www.elektronik.si
Meje parcele in GPS
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Navigacija in sledenje

Avtor: S56RGAKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2012 1:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Koordinate APEK za tvoj primer

Longitude (in degrees, min., sec., E/W)
Latitude (in degrees, min., sec, N/S)

N 46 17.03 E 014 56.19

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2012 1:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sicer pokaže sosednjo občino (Nazarje), a bo verjetno prav. Meni je pokazalo ali zahodno od Mengša,a li zahodnoafriško obalo. Je kje kakšen kalkulator za to, ali si iz številske oblike prepoznal sistem ?

Avtor: S53DZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2012 1:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
uradni državni koordinatni sistem je ETRS 89.
http://www.mkx.si/geoconv/
Najbrž so tiste APEK-ove koordinate v tem sistemu. (DDMMSS)

Avtor: S56RGAKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2012 3:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Te koordinate DDMMSS moraš spraviti v decimalno obliko.
Na spletu najdeš obilo online orodij.
Če potem decimalni zapis spraviš v google maps dobiš natančno pozicijo.

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 12:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
arksi je napisal/a:
Takega uporabljajo revirni logarji za iskanje mej in parcel v gozdu http://ptd.leica-geosystems.com/en/Leica-GS20-Professional-Data-Mapper_4502.htm . S tem GS20 GPS sprejemnikom je mogoče doseči pod 0.5m natančnosti.

Se da pa potem tegale GS20 povezati preko GSM omrežja (gprs) na strežnik http://www.gu-signal.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 in potem z kordinatami iz stacionarnih postaj, ki so enakomerno razdeljena po Sloveniji, pridobiti še boljšo natančnost.


Da malo potegnem tole temo iz naftalina:

Takole Leico bi se dalo dobiti za jurja do dva. Vsekakor preveč, za parkratno uporabo. Če je še kak interesent, jo kupimo skupaj, vsak pri sebi pomeri, kar pač ima trenutno za pomerit, potem jo pa ali izposojamo za neko nadomestilo (v SLO nisem zasledil nikogar, ki bi to počel) ali pa prodamo naprej. Kake posebne izgube ne bi smelo bit.

Interesenti?

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 12:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
satelitko je napisal/a:


Da malo potegnem tole temo iz naftalina:

Takole Leico bi se dalo dobiti za jurja do dva. Vsekakor preveč, za parkratno uporabo. Če je še kak interesent, jo kupimo skupaj, vsak pri sebi pomeri, kar pač ima trenutno za pomerit, potem jo pa ali izposojamo za neko nadomestilo (v SLO nisem zasledil nikogar, ki bi to počel) ali pa prodamo naprej. Kake posebne izgube ne bi smelo bit.

Interesenti?


Informativno mogoče lahko opraviš "meritve". Hudič nastane, ko sosedu nekdo preorje mejo, poseka drevo, ..., "informativne" meritve pa je opravil "najemnik naprave".
Čigava je že naprava?

Upam, da razumeš, kaj želim povedati.

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 6:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaz sem se nekaj mučil z avtomobilskim GPS in metrom in kompasom in preračunaval koordinate itd., potem pa najel geometra, da je popisal koordinate točk, preračunal v vse možne sisteme in izrisal terensko mapo. 20-25€ na uro, rezultati meritve seveda zgolj za privat uporabo, ne za nek pravni postopek.

Avtor: botsubKraj: Sežana PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 8:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Problem nastane, ker kataster in meje v naravi nimajo veze oz. so tako zamaknjene, da je iskanje meje na meter natančno z GPS-om brezveze.

Meje se v večini primerov določi na podlagi znakov (mejnikov) v naravi. Če pa ne gre drugače s ponovno parcelacijo, kjer se morajo o mejnih točkah strinjati vsi sosedje. Kar pa se tudi redko zgodi, ker parcelacje se opravljajo v glavnem takrat, ko sta dva soseda skregana, kje poteka meja. Mr. Green

Najboljši sistem za iskanje parcelnih mej je kombinacija aerofoto posnetka + vrisanih katasterskih mej. Pa še to deluje, kjer so jasno vidne geografske značilnosti. V gostem gozdu ta zadeva odpove.

Živi viri so tudi dobro vodilo.

Avtor: siljoKraj: Ribn'ca PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 11:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2015 12:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: carliKraj: Haloze PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2015 9:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: zvone112Kraj: Vipolže PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2015 11:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
SimonS je napisal/a:
Enak problem.
Ko sem kupil parcelo nisem vedel točnih mej. Sem klical geodete in so za urejanje mej (1ha) hoteli 700€ (+ddv) pa me je minilo. Poklical sem somejaše vsak je prinesel še kako pivo s seboj in smo šli po meji. Vsi zadovoljni.


Reševanja roblemov na tak način pa je v Sloveniji odločno premalo.. Ponavadi pride vmes fovšarija.

Avtor: zvone112Kraj: Vipolže PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2015 11:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
SimonS je napisal/a:
Enak problem.
Ko sem kupil parcelo nisem vedel točnih mej. Sem klical geodete in so za urejanje mej (1ha) hoteli 700€ (+ddv) pa me je minilo. Poklical sem somejaše vsak je prinesel še kako pivo s seboj in smo šli po meji. Vsi zadovoljni.


Reševanja roblemov na tak način je v Sloveniji odločno premalo.. Ponavadi pride vmes fovšarija.

Avtor: BojciKraj: Ilirska Bistrica PrispevekObjavljeno: Ned Maj 22, 2016 5:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri nas revirni gozdar uporablja Garmin GPSMap 60CSX.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2017 10:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
satelitko je napisal/a:
arksi je napisal/a:
Takega uporabljajo revirni logarji za iskanje mej in parcel v gozdu http://ptd.leica-geosystems.com/en/Leica-GS20-Professional-Data-Mapper_4502.htm . S tem GS20 GPS sprejemnikom je mogoče doseči pod 0.5m natančnosti.

Se da pa potem tegale GS20 povezati preko GSM omrežja (gprs) na strežnik http://www.gu-signal.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 in potem z kordinatami iz stacionarnih postaj, ki so enakomerno razdeljena po Sloveniji, pridobiti še boljšo natančnost.


Da malo potegnem tole temo iz naftalina:

Takole Leico bi se dalo dobiti za jurja do dva. Vsekakor preveč, za parkratno uporabo. Če je še kak interesent, jo kupimo skupaj, vsak pri sebi pomeri, kar pač ima trenutno za pomerit, potem jo pa ali izposojamo za neko nadomestilo (v SLO nisem zasledil nikogar, ki bi to počel) ali pa prodamo naprej. Kake posebne izgube ne bi smelo bit.

Interesenti?


Leica GS20 ni več jurja ali dva. Tukaj se omenjena naprava prodaja zelo ugodno, glede na njeno zmogljivost, če slučajno koga še zanima.

Stran 5 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group