www.elektronik.si
ARTCAM
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 11:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam sliko, ki ima lep okvir. Želel bi okvir uporabiti tudi na kakšnem drugem modelu. Je možno izvoziti ali kopirati iz 3d modela samo določen del reliefa?

Avtor: zrnoKraj: Jesenice, Gorenjska PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 11:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Možno je, če je 3d model. Če je slika, teško. Vse je treba ročno narediti. To pa traja Sad .
l.p

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 12:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Narobe sem napisal, to je 3d model.

Avtor: zrnoKraj: Jesenice, Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2013 2:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ArtCam (priagojen z intrneta)
.p

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 8:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kopiranje dela reliefa če bo komu prišlo prav.
V 2D pogledu narišeš zaprt vektor okoli reliefa ,ki ga želiš kopirati. Greš v''edit'' ''Copy relief''.Odpreš nov artcam in prilipiš kjer želiš "paste",potem z komando Transform envelope pozicioniraš in prilagodiš relief,na koncu pritisneš še gumb "Finish".
Imam pa še eno vprašanje kako v artcamu narediti podoben profil , kot je na sliki. V shape editorju lahko narediš samo polkrožni izsek , jaz pa bi želel samo rob nekega profila spremeniti v radius.

.

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2014 12:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker se bliža nori čas je treba pač narediti nekaj plohov. Pa me zanima če ima kdo kakšen 3d relief moškega, ki bi pasal tejle dami.
brskam po netu, pa nič kaj pametnega ne najdem.
POMOČ prosim.

Avtor: folcKraj: Nekje med NG in Tolminom PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 8:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo, imam sledeči problem.

V SolidWorks-u sem naredil 3D model, kateri ima tudi krivine. Nato sem exportiral DXF.

Tale DXF pa odprem z ArtCam 2008 Pro ... vse lepo in prav, ampak ko hočem ustvariti Toolpath mi prične jokati da se vektorji ali križajo in še kup rdugih stvari, in kot namig da "group vectors". Seveda jih združim, problem se pojavi pri krivinah, ker tam ne naredi enega samega vektorja ampak ogromno točk.

Poskusil sem z t.i. "Vector Doctor" a mi tudi ne reši zadeve.

Ima kdo izmed vas rešitev zame?

še sliki kaj naredi in kaj javi po združitvi vektorjev.

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 9:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
in kje v priponki je dxf

Avtor: folcKraj: Nekje med NG in Tolminom PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 9:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
moja napaka ...
tukaj ..

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 9:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni normalno dela
Odprem artcam kot nov model določim velikost projekta in pod zavihku
vectors
inport
uvozim dxf datoteko
in določim rezkanje. Po simulaciji deluje

Avtor: folcKraj: Nekje med NG in Tolminom PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 10:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
napetost je napisal/a:
Meni normalno dela
Odprem artcam kot nov model določim velikost projekta in pod zavihku
vectors
inport

uvozim dxf datoteko
in določim rezkanje. Po simulaciji deluje



evo rešil si me, Applause
jaz sem pa vedno kar "open --> in tam sem izbral .dxf in .dwg format --> in potem so sledile težave"

odlično hvala ti si me rešil ko sem že vse možno pregledal in niti pomislil nisem da bi importal v nov model Very Happy (začezniška zagnanost) Rolling Eyes Rolling Eyes

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 10:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malenkost

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 6:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V artcam bi rad uvozil sliko vendar slike ne morem postaviti točno na določeno mesto, vedno mi jo postavi na sredino modela, čeprav imam izhodišče modela na vogalu modela. Je možno sliko kako premikati po modelu?

Avtor: primozibKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 6:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav,

uporabljam artcam 8 pro pa me zanima kako iz artcama generiram g-kodo za MACH3


lp

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 7:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej ta video.

Stran 8 od 9

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group