www.elektronik.si
k3b in slovenščina

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: Merlin PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 8:17 pm    Naslov sporočila:  k3b in slovenščina
----------------------------------------------------------------------------
Uporabljam Ubuntu 11.04 in k3b, ki je preveden v slovenščino, vendar zgleda da ne vse. Vmesnik je slovenski, ko pa potegnem datoteke v spodnje okno se čšž spremenijo in to se zapiše na CD.
Rad bi imel CD tekst v slovenščini.

Lp, Andrej

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 9:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
CD TEXT ne pozna šumnikov.

Avtor: Merlin PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 9:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zakaj ne pozna šumnikov?

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 9:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker je tipično ameriška stvar, kjer nimajo problemov s tem.

Avtor: Merlin PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 2:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj tudi jaz nimam, če delam ameriški tekst.

Zanima me, zakaj pa je v zgornjem oknu pravilno?

Je CD tekst ameriški samo v linuxu, ali je tudi v windowsu?

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 2:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Eno je ime datoteke v OS, nekaj čisto drugega pa CD-TEXT, ki se dejansko zapiše na CD.

Avtor: Merlin PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 3:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, to mi je že malce bolj jasno, vendar sem pred leti, ko sem računalnik nadgradil z CD pekačem imel Nero 6 demo in je v XP ju zapekel tekst v slovenščini, sedaj mi ta program ne dela, večinoma uporabljam Ubuntu in sem drugače s k3b zelo zadovoljen.

Avtor: MarkoSanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 10:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izgleda, da NERO podpira UTF nabor znakov, Linuxov k3b pa ne (razloga ne poznam), poanta je da v CD-TEXT kot standardu iz rdece knjige zeljeni nabor znakov ni definiran, torej lahko uporabis, kar hoces. Bi pa na tvojem mestu pregledal/podrobno prebral dokumentacijo k3b, ce ima kaksen parameter za nastavljanje nabora znakov!

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group