www.elektronik.si
Laserski tiskalniki in TIV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Strojna oprema

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 7:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se ne bom nategnil, če vzamem barvnega? Kako bo s prenosom pri omenjenem barvnem tiskalniku?

Avtor: SibicaKraj: Vremska Dolina PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 7:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Oprosti ker sem te prestrašil. Sem te hotel samo opozoriti. Pogooglaj malo. Mogoče kaj piše.

In še nekaj. Ne pričakuj da boš s tistim barvnim lasercem printal barvne fotografije.
Ne. Ima premajhno resolucijo. Mišljeno je bolj za kakšne logotipe oz. različne barve pisave, risbe..

Jaz imam fotokopirc na kartuše za kakšno barvno fotokopijo oz. za printanje kakšnih slik. Za kakšen pdf, poročila, nasplošno text in za toner transfer, uporabljam črnobelega laserca.

Avtor: Pyr0Beast PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 9:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kaj za vraga ?

Tale samsungov barvni laser ima boljše fotografije kot katerikoli inkjet ki sem ga do sedaj imel.

Še kartice za piknik so se printale z njim.

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 9:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pyr0Beast je napisal/a:
kaj za vraga ?

Tale samsungov barvni laser ima boljše fotografije kot katerikoli inkjet ki sem ga do sedaj imel.

Še kartice za piknik so se printale z njim.

Se dobro izdeluje TIV-e z njim?

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 3:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samsung clp-320n barvni laser preverjeno deluje za tiv, pa še ethernet vmesnik ima. Barvno printanje je zadovoljivo, slike so povsem primerljive z večino inkjetov. Problem ima edino z papirjem debeline več kot 4 navadni 80g A4 listi.

Lp

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 9:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdaj pa res ne vem več kaj. Rolling Eyes

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede na to, da imam doma barvnega injecta bom verjetno vzel črnobelega, pa še 100% je zanesljiv glede prenosa tonerja.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vzami kar črnobelega, ker barvni pošlje papir čez 4 grelce in s tem preveč segreje povoščen papir, ki posledično uniči tiskalnik(sem že Samsunga clp300N uničil na tak način), s črnobelim(samsung ml1640) pa nimam problemov.

In tudi Musty-u svetujem, da odneha s to prakso. Na ta novih samsungih je prav nalepka, ki piše nekaj v smislu "warany voided if glossy/photo paper is used"

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dorijan, nikoli se nisem zavzel kaj piše na nalepkah gor. Očitno bom moral premisliti o nakupu še enega printerja. Je bil pogoj v gospodinjstvu, da vzamemo barvnega da bo še ostalim koristil. Brick wall

Avtor: MatevzMKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 11:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz uporabljam barvni Samsung-clp300 in mi še vedno dela. Če v nastavitvah označiš, da printa črno-belo, gre samo čez en grelec - čas, da se natisne en list je občutno manjši. Tako, da po moje ni nič narobe če z barvnim tiskaš na povoščen papir.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 12:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://www.mimovrste.com/artikel/2830096331/laserski-tiskalnik-hp-laserjet-p1102-ce651a

Ima morda kdo tega, hp p1102? Kolikor sem gledal se potem tudi tonerju dobijo dovolj poceni (okoli 60€)..

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 12:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam podobnega, hp1120. Tonerji so od 36 € dalje, neoriginal.
HP toner je 70 €, razlike ne opazim. Z enim pa naredim
približno 3000 printov A4.

Avtor: danebKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 12:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ziga555 je napisal/a:
http://www.mimovrste.com/artikel/2830096331/laserski-tiskalnik-hp-laserjet-p1102-ce651a

Ima morda kdo tega, hp p1102? Kolikor sem gledal se potem tudi tonerju dobijo dovolj poceni (okoli 60€)..

Jaz imam popolnoma enakega, printa popolnoma zadovoljivo tudi na alu folijo sem ga preizkusil zdaj moram še laminator dokončati. Kovinske zobnike sem dobil v "Ideal" V Velenju po 3,24€ za kos. Pošljejo tudi po povzetju.

Avtor: NeperKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 2:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Višje je nekdo vprašal, kako se obnese domače polnjenje tonerja s prahom, kupjenim na ebayu. Sam to uspešno prakticiram. Sem sicer enkrat med menjavo nekje nekaj poraskal in mi sedaj printer na enem delu strani naredi črto (torej na tej črti ne nanaša tonerja) vendar je črta tanka. Ko zalikam vse na ploščico, se toner tako ali tako stopi in tisto črto zapolni, tako da nisem imel še nikoli problemov. Se pa vseeno poizkusim izogniti tiskanju na tistem delu kjer je črta (če je vezje dovolj majhno).

Do sedaj sem z doma napolnjenim tonerjem uspešno izdelal povezave do 0.3mm. Clearance pa je tudi tam nekje, morda celo malo manj. Ožje sploh še nisem preizkusil, ker pač ni bilo potrebe. Ni pa rečeno, da ne gre.

LP

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 3:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
greš pa kupiš

http://cgi.ebay.de/HP-LASERJET-4M-PLUS-4-PLUS-LASERRUCKER-C2039A-/360350726163?pt=Drucker&hash=item53e693b813

hud tiskalnik , malo počasen ampak OK in črna je črna

rezervni deli so skoraj zastonj , toner pa tudi s tem da ga ne pokuriš zlepa ne

Stran 2 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group