www.elektronik.si
Mrežna kartica

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: fancylala PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 1:37 pm    Naslov sporočila:  Mrežna kartica
----------------------------------------------------------------------------
Na računalnik (star cca 10 let) smo premestili iz mojega stanovanja v drugo nadstropje k drugi osebi, kjer pa je povezava interneta enaka. A interneta ni zaznalo. Vrnili smo ga k meni in ga ni več zaznalo niti pri meni. Vrnjen v drugo nadstropje so na računalnik namestili linux in zamenjali mrežno kartico, ker naj bi bil to problem.
Linux je prepoznal staro in novo mrežno kartico, ampak vseeno se ni mogoče povezati z internetom.
Povezuje in napiše prekinjena linija.
Kaj bi bilo lahko narobe?
Hvala.

Avtor: airwolf PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 1:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanič kabel. Zamenjaj kabel.
lahko poskusiš tudi z menjavo portov na modemu ( ne vem katerega ima).

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 1:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A z drugim računalnikom na isti liniji pa gre?
A je ponudnik storitve T2?

Avtor: fancylala PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 2:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nismo več vrnili PC-ja k meni, odkar so dali linux.
T2, router.

Avtor: dumr666Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 3:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
napiši noter v terminal sudo dhclient eth0 pa skopiri izpis sem, ali pa če je kakšna napaka lahko skopiraš tudi kar v google, ponavadi potem najde rešitev

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group