www.elektronik.si
ARTCAM
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  :||:
www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: primozibKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 11:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je šlo brez problema, sedaj pa se pojavlja nov problem,


V artcamu dam model 200 x 300 mm, ko dam generirat g-kodo mi da recimo x koordinato od 0.000 do 185.000. na CNC-ju v Mach3 pa imam x koordinato od 0.000 do 75.000, v mach 3 pa imam pod Config - Select Nativ Unit nastavljeno na MM's,

bi bilo potrebno v mach 3 še kje drugje nastavit da bodo koordinate v milimertrih?

LP

Avtor: puklKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 12:14 pm    Naslov sporočila: icon_note 
----------------------------------------------------------------------------
KUNTE!

Ena od opci za premikanje slike v ARTCAM-u je, da je uvoziš(import) v reliefu, kjer ti da opcijo za pozicijo, velikost,....
Upam, da sem ti kaj pomagal.('Very Happy')

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 2:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 7:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 9:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: hocancan PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2015 9:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2015 1:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2015 8:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2015 1:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: hocancan PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2015 10:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pa dodajmo novo sliko ,da obudim to temo

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2015 9:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Artcamu poskušam narediti okvir za sliko. Z ukazom extrude poskušam profil okvirja spremeniti kot je na sliki.
Uspe mi narediti profil vendar je končna višina profila v notranjosti okvirja vedno enako visoka. Kako narediti da bo višina profila enaka kot je na sliki?

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 7:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Me muči ena osnovna zadeva pri 2D profiling.
Namreč nikakor ne morem nahecati programa da bi startal z obrezom v točki ki jo določim kot start point. A se to ne da določit ali pa ne znam.
Če grem pod mašining along vektor me pa uboga. Mogoče kdo ve kje je napaka. Evo prilagam še artcam datoteko.

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2016 1:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uporabljam ArtCam pro9, to je precej stara verzija, in tvoje datoteke ne morem odpret.
Pri meni deluje tako, da prestavim start point. Nato imam vključenu funkcijo lock start points. Začne tam kjer je start point.

Avtor: pampiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2016 9:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A je mogoče komu uspelo artcamovo gcodo z kakšnim postprocesorjem uspešno zvozit-zrezkat na grbl krmilniku?

Sam sem nekaj poskušal vendar neuspešno; cnc začne bedarije delat.

Avtor: kunteKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 11:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Končno sem za svoj cnc naredil 4 os rotary axis. Za test sem poskusil v artcamu 2008 napraviti enostaven model z manjšim reliefom.. 4.os ima postavljeno tako, da naj bi y os mirovala. Po y osi sem določil dolžino obdelovanca po x osi pa obod kroga , ki sem ga zračunal za fi 40. Relief sem najprej naredil na ravni površini in ga nato z ukazom rotary relief spremenil . Nato sem z machining relief naredil kodo. V artcamu mi naredi kodo kot želim vendar mi mach 3 ne rotira 4 osi.Na videu , ki sem ga gledal so pustili polje za višino materiala prazno. Za generiranje kode sem izbral mach2mm standardni post procesor, ki nsj bi potpiral rotary axis.Nekje sem prebral ,da bi moral artcam nastaviti ,os katera rotira vendar ne znam.

Stran 9 od 9

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group