www.elektronik.si
Kosilnica robot
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 4:33 pm    Naslov sporočila: icon_note Kosilnica robot
----------------------------------------------------------------------------
Rad bi izdelal kosilnico robocut.Sem poizkusil preko njihove spletne strani pa mi nekako ne gre.Zanimiva je predvsem zaradi nizkih stroškov vzdrževanja in ne vem kako bi se dokopal do matične plošče in ostalih sestavnih delov.Mogoče ima kdo kakšno idejo? Seveda se dobijo že izdelane ,samo so predrage.
http://www.robotshop.se/micro/wwwrc_us/indext.htm

Avtor: Unknown_UserKraj: UFO iz Butal pri T''minu PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 4:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa si "šur" da bi rad ravno to kosilnico naredil, ker na spletu se da videti nekaj bolj lahkih idej od te na linku, pa še dobro so dokumentirane in ne pretežke za izgradnjo?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 5:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Basic STAMP 2 is the brain in the PCB mounted in the front of the Robocut.

Parallax (drago u 3 ... ...)

Za ostalo pa se je treba malo znajti. Wink

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 6:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
He tole ne bo niti peljalo po travi, kaj da bi jo še kosilo ...Samohodna kosilnica z bencinskim motorjem mora imeti vsaj 4kw motor, da je koliko toliko uporabna. Edina funkcionala varianta je predelava take kosilnice.

PS
Nekoč sva se z Robertos-om pogovarjala o predelavi ene take kosilnice - žal za enkrat projek še ni "krenil.."

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 6:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Čemu služi ta igrača, razen kot igrača? Za po vojaško postriženo angleško trato, kot je na slikah, jo ne rabiš, za kaj več pa je mnogo premalo moči.

Malo poišči se druge podobne projekte, nesmiselno je gledati samo enega, sploh ko mogoče za enak ali podoben denar mogoče dobiš bolj ustreznega tvojim potrebam.

Vendar ti heci so v vsakem primeru dragi, če naj bo stvar vsaj približno uporabna in varna. Za malo denarja lahko narediš edino robota naslednje sorte:

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 6:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi sam nisem verjel tejle igrači.
http://www.roboticazucchetti.it/robotica/jsp/index.jsp?lang=ENG&p_nationID=SVN
Jo opazujem vsak dan že eno leto .Na žalost sosedovo.Zadeva funkcionira zelo na tiho(je neslišna in lahko komot kosi ponoči.Mislim da kosi okrog 800 m2 .Zaradi redne košnje ne pusti plevelom da gredo v seme.Trata je izjemna.
Se strinjam da kosilnica ne deluje na taki moči in vidim da tudi ni potrebna ,zaradi redne košnje.
Tudi kitajci jo že imajo.
http://wankeda.tradeee.com/product_view/18583/robot%20lawn%20mower.html
Mislim da ima izdelek svetlo prihodnost in trenutno ima veliko dodano vrednost.
Tale kit robocut sem zamudil.Baje se je dobilo v prodaji samo zdaj so zgleda zadevo umaknili.
Kitajska različica mislim da deluje na 24 v in je predvsem problem če se na njej kaj zlomi.
Mogoče pa je le kakšna varijanta do poceni kosilnice ????? Think

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 6:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je! Zajec pod "kišto" za sadje. Wink



Daj vpiši že v profilu kraj, da se preseliš iz Butal! Whistle

Avtor: JuleKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 7:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
solomojster je napisal/a:
Zadeva funkcionira zelo na tiho(je neslišna in lahko komot kosi ponoči.Mislim da kosi okrog 800 m2


Še posebej bo neslišna ko jo bo kdo odnesel. Laughing

Hja, cene so take, da se bolj splača najeti vrtnarčka (ali sebe) da pokosi vsak teden.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 8:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Stara bencinska kosilnica v 30 letih ni napredovala v ničemer.Taka kot je bila pred tridesetimi leti taka je tudi danes.Nima niti lambde sonde niti katalizatorja in število decibelov je skoraj nespremenjeno.Sam bom z njo upravljal samo še dokler bo nujno potrebno..
Glede na to da se že vozijo električni avtomobili ne vidim problema v kosilnici.
Ko je prišel mobitel ven smo se vsi zgražali kakšni frajerji ga imajo.Danes ga imamo vsi.Z kosilnico bo enako.
Ali ste že šlišali soseda ki se jezi ker ravno na dan nedelje sosed kosi travo??Le zakaj?
No sem mislil da bi se z skupnimi močmi le dalo kaj naredit.

Hja, cene so take, da se bolj splača najeti vrtnarčka (ali sebe) da pokosi vsak teden.

Po moje je pa bolje da pogruntamo sistem ,da ne bo potrebno kosit.
Kdo pa bo plačeval vrtnarčka nadalnih ne vem koliko let?

Avtor: piromanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 8:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz bi raje staro dobro bencinsko kosilnico predelal na daljinsko. V senci potem odpreš pivo in kosiš. Very Happy
Taka robotska električna kosilnica je švohotna zato mora neprestano kositi kar pomeni, da ti dela nekaj podobnega angleški trati. Monokulture so meni po lepoti nekje na nivoju tlakovcev, torej tista reč, ki je nočem videti na vrtu...

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 8:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej na Elektronika "Kosilnica R/C" ki sem priložil.

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 8:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
solomojster je napisal/a:
Stara bencinska kosilnica v 30 letih ni napredovala v ničemer.Taka kot je bila pred tridesetimi leti taka je tudi danes.]Stara bencinska kosilnica v 30 letih ni napredovala v ničemer.Taka kot je bila pred tridesetimi leti taka je tudi danes.

Kosilnica z bencinskim motorjem je najboljša za namen kot je mišljena. Tako kot avto na bencin, alternative imajo bistveno več minusov in jih gor drži večinoma fancy faktor in ne neka resnična vsesplošna uporabnost, ki jo ima, tako imenovana zastarela tehnologija.

Kosilnica na becin kuri smešno malo, je izjemno enostavno grajena, robustna, skoraj neuničljiva, enostavna za vzdrževanje in uporabo (lastnosti strojne industrije Made in USA - škoda ker kitajci lahko prodajajo svoje kriminalno slabe kopije).

Katalizator in podobno s*anje vsekakor nima kaj iskati na takih napravah.

Slabost je nekaj več hrupa.

Pa tudi hrup ne bi bil problem, če bi bil folk in proizvajalci malenkodt bolj pametni. Zadeva lepo dela na obratih prostega teka, če je nož nabrušen in trava ne preveč mokra. Preverjeno mnogokrat z Briggs & Stratton 3.5HP s pogonom.

Proti temu kup samohodne (kitajske) elektronike nima za burek. Delovni pogoji običajne kosilnice so preveč neugodni za vse kar ni grajeno v stilu bojne ladje.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 9:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale mi je všeč ker nima vrvice za vžig.
Je pa res da tako malo materjala (plastike in elektronike)že ne more bit 1000 eur.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 10:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Narejene so tudi večje mašine,za večje površine.
http://www.softeeautomation.com/html/bigmow.htm
Ta bi bil še za Lipico dober.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 11:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No ostal sem tle.Pri plošči.Ker nisem ravno v vaših vodah me zanima ali je program za tako stvar precej zahteven?

Stran 1 od 9

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group