www.elektronik.si
LabView
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Programiranje embedded sistemov

Avtor: nonameKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 1:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali je gdo izmed vas delal kakšno krmiljenje čelne plošče z labview preku weba (http). Namreč meni nikakor ne uspe... V prilogi je slika kaj se zgodi če dam Web Publishing Tools na Embedded pa poženem Web server. Na internetu sem gledal več navodil vendar karkoli naredim se zgodi kot v prilogi ...

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 11:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enkrat sem naredil tako, da je LV stregel samo sliko čelne plošče. Klike na gumbe sem rešil po svoje; preko area-map in datoteke na strežniku. Za resno aplikacijo bi bilo treba drugače.

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Tor Maj 28, 2013 9:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po DOOOOOOOOLgem času sem se spravil nekaj ''prčkat'' pa vidim da moram zopet vse od začetka..

Za I/O uporabljam arduino in bi rad da ko sta dva vodna pina na 1 da se izhodni pin zapiše 1.

Ker pa so komunikacijske povezave drugih barv ne vem kako spravit to skupaj.

Glej sliko.
[/img]

Avtor: marko-xKraj: prekmurje PrispevekObjavljeno: Tor Maj 28, 2013 2:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Namig:

"Spravljaš" skupaj spremenljivko tipa bool in numerično spremenljivko (npr U32, U16, U8, DBL).
Zamenjaj funkcijo za primerjavo!

l.p.

Avtor: jnzKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Maj 28, 2013 5:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V glavnem kar večina primerjalnih funkcij vrne na svojem izhodu Bolean tip vrednosti; če je tvoj namen, da v zadnji blok "pripelješ" "[b]0[/b]" ali "[b]1[/b]", potem v črtkano žico vstavi funkcijo
[b]Bool to (0,1)[/b], ki jo najdeš npr. v skupini Boolean. Ta ti pretvori [b]FALSE[/b] v [b]0[/b] in [b]TRUE[/b] v [b]1[/b].

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 10:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala -- vlak se premika dalje..

Zopet sem naletel na težavo.

Če pri pinih 10 in 11 dam vrednost 1 mi naprej te vrednosti prebere in izpiše.
Ravno tako mi vrednost vpiše v pin 13 (LED) če sta obe vrednosti 1.

ZAKAJ mi pa ne prebere in izpiše vrednosti pin 13 - čeprav sem povezave naredil enako kot za pin 10 in pin 11.

Situacija je ista če namesto vklopa v programu - uporabim direkten vhod na arduinotu povežem 5V direktno na vhod pin 11.

Zadeva drugače deluje - saj LED sveti ali ne glede na pogoje - samo zakaj mi vrednosti ne izpiše.

Avtor: jnzKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 4:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa si prepričan, da na izhodu iz Bool to (0,1) dobiš res 1? Daj postavi indikator (na žico/ desni klik/Create/Indicator) ali pa probe (na žico/ desni klik/probe).

LP
Janez

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 11:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jnz je napisal/a:
Pa si prepričan, da na izhodu iz Bool to (0,1) dobiš res 1? Daj postavi indikator (na žico/ desni klik/Create/Indicator) ali pa probe (na žico/ desni klik/probe).

LP
Janez


Kot sem v vprašanju že zapisal..

''Zadeva drugače deluje - saj LED sveti ali ne glede na pogoje - samo zakaj mi vrednosti ne izpiše. ''

Stvar fizično delije na arduinotu mi ledica sveti - akli- pa ne (odvisno od pogoja)..

Moti me ker mi naprej ne prebere stanja ... posnetek zaslona tu se vidi da digita write zpiše 1 - nato pa digital read ne prebere da je bilo zapisano.

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 11:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot kaže je tu na delu kak bug v podprogramju za arduino ''LIFA'' - ker fizično deluje indikacija pa ne se sedaj s tem ne bom obremenjeval..

Mam pa že druge probleme...

Analogni del deluje - a se da kako pri grafu narediti gumb za izvoz v Excel datoteko - sedaj pač to probavam z desnim klikom in iz spustnega menija izberem..


Če v istem VI setiram pine kot vhode/izhode in jih naprej uporabim deluje. Če pa naredim VI v katerem pine setiram in v VI kjer naredim protokol kličem VI v katerem so pini setirani kot SUB VI se mi zacikla - sub VI koda teče ne da pa naprej v Vi kjer bi potreboval delovanje - predvidevam da sem nekaj pozabil vključiti tu...

KAj sdm naredil narobe - ker naberavam narediti nekaj SUB VI ki jih bom klical v glavni program.

Kot sem gledal razne timerje, štoparice in ure mi nobena ravno ne ustreza - z vsemi je kar nekaj telovadbe in raznih ''for'' da bi delalo kot sem si zamislil. Ali je kak simpel način za sledeče:

Z vhodom na en pin poženeš štoparico - teče - z vhodom na drugi pin se zaustavi in izpiše vrednost - s tretjim pinom pa jo resetiraš (ali pa že z drugim pinom ob zaustavitvi še resetira in zapiše vrednost v tabelo).

Slike

Avtor: jnzKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 12:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če so to (VI_01, VI_02, ...) subviji, potem je logično, da ti subvi "zacikla", saj se ti zaključi le, če pride do napake, ali pa če klikneš na gumb stop, ki pa ni tisti v glavnem programu, pač pa na front panelu sub-vija, ki pa ponavadi ni prikazan ( lahko pa da je v tvojem primeru drugače).

Torej, če želiš, da se ti neka subrutina izvede večkrat, potem jo pač večkrat kliči iz nadrejenega programa, v sami rutini pa odstrani while zanko.

LP
Janez

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 11:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jnz je napisal/a:
Če so to (VI_01, VI_02, ...) subviji, potem je logično, da ti subvi "zacikla", saj se ti zaključi le, če pride do napake, ali pa če klikneš na gumb stop, ki pa ni tisti v glavnem programu, pač pa na front panelu sub-vija, ki pa ponavadi ni prikazan ( lahko pa da je v tvojem primeru drugače).

Torej, če želiš, da se ti neka subrutina izvede večkrat, potem jo pač večkrat kliči iz nadrejenega programa, v sami rutini pa odstrani while zanko.

LP
Janez


Hvala

Saj vedno pravim ''več glav - več zelja''

Odstranil sem loop zanko (slika VI_03_B.jpg) in sedaj deluja.

Rabil bi nasvet kako z čim manj komplikacij narediti štoparico.

Pin_01 vklop štetja časa...
Pin_02 zaustavitev štoparice
Pin_03 izvoz podatkov v tabelo
Pin_04 rest štoparice

Edina primena se mi zdi ''Elapsed time'' funkcija - samo nira vseh vhodov, tako da verjetno potrebuje nekaj teleovadbe.

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 12:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iščem funkcijo za spremebo iz U8 v bool. Veliko funkcij uporablja boolean (TRUE, FOLSE) in tu ne najdem stika.

Našel in uporabljam ''bool to (0,1)'' rabil bi pa tudi obratno funkcijo ''(0,1) to bool'' saj sgleda da komunikacija z arduinotom poteka na ''U8 itiger''

Avtor: webmouseKraj: Bloška planota PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 11:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
webmouse je napisal/a:
Iščem funkcijo za spremebo iz U8 v bool. Veliko funkcij uporablja boolean (TRUE, FOLSE) in tu ne najdem stika.

Našel in uporabljam ''bool to (0,1)'' rabil bi pa tudi obratno funkcijo ''(0,1) to bool'' saj sgleda da komunikacija z arduinotom poteka na ''U8 itiger''


Temu sem se izognil z funkcijo 'Greater' časovnik je tudi uspel - še vedno pa me matra izvoz v tabelo....

Z začetek namig kako iz grafa izvozim v excel z gombom - da ne bi uporabljal desnega klika in spustni menu na miški....

Avtor: mariborcanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 5:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
če se ne motim bi rad v U8 vnesel cifro (5) in bi boolean izpisal (0101)?
temu bloku se reče "Number to boolean array"

za pisanje v excel lahko narediš po spodnjem linku...
http://digital.ni.com/public.nsf/$CXIV/ATTACH-AEEE-8UBQKC/$FILE/Data%20Appended%20in%20Excel.png

za bolj napredne excel funkcije je pa najboljše posneti
http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/sl/nid/209050

za kakršna koli vprašanja pa piši na ZS, ker nimam časa vsak dan viseti na forumu.

Avtor: zoki19Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2013 1:31 pm    Naslov sporočila:  cRIO
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni, zanima me če se kdo ukvarja z programiranjem za avtomatizacijski merilni sistem NI cRIO. lp

Stran 3 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group