www.elektronik.si
Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 10
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Revija www.elektronik.si

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2010 10:31 pm    Naslov sporočila:  Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 10
----------------------------------------------------------------------------
Na dan z vprašanji in predlogi v zvezi z revijo številka 10 Smile

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 3:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super članek dr. Vidmarja. Mislim, da bodo njegovi članki potegnili revijo svetlobna leta naprej.

Avtor: GregorNKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 9:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na hitro preletel naslove in me zelo veseli, da bom lahko še prebral kar sem slišal na predavanjih o nebrezhibnem protokolu. Absolutno mi je večina informacij ušla saj je bilo zahtevno slediti vsemu Very Happy, drugače pa vse pohvale nad revijo in seveda urednikom Wink

Avtor: sortajKraj: Med Vipavo in Štanjelom PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 10:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ma svetovna špica, itak! Mr. Green
80 strani! To je že en kos knjige Very Happy
Pohvale vsem! Upam, da bom kdaj še sam kakšen članek spravil skupaj...

Vsekakor, če se bo revija kdaj tiskala (v obliki zbornika ipd...) bom takoj za!
Res, da si jo lahko sam natisnem, vendar bi nekako lepše izgledala v vezani obliki...


lp, Jernej

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 11:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
GregorN je napisal/a:
Na hitro preletel naslove in me zelo veseli, da bom lahko še prebral kar sem slišal na predavanjih o nebrezhibnem protokolu. Absolutno mi je večina informacij ušla saj je bilo zahtevno slediti vsemu Very Happy


DVDje s predavanj bom imel s seboj na pikniku - če bi rad še enkrat slišal še komentarje avtorja (M.V.) poleg članka.

Avtor: David2204Kraj: Ljubljana - Nova Gorica PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 8:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rad bi opozoril na napako v članku o svetilki s superkondenzatorjem. Enota farad ni ekvivalentna As (oz. C), ampak As/V (C/V). Wink

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 9:55 pm    Naslov sporočila: icon_great Pohvala avtorju
----------------------------------------------------------------------------
Pohvalil bi članek Blaža Antoniča o hibridnem avdio ojačevalniku. Zelo lepo strokovno napisano in s pravo mero dodanega humorja.

Ob pripravi članka je nastal Aljošev podpis:
Citiram:
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Brez muje se še čevelj ne obuje. Wink

Applause Bravo Blaž! Še več takih člankov!

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 10:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Škoda samo, da ga ni prinesel demonstrirat na piknik. Sigurno bi bil ena večjih atrakcij Smile

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 5:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
David2204 je napisal/a:
Rad bi opozoril na napako v članku o svetilki s superkondenzatorjem. Enota farad ni ekvivalentna As (oz. C), ampak As/V (C/V). Wink

Se opravičujem bralcem in uredništvu, čisto moja napaka. Na začetku sem menil da bo svetilnost zadostna v območju 2.5 do 1.5V, torej 1V in iz tega določil kapaciteto v mAh.

Članek pa sem pisal sproti, kot je gradnja uspevala in pozabil na nepopolni uvodni del in tako ustrelil velikega kozla.

Avtor: cerovac_iKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2010 5:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Revija je super, najboljša do sedaj!
Lepa hvala vsem, ki so se potrudili da smo dobili tako lep izdelek, poln koristnih informacij in nasvetov. Applause
Seveda me je najbolj zanimal in navdušil članek o hibridnem avdio ojačevalniku. Ker mi je ta tematika posebej blizu, sem ga takoj z veseljem prebral. Very Happy
aly je napisal/a:
Škoda samo, da ga ni prinesel demonstrirat na piknik. Sigurno bi bil ena večjih atrakcij Smile

Nikoli ni prepozno! Ojačevalnik bo zagotovo velika atrakcija kjerkoli se bo pojavil. Zelo bi me zanimalo slišati v živo kako deluje.
Bravo, samo tako naprej!

Avtor: cerovac_iKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 6:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poskusil sem za vajo simulirati hibridni avdio ojačevalnik iz članka v reviji.
Najprej sem določil parametre za model uporabljene elektronke, tako da se karakteristike čim bolj ujemajo s tovarniškimi podatki.
Potem sem izrisal celotno vezje. Če sem pravilno razumel, je treba izhod predojačevalnika z elektronko povezati neposredno na vhod tranzistorske končne stopnje. Malo sem se moral znajti z elementi: namesto LED sem dal zenerko 2V4 in uporabil tiste končne tranzistorje ki jih imam (splošni model Darlington tranzistorja za namen učenja). Na koncu sem še malo spremenil vrednost upora med bazo prvega tranzistorja in maso (pri meni R12) tako da sem na izhodu dobil polovico napajalne napetosti. Mislim da te spremembe niso bistveno vplivale na končni rezultat.
Morovni kolektorski tok končnih tranzistorjev sem nastavil s trimerjem na 50mA. Na vhod sem priklopil generator trikotne napetosti 1Vpp.
Rdeča krivulja na sliki kaže napetost na R12 oz. na bazi prvega tranzistorja, zelena je napetost na 8 ohmskem bremenu.
Rezultat potrjuje odlično linearnost celotnega ojačevalnika kljub pomanjkanju globalne negativne reakcije. Upam da se tudi sliši tako lepo kot izgleda.

Avtor: s56aKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 10:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S53MV je napisal cudovit tekst ampak naslednji od Blaza je bolj primeran za Joker revijo. Verjetno elektronka ima vecje sanse preziveti udar strele ali priklop omrezja na vhod predojacevalca ampak je to danes tehnicna neumnost.

Cestitke urednistvu na 10 izdanih stevilk. ZRS je v tem letu zmogel samo eno Evil or Very Mad

Avtor: igor07Kraj: slovenija PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 7:53 pm    Naslov sporočila:  kr neki....
----------------------------------------------------------------------------
Very Happy
Snel, na hitro pregledal, zanimivo bo....POHVALE

S56a glede Blaza. Res je opisoval slikovito. Vendar to je bistvo. Tako delujejo normalni možgani. Laughing Pa še večinoma ima prav. Tudi glede elektronk. Vedar A-klasa je zakon pa pika.
Še tole. Mislim da ni bil mig25(ta je bil narejen za izvidništvo in prestrezanje amerikanskih U2 in SR71. Bil je mig23 flota, ki bi vzletela skupaj z istrelitvijo raket in počistila kar bi še ostalo. Lepo je raztavljen skupaj z elektroniko v tretjem delu minnhenskega muzeja. Bojda so zahodnjaki svoj čas investirali največ sredstev, da so ga dobili v roke....

LP

Avtor: bovsiandlord16 PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 11:53 pm    Naslov sporočila:  Komentar
----------------------------------------------------------------------------
Super revija. Kar tako naprej Applause

Avtor: blay44 PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2012 4:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sokrat a si mogoče kje objavil tiskanino hibrida?
Da si prišparam kako urico Very Happy

LP

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group