www.elektronik.si
Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 12

www.elektronik.si -> Revija www.elektronik.si

Avtor: drVrhKraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 2:47 pm    Naslov sporočila:  Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 12
----------------------------------------------------------------------------
Pa naj se odpre tema za debato nove revije!

Darko odgovarjam na tvojo ugankop v reviji:

DES20 - Društvo elektronikov Slovenije - Številka 20 pa pove koliko merilnih območij lahko meri AVO meter (čeprav jih ima 21) Twisted Evil

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 5:00 pm    Naslov sporočila:  Re: Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 12
----------------------------------------------------------------------------
drVrh je napisal/a:
DES20 - Društvo elektronikov Slovenije - Številka 20 pa pove koliko merilnih območij lahko meri AVO meter (čeprav jih ima 21)

Majhna napakica. 20 pomeni število preklopov. Teh je pa 20.
Ampak vseeno v redu. Na ARM seminarju lahko prevzameš nagrado.

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 11:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivi in poučni članki, vendar sem našel napako, napačna vezava fluorescentk v članku o izdelavi osvetljevalne naprave.

V prikazani vezavi vžge samo ena fluorescenčna žarnica, ki pa je zaradi dušilke, ki mora imeti 2x većjo moč od fuorescentke, preobremenjena in bo v nekaj urah delovanja žarnica uničena, čeprav bo njena svetilnost samo malenkost večja kot sicer.

Pri vezavi v tandemu sta fluorescentki (vsaka s svojim štarterjem, ki mora biti ali za 110V ali za tandem spoj), vezani zaporedno, kot prikazuje spodnja slika, ki je popravljena slika iz revije:

Avtor: luka1995Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 11:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Azrael: v uporabi so starterji za paralelno vezavo! tako da je tista shema pravilna.

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 12:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bimetalni štarter tu veze nima.

Problem je, da je napačna vezava, ki kuri žarnici ! Če ne verjameš, pravilna vezava tandema je narisana tudi na elektromagnetnih dušilkah (pri elektronskih dušilkah štarterjev ni).

Bom jutri slikal eno tako dušilko, če bo še vedno dvom.

Avtor: GregorNKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 1:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj gledam zvezek drugega letnika kjer so nas učili vezati tandem vezavo fluorescentnih luči (kompenzirana vezava) in morem reči, da je enaka Lukovi.

Avtor: luka1995Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 9:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hm, sedaj niti sam ne vem...Azrael ima na shemi žarnice vezane zaporedno tako da se napetost deli...jaz sem pa vezal vzporedno in sem zato kupil tudi posebne štarterje za paralelno vezavo... hmm... no važno da osvetljuje Mr. Green

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 12:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://members.misty.com/don/f-lamp.html#wd9a

Skratka, ne verjemi preveč štacunarjem. Tudi meni so hoteli prodati 36W dušilko, čes, da 18W žarnica ravno tako sveti nanjo (kar dži, samo žarnica bo zdržala mogoče 15 ur vse skupaj).

Še obljubljena slika elektromagnetne dušilke:

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 1:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Všeč mi je esej o akumulatorjih, obsežen, razumljiv in poučen. Verjetno ga bom še večkrat bral, vse kadar bom imel probleme z akumulatorji.

Prvi članek pa je za mene previsoka znanost. Sicer je tudi obsežen in poučen, a predpostavlja, da bralec marsikaj že ve in gradi na tem.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 1:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vidmarjev članek je poučen in zanimiv tudi za takšne (mene Smile ), ki se opisanih podvigov sicer ne bomo lotevali, saj ima precej uporabnih idej, nasvetov - npr. glede spajkanja majhnih čipov itd. Je pa res kar zahtevno branje, če hočeš prav vse razumeti ...

LP, Grega

Avtor: jajoKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 10:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo

Razmišljam da bi si naredil takšno osvetljevalno napravao pa me zanima koliko časa traja osvetljitev vezja. Razmišljam da bi naredil nekakšen timer da bi mi izključilo po preteklem času.

LP

Avtor: luka1995Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 10:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz osvetljujem 1-2 minute Very Happy timer bom pa tudi jaz naredil...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group