www.elektronik.si
Hladilnik, menjava termostata
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 8:32 pm    Naslov sporočila:  Hladilnik, menjava termostata
----------------------------------------------------------------------------
Imam en manjši hladilnik ki ne deluje več tako kot je treba. Delal je nepretrgano dokler se kompresor ni pregrel, izklopil se je, potem pa je spet delal dolgo časa vse dokler se spet ni pregrel.
Kupil sem nov termostat in zamenjal starega, in spet imam isti problem. Če termostat dam v led, termostat izklopi, ko pa ga vgradim v hladilnik sploh ne izklopi. Termostat je original za ta hladilnik (zanussi).
Tudi star termostat če ga dam na led izklopi. Napaka se je pojavila potem ko je hladilnik bil nekaj mesecev izklopljen, ni bil v uporabi.
Na kaj moram biti pozoren pri menjavi termostata. Kapilaro sem porinil v hladilnik, kot je bila prejšnja, višek kapilare (dva ovoja ) se ne dotikata notranje stene hladilnika.
LP

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 8:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si poskusil hladilnik vključiti brez priklopljenega termostata.

Avtor: robertosKraj: Vuhred JN76OO PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 9:07 pm    Naslov sporočila:  Re: Hladilnik, menjava termostata
----------------------------------------------------------------------------
Vlado je napisal/a:
Če termostat dam v led, termostat izklopi, ko pa ga vgradim v hladilnik sploh ne izklopi.
LP


Nastavi termostat, da bo izklopil pri višji temperaturi, odstrani plastiko na strani in boš v sredini zagledal imbus vijak (po navadi imbus 1,5) in ga zategni za dva ovoja, ali še več po potrebi in bo stvar delovala.

Avtor: rudiPKraj: KOPER PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 9:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bo treba preverit tudi plin.

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 9:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem pa pozabil povedati da hladilnik če deluje brez termostata zamrzne, tako sem tudi ugotovil da je nekaj narobe, ker je zjutraj bilo vse zamrznjeno. Tako da preverjanje plina verjetno ne bo potrebno.


Citiram:
Nastavi termostat, da bo izklopil pri višji temperaturi, odstrani plastiko na strani in boš v sredini zagledal imbus vijak (po navadi imbus 1,5) in ga zategni za dva ovoja, ali še več po potrebi in bo stvar delovala.


Ali ni nov termostat že nastavljen tovarniško? Zakaj mi enako dela in z novim in starim termostatom (ne izklopi, čepravhladi)?

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 9:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Led je toplotni izolator

Sonda termostata sem mora dotikati hladilnega rebra čim bolj tesno.
Dalje, če se nabira preveč ledu je lahko grelna žica fuč in ne topi ledu v fazi izklopjenega kompresorja. Potem, ko je sonda v ledu, nima več toplotnega stika z hladilno ploščo.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 9:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ima slučajno stikalo "SUPER", ki premosti termostat? Namenjeno je zagon po taljenju oz. ko se v hladilnik da večja količina nezmrznjenih živil. Stikalo imajo sicer običajno skrinje. Pogosto se tudi zgodi, da kapilara ni dovolj globoko v ležišču. Takrat je potrebno hladilnik odtalit, saj je običajno luknja zamrznjena. S termometrom preveri temperaturo v hladilniku. V koliko ustreza temperaturi številu zvezdic, ki jih ima hladilnik, potem je težava slednja.

* = -6°C
** = -12°C
*** = -18°C

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2011 10:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To pa nisem vedel, da so hladilniki tako zakomplicirani. Sploh nisem vedel, da imajo grelno žico.

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2011 8:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, hladilnik nima stikala za odmrzovanje.
Je čisto navaden majhen hladilnik ki v notranjosti ima zmrzovalno komoro.
Nov trmostat, kapilaro sem porinil do konca v luknjo v hladilniku. Ko sem menjaval termostat je hladilnik bil zagotovo odtajan in v notranjosti ni bilo ledu ker je bil izklopljen cel dan.
Bom poskusil še enkrat, namreč hladilnik nimam tukaj, ampak deleč, in jutri grem na dopust. Bom poročal kako je šlo.

Avtor: Pyr0Beast PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2011 11:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno je tudi tesnilo zanič in pušča notri zrak in vlago na veliko.

Avtor: damoKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2011 12:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vlado, imaš sigurno pravi termostat?

Poglej novega in starega, če so prave temperature. Ena je vklopna (običajno 3.7), druge dve pa izklopne (na min in na max nastavitvi).

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Pet Jul 26, 2013 11:34 pm    Naslov sporočila:  Zanussi ZK 17/7 ATO
----------------------------------------------------------------------------
(julij '13)
Hladilnik Zanussi je nekaj let deloval normalno s termostatom nastavljenim med 3 in 4 (gre od 1 do 6).
Opazil sem, da je bil sladoled zadnjih nekaj dni čisto mehak, zato sem dal termostat na 4, a ni bilo spremembe.

Dam dva termometra v hladilnik čisto zgoraj, da vidim, če kažeta enako. Oba se ustalita na +13°C .
Dam termostat na 5. En termometer ostane zgoraj, enega dam čisto spodaj, v zamrzovalni del.
Rezultat: zgornji ostane na +13, spodnji kaže -15°C .

Vprašanje: kakšne so prave temperature za hladilnik ? Koliko mora biti na najvišji polici in koliko na dnu najnižjega predala ?
V navodilih ne piše koliko °C so oznake na termostatu (1, 2, 3, 4, 5, 6).


Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Sob Jul 27, 2013 1:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne vem za tvojega. Moj Whlrlp00l je normalno na +5 in -18 stopinj.

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Sob Jul 27, 2013 6:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hvala za info. Sem preveril danes še enkrat:
- nastavitev na 5 (najbolj mrzlo je 6, vsa leta prej je normalno delovalo na 3 in pol);
- na najvišji polici: +13°C (slika kaže +14,5°C , ker so bila vrata odprta malo dlje);
- na dnu najnižjega predala: -16°C .

Bom poskusil še na http://www.zanussi.si/Page-Footer-Menu/Contact-us/, a to se ponavadi konča s kakšnim copy&paste odgovorom. Pozna mogoče kdo dobrega serviserja za Zanussi na področju CE ?
P.S.: zakaj teh gumbov na bojlerjih, hladilnikih in podobno ne označijo v °C namesto v stopnjah 1-2-3-4-5-6 ali pri bojlerju min-eco-max ? Bojler ima vsaj termometer, a je tudi ta neuporaben: modro in rdeče polje, brez °C . Kot neke "moderne" ročne ure 20-25 let nazaj, ki so imele samo kazalce, številčnica pa popolnoma prazna, niti črtic, kaj šele kakšna številka.

Avtor: s57beKraj: polzela PrispevekObjavljeno: Sob Jul 27, 2013 10:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hladilnik ima od +2 do +8, zamrzovalni del pa naj bi imel od - 18 do -12 c, +13c je malce preveč za hladilniški del hladilnika......

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group