www.elektronik.si
Prisluškovanje mobitela
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez

Avtor: player49 PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 12:43 pm    Naslov sporočila:  Prisluškovanje mobitela
----------------------------------------------------------------------------
Nekaj me zanima kaj je možno storiti, če si prepričan da ti nekdo prisluškuje pogovore na mobilnemu telefonu? Nimam težav z zakonom tako da to ni prisluškovanje po nalogu sodišča. Skratka večkrat med pogovorom začne odmevati tako da slišim svoj glas, moje pogovore in besede dobesedno citirane pa dobivajo po sms-ih sin,sestra itd. Ni nič grozilnega ampak podatki kot so kam nameravam iti kaj delam in tako dalje..imam občutek kot da me nekdo nadzoruje. Kaj lahko storim?

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 1:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sistem GSM je tako narejen, da je priskovanje praktično nemogoče.
Lahko se prisluškuje le na bazni postaji oz. da si postaviš neko lažno bazno postajo in tam prisluškuješ. Vse to je povezano v veliki stroški.
Torej ali si res velika riba, ali pa ti nekdo prisluškuje za "sosednjimi vrati".
S tem imam v mislih "mini buge", ki so male napravice, ki se skrijejo nekje v prostor. Te napravice pa so smešno poceni.

Avtor: AlesKKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 1:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brez skrbi, to ni prisluškovanje. Pravega prisluškovanja ne bi opazil.
Sogovornik ima telefon z glasno slušalko in občutljivim mikrovonom. Tvoj glas se reproducira v sogovornikovi glasni slušalki, ki ga sliši tudi sogovornikov mikrofon. Tako slišiš samega sebe.
Zakasnitev pa je posledica prenosa signala.

Avtor: AlesKKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 1:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne razumem pa SMS-jev. S katere številke so poslani?

Avtor: player49 PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aha tako torej. Zaradi smsov sem takoj posumil na prisluškovanje, ker ne razumem kako lahko taksne podatke nekdo ve razen če mi res kdo prisluškuje čez zid iz stanovanja poleg..številk ne poznam sem pa preverjal v imeniku za mobilne telefone in jih ni notri.

Avtor: tonkoKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 2:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče ti je pa kdo namestil tole Flexispy ali kaj podobnega.

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 2:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
GSM omrežje uporablja hoping sistem, kar pomeni, da zamenja frekvenco mislim da 20x v sekundi. Če bi kdo prisluškoval v omrežju, bi rabil dokaj dobro-drago opremo. Lahko se pa prisluškuje v baznih postajah z odredbo sodišča.

LP

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 9:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odmevanje lastnega glasu je dokaj pogost pojav.
Vzemi dva mobitela in iz enega pokliči drugega. Ko v enega nekaj poveš, traja kar opazen čas, da na drugemu glas ven pride.
Če ima sogovornik, tako kot je že prej napisano, zvočnik "do konca" in občutljiv mikrofon, boš svoje besede slišal nazaj kot odmev.

Tega z SMS-i pa tudi jaz ne razumem. Se pravi, ti nekaj z nekom govoriš, potem pa se del tega pogovora pretvori v besedilo in ga prejme nekdo od familije kot SMS ?!
Sigurno da tega ne pošlje tisti, s katerim si se pogovarjal??

Če sumiš na softversko prisluškovanje, kar niti ni težko, enostavno zamenjaj telefon za en "glup cegu" - samo SIM kartico prestavi. Pa boš kmalu videl, če se to še vedno pojavlja ali ne.

Avtor: zdejbo PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 11:05 am    Naslov sporočila:  motenje signala gsm
----------------------------------------------------------------------------
Ne vem če sem na pravi temi...pa vendar me zanima kako je zakonodajno rešeno z montažo motilca gsm signala.

Avtor: startKraj: Eindhoven, Nizozemska PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 11:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoce je vse to res kar pravi @Aly, s tem da je sosedov mulc dobil za bozicka igracko, ki prisluskuje (saj ves, tisti mali kroznik, podobno megafonu) pa vam potem on posilja SMSje. Cool

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 12:01 pm    Naslov sporočila:  Re: motenje signala gsm
----------------------------------------------------------------------------
zdejbo je napisal/a:
Ne vem če sem na pravi temi...pa vendar me zanima kako je zakonodajno rešeno z montažo motilca gsm signala.

Če niso nič zakonodaje spremenili, mislim, da niso dovoljeni.

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 12:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda niso dovoljeni.
Od kod ti sploh ideja da bi bili dovoljeni??
Če nimaš od države ustreznega dovoljenja za oddajo na določenem pasu, nimaš kaj tam delat z oddajnikom ali motilnikom.

Izjema so seveda ročni mobilni aparati, ki imajo dovolj svoje pameti, da delujejo v skladu s predpisi.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 2:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmm, kot so meni povedali, je motilec načeloma dovoljen, če je take moči, da njegov vpliv ne sega izven (npr.) zgradbe oz. privatnega območja (primer: zapori).

LP, g

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 7:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lidl na Jesenicah, mislim, da ima motilec, saj tam noben GSM telefon ne dela dobro, če sploh dela. Signal do konca, samo zveze komaj razumljive. Zunaj trgovine pa v redu.

Kako je z zakonodajo, dovoljeno ali še ena luknja več, ne vem. Namreč ob idejah za motilce so bili tudi pomisleki, da motilec, ko bi šlo nekaj narobe onemogočil klice na 112 in podobne številke.

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 10:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zakaj naj bi Lidl namestil motilec ? Za zaposlene ali za stranke ?

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group