www.elektronik.si
Menjava ležajev pralnega stroja v slikah.
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: TIBETKraj: Metlika PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 9:54 pm    Naslov sporočila:  Menjava ležajev pralnega stroja v slikah.
----------------------------------------------------------------------------
Včeraj sem menjal ležaje, naredil par slik in dodal komentarje k slikam.

Avtor: TomazpKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 10:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lepo opisano. Tudi mene že opominjajo, da jih bo potrebno zamenjati.

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 11:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko že ravno menjujemo ležaje, je pametno zamenjati še amortizerje. Menjava le teh pa zna biti zelo zabavna sploh, ko ne veš kakšen ključ bi uporabil, da bi ga lahko odvil in da nebi bilo treba razkopati pol stroja. No pa kakšni uri premetavanja stroja iz boka na bok ponavadi uspe.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 8:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zelo pohvalno! Res dober slikovni vodič za zamenjavo ležajev, ki ga lahko uporabi tudi kakšen "začetniški" mojster. Sem prav vesel, da si še kdo vzame čas in svoje znanje deli z ostalimi. Želim si, da bi bilo še več takih ljudi, ki bi lahko pomagali marsikomu Wink.

Še vprašanje: a si uporabil kakšno posebno mazivo tam pri ležaju in semeringu, ali si namazal kar z navadno mastjo, ki jo kupimo na bencinskih servisih? Sprašujem zaradi tega, ker je že bila enkrat debata okoli mazalnega sredstva, da le ta, ne bi razžirala gume oz. semeringa. Je potrebno uporabiti kakšno posebno mazivo?

LP

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 3:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če kdo potrebuje slikovni opis menjave ležajev na novejših pralnih strojih Gorenje, ga bo našel na Elektro Tanya

Avtor: TIBETKraj: Metlika PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 7:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uporabil sem res posebno mast, ki je namenjena za ležaje, (dobil v službi Whistle ) vendar sem jo uporabil samo za to, da grejo ležaji lažje v sedišče. Ležaji so zaprti in vsebujejo že mast, ni jih potrebno mazati. Semering pa ima že mast v obročku, žlebu, kjer tesni na os. Bela mast. Po zadnji menjavi so ležaji zdržali pet let, stroj je izpostavljen ekstremnim pogojem, vsakodnevno pranje, trije majhni otroci.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 8:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@TIBET: Hvala za obrazložitev! Potem ni potrebno nič komplicirat s kakšno dodatno tesnilno mastji okoli ležajev in semeringa.

@Azrael: Hvala za link. Kako pa lahko snamem datote s tiste internetne strani, ki si jo pripel. Ne najdem obrazca kjer bi se lahko registriral. Lahko malo obrazložiš.

LP

Avtor: bosto91Kraj: ribnica PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 10:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zelo dobro napisano in poslikano. Mi je že prišlo prav.

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 10:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@arksi

Na zgornjem linku klikni modro puščico za Download (zraven števca, ki je bil v danes ko sem pisal tole na 22, včeraj pa na 5), potem pa se ti odpre novo okno.

Tam klikni Get Manual (obkroženo na pripeti sliki) in potem datoteko shrani na disk.

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 6:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še en fotostrip menjave ležajev, tokrat v nemškem jeziku:

http://www.teamhack.de/download/TEAMHACK_DE_ReparaturanleitungLagerFrontladerPrivileg.pdf

Avtor: polanacKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 8:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za to, bo zelo prav prišlo.

Avtor: arra PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2012 1:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A mi lahko prosim kdo pove kakšni ležaji gredo na gred bobna?
Hvala že v naprej.

LP

Avtor: LojzKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2012 3:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Točno takšni, ki jih gor dobiš! Brick wall Twisted Evil

Avtor: mateyqo PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 12:31 pm    Naslov sporočila:  Re: Menjava ležajev pralnega stroja v slikah.
----------------------------------------------------------------------------
TIBET je napisal/a:
Včeraj sem menjal ležaje, naredil par slik in dodal komentarje k slikam.

[slovenščina je zame španska vas] bit aktiven uporabnik da to preberem Sad

Avtor: carliKraj: Haloze PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 12:51 pm    Naslov sporočila:  Re: Menjava ležajev pralnega stroja v slikah.
----------------------------------------------------------------------------
mateyqo je napisal/a:
bit aktiven uporabnik da to preberem Sad


Ja tako nekako, pa da ne boš na roke pral klik . Čez 3 dni pa bo šlo.

Stran 1 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group