www.elektronik.si
ARTCAM
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: dingoKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 11:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
napetost je napisal/a:
Se nekaj igram z mojim art..cam2008 pa me nekaj moti.
narišem recimo eno elipso , pa ofset te eleipse nato jo hočem vzdignit in zaokrožit, recimo da se zgoraj lepo zaokroži, vendar tam kjer je pa samo dvignjeno pa ni gladko (resolucija je maksimalna, in računalnik že kar dolgo dela samo to operacijo)
Ali samo meni to dela in ali je pri novejših verzijah to mogoče bolje.
Podobno je tudi če enako obliko zrišem v kakšnem strojnem modelirniku, pa shranim v stl in nato tega uvozim v artc..am
Če hočem imeti te vertikale ravne ali moram res vse "peglat"


Lepo porezkaj 3d zgoraj.Komad pa obreži po konturi elipse(3d cutout -outside-), pa mora obrezat lepo gladko. Razen, če se ti gre,da bo 3d model lep, potem ga moraš pa "peglat", vendar se s tem tudi 3d oblika malo spreminja.

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 8:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
havala za odgovor
A tudi novejše verzije tega programa vertikale popačijo.
peglanje mi ni najljubše

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 11:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam en model, ki je definiran kot project. Kako sedaj to zadevo obdelat. Predvidevam, da bi moral imeti četrto os oziramo vrtljivo mizo (v glavi sicer že obstaja, treba še zrisat pa izdelat).
No zanima me kako sprviti iz artcama G kodo za mach3.
Še nekaj, če ta model izvozim v stl in ga hočem uvozit kot 3d model mi stranske robove popači.

Avtor: frlugaKraj: Pragerslo PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2013 9:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam ročaj od pištole.In bi moral narediti polkrog in sicer na enem koncu bi moral bit višine 8 mm na drugem pa 5mm.Artcam pa mi naredi nekaj po svojem.Zaključki pa bi morali bit ravni.

Avtor: puklKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2013 8:27 pm    Naslov sporočila:  reliefna slika
----------------------------------------------------------------------------
Mene pa zanima, kako in s katerim programom naredimo (in kako) priloženo sliko?
Hvala!

Avtor: alexis5678Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 7:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni
sem začetni uporabnik hoby cnc-ja. Zanima me ko iz artcama2008 prevedem v g-codo mi z-os gre v globino iz -. Meni pa stroj gre z - v višino, kako to spremeniti?
Kako je sploh pravilno na cnc-ju z-os dol - gor + ali tako kot pri mojem dol + gor -?

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 9:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Narobe imaš na stroju. To obrni in boš uskladil program in stroj.
Z os je pravilno nastavljena tako: Z+ = gor (vstran od obdelovanca); Z- = dol (bližje obdelovancu).

Avtor: alexis5678Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 9:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa to spremenim na stroju??

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 12:19 pm    Naslov sporočila:  Re: reliefna slika
----------------------------------------------------------------------------
pukl je napisal/a:
Mene pa zanima, kako in s katerim programom naredimo (in kako) priloženo sliko?
Hvala!

Grey scale from relief v artcamu. samo za tvorenje takšne slike moraš imeti relief ozeroma model.

Avtor: toplakdKraj: Benedikt PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 1:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
alexis5678 je napisal/a:
Kako pa to spremenim na stroju??

V nastavitvah krmilnega programa.

LP

Avtor: alexis5678Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 4:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za krmiljenje uporabljam mach3. Kje pa se to nastavlja, oziroma kako?

Avtor: piromanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 6:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Invertiraj DIR pin za Z os.

Avtor: alexis5678Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 6:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala! Sedaj pa dela kot more.

Avtor: toplakdKraj: Benedikt PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 6:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
alexis5678 je napisal/a:
Za krmiljenje uporabljam mach3. Kje pa se to nastavlja, oziroma kako?


Včasih pomaga če vsaj enkrat prebereš navodila.

LP

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 7:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Navodila res pomagajo. Kdor je prečital navodila za Mach3, ta ve, da z invertiranjem signala dejansko res spremeniš smer, ampak to ni pravilno. Dir in step signali se nastavijo vsi enako (za vse osi enako). Smer se spreminja v drugem zavihku - ne vem imena, se ne spomnim. Naj pogleda kdor ima Mach instaliran, ta zavihek mislim, da vsebuje Limit, mejne vrednosti stroja. Tu v tem zavihku se nastavi Revers za določeno os.

Stran 7 od 9

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group