www.elektronik.si
Velika ura
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Revija www.elektronik.si

Avtor: SadidaKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2011 1:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S programom je vse v redu.

Glede spajkalnika. Kabel niti ni mehak, je kar moteče trd, če ga malo zvijaš se omehča, ampak ne preveč. Konice tudi niso ravno biser za kakšne smd-je. Uporabljam tole spodaj na sliki.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2011 9:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

Uro sem naredil. Ampak je nastal problem:

Ko priklopim samo krmilni vezje na napajanje mi porabi 70 mA. Ko pa priklopim na vezje še displej se mi poraba poveča na 2A, ampak ledice se prižgejo in še rtc čip se je začel segrevati. +12V in GND za displej se napaja z vezja. Naj dam ločeno napajanje ??

Avtor: xsytKraj: Slov.Bistrica PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2011 10:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole je sicer malo "off-topic", ampak vseeno... Sadida; takšna konica, kot si jo ti prilepil je najslabša možna izbira. Predolga in preozka, povzroča dodatno neželeno histerezo... za moje pojme je najbolje glede SMDjev tole;
http://www.ersa.com/art-0102cdlf12-sb-358-1594.html
http://www.ersa.com/art-0102pdlf10-10-358-1627.html (če že mora biti "pencil"

ziga555; glede segrevanja RTCja pa mislim da imaš nekaj v stiku. Dobro preveri vezje.

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2011 12:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To histerezo, se ponavadi da prilagoditi na postaji.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2011 12:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ugotovil sem kaj je bil vzrok.

Tisti dve zenerci, sta bili po načrtu narobe obrnjeni. Sam sem ju odstranil in je ok. Ampak da sem prišel do tega vzroka pa se mi je FM31256 že odtopil dol. Rolling Eyes

Sedaj brez urinega čipa sem priklopil in mi gori 3. A segment. A dela vsaj komunikacija ?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2011 11:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ziga555 je napisal/a:
Ugotovil sem kaj je bil vzrok.

Tisti dve zenerci, sta bili po načrtu narobe obrnjeni. Sam sem ju odstranil in je ok. Ampak da sem prišel do tega vzroka pa se mi je FM31256 že odtopil dol. Rolling Eyes

Sedaj brez urinega čipa sem priklopil in mi gori 3. A segment. A dela vsaj komunikacija ?


Pokaži mi tisti načrt Evil or Very Mad . V reviji sta na načrtu ter razporedu PRAVILNO obrnjeni. Diodi dejansko ščitita i2c vhod pred enventuelno prenapetostjo na vodilu i2c. Če bi poznal delovanje i2c vodila, ne bi pisal bedarij. . I2C pin je vedno definiran kot visok vhod kot logična 1 ter nizek izhod kot logična 0. Na visoko stanje ga vleče pullup upor. V primeru, da bi bil tam celo kratek stik se ne bi zgodilo nič. Komunikacija pač ne bi delovala. Mikorkontroler bi pač "mislil" da je vodilo zasedeno. Prav tako vezje deluje brez diod. Tisto sem dodal, ker mi je nekoč pri eni aplikaciji z ločenim napajanje SAA odneslo mikokontroler, ko sem odklopil napajanje le tega. SAA pa je ostal napajan.

Avtor: SadidaKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2011 11:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
xsyt je napisal/a:
Tole je sicer malo "off-topic", ampak vseeno... Sadida; takšna konica, kot si jo ti prilepil je najslabša možna izbira. Predolga in preozka, povzroča dodatno neželeno histerezo... za moje pojme je najbolje glede SMDjev tole;
http://www.ersa.com/art-0102cdlf12-sb-358-1594.html
http://www.ersa.com/art-0102pdlf10-10-358-1627.html (če že mora biti "pencil"

ziga555; glede segrevanja RTCja pa mislim da imaš nekaj v stiku. Dobro preveri vezje.


Se strinjam, ampak pri Ersi RDS80 nisem imel druge konice, pa tudi tako je bolj štorasta za spajkanje smd-jev s katerokoli konico. Sedaj imam i-con in je to povsem druga pesem.

Glede ure, mogoče velja omeniti, da je SAA potrebno naspajkati na stran bakra. Vem, da je na shemi to razvidno, ampak mogoče to koga zavede.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 11:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

Kakšen mesec kasneje ura deluje. Za pomoč pri oživljanju (ki ni bilo ravno preprosto) sem prosil mirkatmirja in Silvota, tako da najlepša vama hvala za pomoč!

Avtor: mcrideKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2012 6:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A bo v prihodnje kakšna dodelava v tej smeri ?

Citiram:
DCF modul, rele, komunikacija
s PC-jem, prikaz za datum,...),




ziga555 Applause Applause

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 7:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zaenkrat še ni planov Wink

Moram pa prvo še nekako jo uštimati, ker vsakič od 8.20 - 8.35 začne cela ura utripat in se posamezni segmenti ugašat. Isto dela tudi če je svetilnost nastavljena do konca, ali pa do minimuma. Think

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group