www.elektronik.si
Poslušanje radia (FM/AM)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  :||:
www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno
Ali poslušaš radio?
Da
75%
 75%  [ 85 ]
Ne
1%
 1%  [ 2 ]
Včasih
18%
 18%  [ 21 ]
Kaj je radio?
3%
 3%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 112


Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 9:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
swider_ski je napisal/a:
danes sem nasel Radio Slovenija tudi na 558 kHz. Spremljam tudi Prekmurski val na 648 kHz.


Pozdravljen Luka

Ti dve frekvenci se oddajata iz oddajnika blizu Murske Sobote. Na frekvenci 558kHz je Radio Slovenija v času od 24:00 do 5:45, v ostalem terminu pa oddaja Pomurski madžarski radio. Na 648kHz pa oddaja Murski val.

lp

Avtor: swider_skiKraj: Lodz - Poljska PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 4:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
rimci je napisal/a:
swider_ski je napisal/a:
danes sem nasel Radio Slovenija tudi na 558 kHz. Spremljam tudi Prekmurski val na 648 kHz.



Ti dve frekvenci se oddajata iz oddajnika blizu Murske Sobote. Na frekvenci 558kHz je Radio Slovenija v času od 24:00 do 5:45 lp


Ja, ja, na 558 je bilo isto kar na 918 (Nocni program).
Danes bom poskusil najti 558 se pred polnocjo, pa preverim, ali to bo madzarscina ali prekmurscina Laughing Mogoce bom nasel kaksno razliko Very Happy

Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 4:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
swider_ski je napisal/a:
verim, ali to bo madzarscina ali prekmurscina Laughing Mogoce bom nasel kaksno razliko Very Happy


Kot noč in dan Laughing

lp

Avtor: swider_skiKraj: Lodz - Poljska PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 4:48 pm    Naslov sporočila:  Slisite 225 kHz iz Poljske?
----------------------------------------------------------------------------
Ko sem pred leti bil pri Kranjski Gori, sem slisal Varsavo na 225 kHz ampak zeelooo slabo. Pa sprejemnik je bil tudi za nic. Mi smo na Poljskem imeli oddajnik visine... 646 metrov, torej polovina dolzine vala.
Leta 1991 je padel Sad
http://en.wikipedia.org/wiki/Warsaw_radio_mast
http://www.youtube.com/watch?v=sz80mlpqTT0

Stran 5 od 5

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group