize v moji sobi.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 10:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Ne razumem, zakaj imate vsi takšne probleme z konektorjem za tale kabel. Jaz sem letvico enostavno zalotal gor


Displeji, ki sem jih kupil kasneje imajo tak prikljiček da se da spajkat. Tisti prvi imajo kontakte kot bi bili iz grafita. Se ne dajo lotat. Bom jutri pogledal, če imam še katerega ter zadevo fotografiral.

Avtor: GregorNKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Nov 03, 2010 10:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo verjetno so takšnega materiala kot je na primer na foliji od tipkovnice? Kot bi bil nanesen grafit, ter zelo občutljiv na mehanske poškodbe.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2010 7:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
GregorN je napisal/a:
Silvo verjetno so takšnega materiala kot je na primer na foliji od tipkovnice? Kot bi bil nanesen grafit, ter zelo občutljiv na mehanske poškodbe.


Takole izgleda. Spajkalo tukaj nima kaj iskati...

Avtor: jpKraj: Majšperk PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2010 9:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
GregorN je napisal/a:
Silvo verjetno so takšnega materiala kot je na primer na foliji od tipkovnice? Kot bi bil nanesen grafit, ter zelo občutljiv na mehanske poškodbe.


Takole izgleda. Spajkalo tukaj nima kaj iskati...




Je pa uporabna zadeva v priponki in pogled na http://www.muekra.com/kb-leitsilber.html


lp! jp

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group