www.elektronik.si
Linux VPS? Zmogljivost?

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: francxKraj: Ljubljana (Butale) PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 10:11 am    Naslov sporočila:  Linux VPS? Zmogljivost?
----------------------------------------------------------------------------
Živijo!

Imam vprašanje glede zmogljivosti VPS strežnika z naslednjimi podatki:

- CPU: 1,5Ghz
- RAM: 1GB
- HDD: 50GB (Raid 10)
- Prenos: 1TB/mesec
- IPs: 1
- Hitrost: 100Mbit

Bi bilo dovolj za nekaj preprostih php in html strani?

Hvala!

Avtor: red_mambaKraj: Yogyakarta PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 10:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
puna kapa

za preproste strani je ceneje ce kupis navadno gostovanje ki vkljucuje zadostno stevilo domen Wink

Avtor: francxKraj: Ljubljana (Butale) PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 10:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri navadnem gostovanju imaš premalo svobode Sad

Pozna kdo? wooservers.com

Avtor: bocoKraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 12:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če bi rad svobodo si omisli svoj strežnik Wink - NO LIMITS

Avtor: francxKraj: Ljubljana (Butale) PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 1:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
to sem do zdaj imel sam imam linijo prepočasno Sad

saj VPS je skoraj tako kot NO LIMITS (jaz sem imel v mislih svobodo nad nastavitvami Very Happy, poljubna kontrolna plošča, mail server...)

Avtor: krtekKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2014 6:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozno a mogoče komu pride prav: digitalocean.com. Strežnik za 5$/mesec. če vzameš, se ne bom branil če greš preko moje referal povezave https://www.digitalocean.com/?refcode=356872ca59c8 Dobiš 10$ gor če greš preko referal linka pa lahko sprobaš za 2 meseca VPS ki je 5$/mesec. je pa res da je to sistem, ki imaš popoln nadzor brez neke nadzorne plošče. Imaš pa možnsot gor postavit kar želiš. Meni služi odlično.

Avtor: yangKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2014 11:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@francx - Tisti VPS bo za to kar potrebujes morda celo presezek...Lahko bi poganjal tudi kaksno MySQL bazo gor v navezavi v web streznikom, tako zmogljiv je.

@krtek - Uporabljam DigitalOcean in za tako ceno (5 USD) dobis dober VPS pri njih ... Drugace pa tudi Amazon za obdobje enega leta nudi celo brezplacni micro-VPS

LP !

Avtor: cupacupKraj: Tam kjer ma mraz mlade PrispevekObjavljeno: Pon Okt 13, 2014 1:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
yang je napisal/a:
@francx - Tisti VPS bo za to kar potrebujes morda celo presezek...Lahko bi poganjal tudi kaksno MySQL bazo gor v navezavi v web streznikom, tako zmogljiv je.

@krtek - Uporabljam DigitalOcean in za tako ceno (5 USD) dobis dober VPS pri njih ... Drugace pa tudi Amazon za obdobje enega leta nudi celo brezplacni micro-VPS

LP !


DO je ok tudi, support je ok. Linode tudi ok dokaj poceni, support ok. Rackspace <512MB instance so na starejši farmi ki ma obilo problemov, support ok.

SLA je pri vseh dokaj preprosto uveljavljati, vendar mora biti instanca nedosegljiva najmanj 30 min.

Avtor: hruska21 PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2015 6:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group