www.elektronik.si
Rezkalni stroj prvomajska UG1
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: dejand287Kraj: Duplek PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 8:25 pm    Naslov sporočila:  Rezkalni stroj prvomajska UG1
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

Zanima me če morda kdo ve ali mogoče ima sam električno shemo za rezkalni stroj Prvomajska UG1? Če kdo ima bi mu bil zelo hvaležen!

Vnaprej hvala za odgovore!

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 10:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
takšna je?



Imamo takšno, ena zadnjih pripeljana iz tovarne Smile v kolikor je prava, poslikam shemo, čeprav ne obljubim da se bo dobr videlo, ker je še kopirana na amoniak sistem (original blueprint Smile)

Avtor: dejand287Kraj: Duplek PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 10:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
točno takšen rezkalni stroj, lepo bi te prosil če bi mi poslikal ali skeniral, zelo bi ti bil hvaležen!

Avtor: dejand287Kraj: Duplek PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 10:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mi smo drugače kupili zarubljen stroj in nisem prepričan da vsi pomiki delujejo vredu

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 11:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lahko opišeš kaj točno ne deluje tako kot misliš da je prav? pred kratkim smo imeli probleme s pomiki, problem je bil v hitrih, levo je šlo, desno ne Rolling Eyes krivo je bilo stikalo na zaklepu mize pri protismernem rezkanju.

Avtor: dejand287Kraj: Duplek PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 11:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
problem je v tem da osi x, y, z delujejo v eno smer z počasnim pomikom, ko pa hočeš v drugo smer z počasnim pomikom pa ne moreš ker deluje v tisto smer samo hiter pomik, se pravi v eno smer deluje počasen pomik v drugo ne

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 8:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se mi je zdelo da naša ni prvomajska ampak enaka zadeva Smile

shemo priložim, ko jo nekam naložim, je prevelika za dodat sporočilu

Avtor: dejand287Kraj: Duplek PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 9:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bi te lepo prosil če bi mi poskeniral shemo

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://ifile.it/5ujqg9v/P2270063.JPG
http://ifile.it/2tgruqc/P2270065.JPG

spodaj klikni na request download ticket in potem download.

/* Zanimivo bo videti, koliko časa bosta sliki dostopni na podanih linkih - Admin */

Avtor: dejand287Kraj: Duplek PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 12:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najlepša hvala za tvoj trud, zelo sem ti hvaležen

Avtor: toshiba911Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Maj 21, 2012 8:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali ima še kdo ostalo dokumentacijo v elektronski obliki od tega stroja?

Bi se zelo priporočal!

Avtor: seftjan1 PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 4:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaz tudi nujno rabim če ima gdo plačam ...

Avtor: moravcan123Kraj: 123123 PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2018 6:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

Zanima me, če ima kdo mogoče kakšna navodila ali karkoli kar bi pripogomglo k obnovitvi stroja.

lp

Avtor: Jedaj PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 11:12 am    Naslov sporočila:  Glodalica Prvomajska UG-1 (GUK-1) problem sa sporim posmakom
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni, zanima me pak za glodalicu UG-I (GUK-1) zasto ne rade spori posmaki da li netko zna. Brzi posmaci rade u svim osima, ali spori ne. Ako je netko imao takav slučaj, poz iz Pule, d.

Avtor: thetilkoKraj: Celovec PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 12:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kjut, dejansko se rece glodalica. Smile

Drugace pa mi smo retrofitali podobno na kitajske gonilnike, ker se nekako ni splacalo igrati s starimi zadevami.

Sam sem bil zraven dokler, da je sla, menda pa sedaj kar lepo izgleda, poganja pa jo LinuxCNC.

Sigurno smo kupili gonilnike za koracne motorje in napajalnik, prakticno vse ostalo pa se je recikliralo, lastnik masine je imel nek star pc in LCD monitor, kar je sedaj menda simpaticno ugrajeno.

Ni ravno isti stroj, deluje kakor nemski sorodnik podobnih let, ampak menda sedaj lepse deluje.

Tip je takrat razmisljal, da bi dodal se Z os, ker bi jo bilo treba samo priklopiti, ampak ne vem, ce je sel tako dalec.

Sem radoveden, zakaj se te stare stroje sploh popravlja in drzi v originalni obliki v smislu gonilnega dela? CE?

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group