www.elektronik.si
Tester rotorjev kako ga izdelat ?

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 9:46 pm    Naslov sporočila: icon_question Tester rotorjev kako ga izdelat ?
----------------------------------------------------------------------------
V spročilu kjer je govor o elektromotorju, je mislim da Andrej omenil napravo poseben elektromagnet s katerim se da testirat medovojni stik rotorja. Torej zanima me kako tako napravo izdelat. Oziroma ima kdo kako učinkovito metodo za ugotavljanje okvare rotorja. Dostikrat se namreč rotor "da rešit" v koliko je slučajno prekinjena ali ima slab spoj kaka žička z navitja na kolektor a je to "na oko" zelo težko opazit.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 10:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem že narisal in bom skeniral jutri.Ker za skener treba urediti in če bo šlo,bom poslal
Lp Andrej

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2005 9:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vzel sem jedro transformatorja CM(trakasta navita jedra).Odžagal poševno zaradi naleganje rotorja.Na eni stran jedra sem dal tuljavnik,ki sem navil čisto do kraja.Žica CuL 0,4-0,5.Tako sem dobil kot eletromagnet.Rotor dam na eletromagnet in na rotor dam manjšo jedro CM polovično.Ta je tudi navita ne vem,točno.Mogoče 20 ali več tanke žice Cul(0,25-0,30)Odcepa na univerzalni inštrument,nastavljen izmenični Am.Danes sem probal,pa sem pozabil,kako deluje.Meni se zdi,rotor obračati na vrhu rotorj manjšo jedro.Če je v redu,ampermeter kaže majnši tok,če ima stik pa zaniha na večji tok.Tako jaz mislim.Bom dobil nekje pokvarjen rotor in bom probal.Kje sem to videl,je bil v reviji Sam,posebna priloga(naši stručnjaci).žal mi je,da nimam več.Tudi v knjižnici sem pogledal knjigo navijanje univerzalnega motorja in nisem našel.Jutri bom pripel risbo.
Lp Andrej

Avtor: janez03Kraj: tržič PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 12:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Andrejj, če vsaj približno veš, kdaj je bila stvar v SAM-u, (leto) bom pogledal po svojem arhivu, morda najdem.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi sam imam kar zajeten arhiv "SAM-ov" nekje na podstrešju. Če bi vedel letnik, bi skušal to najti.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 1:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne bi mogel spomniti.Vem pa,da bi morala posebna priloga, v katerem bralci sprašujejo in strokovnjaki svetujejo.To je pod "elektrika"
Lp Andrej

Avtor: janez03Kraj: tržič PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 7:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V SAM 10/86 so zadevo obdelali takole:

L.p.; Janez

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 8:34 pm    Naslov sporočila: icon_great 
----------------------------------------------------------------------------
Janez, hvala za prilogo.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 8:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si pa veliko listal,tale je prava.Še vedno čakam za ureditev skenerja.
Lp Andrej

Avtor: janez03Kraj: tržič PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 9:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tretji kupček (letnik), deseta številka.-dokaj bolje kot po Murphy-ju.
Andrej kaj te pa skener zaj* ?
L.p.; Janez

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 9:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj ni nič narobe s skenerjem.Urediti je treba,ampak ne jaz.Ker ne poznam dobro na računalnika,ureja moj sin za v hišno mrežo.
Lp Andrej

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2005 7:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!
Skener je že urejen,prilagam skico.Ki sem to napravil.
Lp Andrej

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group