www.elektronik.si
US3b ISKRA univerzalni instrument

www.elektronik.si -> Zgodovina merilne tehnike slovenske proizvodnje

Avtor: koala33Kraj: Krka PrispevekObjavljeno: Tor Sep 11, 2012 2:13 pm    Naslov sporočila:  US3b ISKRA univerzalni instrument
----------------------------------------------------------------------------
Bakelitni univerzalni instrument ISKRA US3b narejen okoli leta 1960. Zanimivost je, da uporablja za napajanje polovico 3V baterijskega člena.

Avtor: koala33Kraj: Krka PrispevekObjavljeno: Tor Sep 11, 2012 2:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še slike navodil na zadnji stranici instrumenta.

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Sep 11, 2012 2:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lepo, lepo... Tudi jaz sem ponosni lastnik enakega instrumenta, ki tudi brezhibno deluje.

Avtor: koala33Kraj: Krka PrispevekObjavljeno: Tor Sep 11, 2012 3:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi ta brezhibno deluje.

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Tor Sep 11, 2012 7:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
koala33 je napisal/a:
Tudi ta brezhibno deluje.



... Zato pa je Iskra otoče tam, kjer je. Enostavno s(m)o delali preveč kvalitetno...

Avtor: PRC515Kraj: Žihlava PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2013 8:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem dobil instrument za merjenje ozemljitve avstrijske firme GOERZ. (Do sedaj še za to firmo nisem slišal) Na instrumentu je letnica 1958, tipske oznake pa nima. Mojo pozornost je pritegnil, ker izgled instrumenta močno spominja na Iskrin unimer US3b. Malo sem še pobrskal po internetu in našel Universal 3 T, od firme GOERZ, ki je enak kot US3b od ISKRE.

http://www.radiomuseum.org/r/goerz_goerz_universal_3_t126203.html

Avtor: danci1973Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2016 10:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pred par dnevi sem v predalu odkril tale instrument ISKRA US3b, pa me zanima, če kdo ve, kakšna baterija gre tu not?

Tako čez palec bi lahko bila CR123A?

Avtor: jozedeKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2016 10:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej v tole temo
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=38953
lp Jože

Avtor: bbraneKraj: Cerkno PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2016 10:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj piše na začetku te teme - polovička 3V - baterije( serijska vezava dveh 1.5V členov v enem ohišju) Moj prvi multimeter ICE Milano - SUPERTESTER 680E je imel notri pa kpl tako 3V baterijo. Nazadnje sem imel vložek od firme Panasonic z oznako 2R10R 3V. Kasneje se je pojavil popolnoma enak instrument pod oznako mislim da Us6A od ISKRE ( verjetno kopija). Razlikoval se je po tem , da ni imel izmeničnih tokovnih območij, če se prav spomnim. Instrument seveda še vedno deluje.

LP Brane

Avtor: maj11Kraj: Kale PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 12:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko se uporabi tudi polnilna Li-ion baterija 18650. Ca 5mm je krajša, pa je treba ukriviti priključne kontakte ali dodati vzmet na negativni pol.

Avtor: crowaveKraj: Zagreb, Hrvatska PrispevekObjavljeno: Ned Avg 29, 2021 5:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slike unutrašnjosti Iskra US3b. Instrument US3b se električki i konstrukcijski jako razlikuje od Iskre US3a.

http://www.crowave.com/blog/2021/08/29/multimetar-iskra-us3b/

Avtor: blaiddKraj: Zagreb PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2023 10:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
navodila, format A5, uradni prevod v srb. (Goerz Universal 3)

Avtor: blaiddKraj: Zagreb PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2023 10:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
in se...

Avtor: sloviscek PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2023 7:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
imaš mogoče od us3a ?

Avtor: blaiddKraj: Zagreb PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2023 9:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zivjo!
zal pa ne (bi že poslal), ampak:

Iskra US3a = Goerz Universal 1

poglej na spletu, @crowave ali radiomuseum...

lp

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group